Reklama:

Arnold Amateur Strongman
World Championships 2016
- výsledky a reportáž

Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman


ARNOLD CLASSIC AMATEUR 2016 - 3. - 6. 3. 2016, Columbus
Češi před Arnold Classic Amateur:
Martin DajčJiří KováčJan Toušek
Michal Kulštejn (video)Marek Hurník
Strongmani před AC:
Jiří Vytiska (video)
výsledky strongman
Před Arnold Classic Amateur:
srazharmonogram
očima Jiřího Vytisky
Info z Arnold Classic Amateur:
prezentace semifinále
kompletní výsledky s body
Rozhovory s medailisty, očima:
očima Jana Touška

Na sportovním festivalu Arnolda Schwarzeneggera se již šestým rokem konala soutěž Arnold Amateur Strongman World Championship, kterou bychom mohli nazývat mistrovstvím světa amatérů. V roce 2015 se jej poprvé zúčastnili čeští závodníci Čestmír Šíma a Jiří Tkadlčík. Oba dva dle svých slov v Americe získali obrovské zkušenosti. Čestmír se letos rozhodl věnovat přípravě na jiné soutěže a Jirka příští týden odlétá na australského Arnolda. Video z jeho přípravy Vám nabídneme v nejbližších dnech.

Teď už ale zpět do Columbusu. Soutěže se zúčastnilo přes 130 závodníků a závodnic z celého světa a poměřovali síly ve třech váhových kategoriích. Páteční kvalifikační část obsahovala 4 disciplíny - Log Lift, Frame Carry, Axle Deadlift a Carry Medley. Pouze z nejtěžší váhové kategorie mužů postupovala do finále desítka závodníků, z ostatních kategorií postupovali vždy pouze čtyři. Na finalisty v nedělním finále čekalo držení ohrady na čas a přehazování železného Atlasu. Jak jsme minulý týden avizovali, Českou republiku letos reprezentoval policista se Sušice Jiří Vytiska. V jeho skupině na něj čekalo 39 soupeřů, přes které se bohužel nedostal a skončil na 28. místě.

Log Lift

Jiří Vytiska závodil ve skupině heavyweight men, takže se tato reportáž bude točit kolem zmíněné váhové kategorie. Tradiční zvedání klády zahájilo soutěž. Na co nejvyšší počet opakování se 150kg kládou měli závodníci jednu minutu. Nejlepšího výsledku sedmi opakování dosáhli Američané Brian Fletcher, Steve Schmidt a Polák Mateusz Ostaszewski. Šest zdvihů zapsali Američan Charles Mitchel III, Estonec Meelis Peil a Rus Sergei Farafontev. Sedm závodníků pak zvládlo kládu zvednout pětkrát a dělili si body za třetí místo. Log Lift rozhodně nepatří mezi Jirkovy slabiny, i přesto zvládl jen 3 opakování a nezačal tak zrovna nejlépe. Více se asi dozvíme v jeho osobním ohlédnutí za soutěží, které Vám již brzy přineseme.

Frame Carry

Druhým úkolem, který na závodníky čekal, bylo přenášení 330kg kovové ohrady na vzdálenost 22 metrů v časovém limitu 60 vteřin. Bohužel tato disciplína byla pro našeho závodníka ještě horší než ta předchozí. Z neznámých důvodů Jirka ušel jen necelých 9 metrů, což jeho součet bodů nijak nenavýšilo. Nejrychlejší a nejlepší v této disciplíně byl Američan David Daly, který trasu zaběhl za neuvěřitelných 8,37! Druhé místo získal taktéž Američan Ryan Imbach (8,44). Třetici nejrychlejších uzavíral Mateusz Ostaszewski (8,99).

Axle Deadlift

O tom, že jsou Američané zvláštní, asi není třeba polemizovat. Těžko se potom můžeme divit některým disciplínám. Axle osa se vyznačuje tím, že je podstatně tlustší než klasická olympijská, a proto jde při jejím zvedání o sílu úchopu. Jako nepochopitelné se tedy jeví povolení trhaček... Aby nebyl pro závodníky 306kg mrtvý tah zase tak jednoduchý, museli přitom stát na podložce vysoké 10 cm. Ta podstatně prodloužila osu celého tahu. Český závodník zvládl pouze jedno opakování a definitivně si tak zavřel dveře k postupu do finále. Američan Gabriel Peña neměl problém udělat v minutovém limitu 6 platných opakování a vyhrát tak třetí disciplínu. Tři závodníci zvládli 5 opakování a 4 opakování shodně zvládli 4 závodníci.

Carry Medley

Poslední kvalifikační disciplínou bylo přenášení železné koule (117 kg), železného kegu (122 kg) a pytle s pískem (125 kg) na vzdálenost dvaceti metrů v časovém limitu 75 vteřin. Všechna tři břemena nejrychleji zvládl odnosit vítěz předchozí disciplíny Gabriel Peña (40,82). Za ním se na druhé pozici umístil americký kolega Zachary Hadge (41,57). Estonec Meelis Peil s časem 41,65 uzavíral trojici nejrychlejších. Jirka Vytiska celou disciplínu zvládl za necelou minutu (59,12). Pro českého závodníka tak bitva skončila a mohl si užít zasloužený odpočinek a zážitky sportovního festivalu.

Stone of Steel

Do finále postupovalo 10 nejlepších závodníků z páteční kvalifikace. Čekaly na ně už jen 2 disciplíny. Tou první bylo přehazování 170kg kovového Atlasu přes zhruba metr a půl vysokou laťku. Zvládli to jen 2 závodníci. Američan Zach Hadge přehodil laťku jednou. Jeho ruský oponent Markov Evgenii to zvládl dokonce třikrát a disciplínu tak vyhrál.

Frame Hold


Vítěz Zach Hadge
Úplně poslední disciplínou pro amatérské závodníky bylo držení kovové konstrukce o váze 331 kg na čas. Disciplínu vyhrál Novozélaňďan Mathew Ragg (27,10), který celkově skončil na třetí příčce. Američan Steve Schmidt vydržel po čas 23,87 a byl tak druhý v této disciplíně. Třetí nejsilnější úchop měl Zach Hadge (22,66), který si tak zpečetil i absolutní zlato v soutěži.

Absolutním vítězem těžké váhy se stal pouze 105kilový Zach Hadge! Pětadvacetiletý Američan měří 182 cm a pochází z Foxborough ve státě Massachusetts. Patří mu i loňský titul v kategorii do 105 kg. Aktuálně pracuje jako osobní trenér a podle jeho slov se mu strongman sport zaryl hluboko do srdce. I když silně pochybuji, že bude schopný s nějakou zátěží na profesionálním Arnoldovi vůbec pohnout, nechme se překvapit, Kieliszkowski také překvapil.


Arnold Amateur Strongman World Championships 2016 - výsledky

p.jménobody
1.Zachary Hadge 45,63
2.Markov Evgenii 43,00
3.Mathew Ragg 42,50
4.Mateusz Ostaszewski 39,50
5.Gabriel Peña 39,50
6.Steve Schmidt 35,38
7.Meelis Peil 33,38
8.Brian Fletcher 33,13
9.Jakub Szczechowski 32,75
10.Charles (Trey) Mitchel III 32,75


Zdroje:
www.instagram.com
www.floelite.com
www.facebook.com


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 120 sekundami?Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra