Reklama:

Jiří Tkadlčík před Arnold Amateur Strongman World Championships 2015

Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman


ARNOLD CLASSIC AMATEUR 2015 - 5. - 7. 3. 2015, Columbus
Češi před Arnold Classic Amateur:
Lada PlíhalováPetra Urbánková • Silvie Beránková • Jan Toušek
Miroslav KalichFilip ŠteflovičJiří Procházka • Daniel Minarský
Strongmani před AC:
Čestmír Šíma Jiří Tkadlčík
výsledky našich
Před Arnold Classic Amateur:
srazstartovkyharmonogram
očima Čestmíra Šímy
Info z Arnold Classic Amateur:
den 1: výsledky a fotoden 2: výsledky a foto - medaile!
den 3: výsledky a fotokompletní výsledky s bodyVIDEOREPORT
Rozhovory s medailisty:
Petra Urbánková

Českému profesionálnímu strongmanovi Jiřímu Tkadlčíkovi zbývá jen několik málo hodin do odletu na mistrovství světa strongmanů do 105 kilogramů, které se koná pod záštitou Arnold Classic 2015 v americkém městě Columbus ve státě Ohio. V krátkém rozhovoru se Jirka rozpovídal o své první letošní trojbojařské soutěži, kde obsadil první místo. Dále mluvil o své formě a plánech do budoucna. Pod článkem si pak můžete prohlédnout krátké video právě ze závodů v Sarajevu.

Jirko, ty už jsi letošní soutěžní sezónu zahájil, že? Co to bylo za soutěž?

Letošní sezónu jsem zahájil v Sarajevu, kde jsem si dal trojboj. Rozhodli jsme se tam zajet, abychom nějakým způsobem stmelovali ten powerlifterský svět. Víceméně jsme se tam pozvali sami, ale neskutečně dobře mě tam přijali, takže jsem dostal spoustu dalších nabídek na závody do Černé Hory, Chorvatska nebo Srbska. Díky tomu jsem přesvědčen, že jsme naše předsevzetí splnili. Nazvedal jsem celkově 812 kg RAW, což ale není moc dobrý výsledek, přestože je to můj druhý nejlepší total v životě, protože jsem měl formu na 845 kg.

Teď tě čeká mistrovství světa strongmanů do 105 kg v americkém Ohiu na soutěži Arnold Strongman Classic. O těchto závodech jsi mluvil už jako amatér v loňském roce, jak se teď cítíš?

V podstatě je to můj velký sen. Na mistrovství světa strongmanů do 105 kg jsem chtěl vždycky závodit a tím, že je to konané pod záštitou Arnold Classic, tak se to celé podtrhuje, protože to je soutěž, kterou jsem chtěl vždycky vidět, a to nejen jako divák, ale raději jako sportovec. Dovedu si představit, že bych tam závodil i v trojboji, ptal jsem se na to, zda by to nešlo, ale bohužel je to ve stejný den. Moc se na ty závody těším, je to taková moje satisfakce za tu dřinu, kterou celý rok předvádím. Soustavně pracuji na formě, a kdybych to tam vyhrál, udělalo by to ze mě nejšťastnějšího člověka na světě.

Budeš se věnovat závodění v ČR i zahraničí, nebo jak to vlastně budeš mít? Letos už jsi profesionální strongman, takže se budeš potýkat s našimi obry, kteří ve většině případů váží o 30 až 50 kilogramů více než ty. Plánuješ přibrat?

Jak jsem říkal, po Arnoldovi to necháme volně plynout, já jsem se teď zase nějakým způsobem zamiloval do trojboje a chtěl bych udělat 900 kg RAW total, což si myslím, že můžu udělat, když na tom trošku zapracuji a přiberu třeba 5 kilo. Uvidíme, jak to bude dál. Ve strongmanech bych měl závodit na mistrovství Evropy a potom je v listopadu v Norsku mistrovství světa profesionálů do 105 kg, kde bych chtěl také závodit. Disciplíny jsou tam brutální. Je to vlastně World’s Strongest Man do 105 kg. Neskutečně mě to láká, jelikož disciplíny jsou podobné jako kdysi na normálních World’s Strongest Man soutěžích, takže bych si rád vyzkoušel zvedat to, co zvedali mí idolové, jako byl Sigmarsson nebo Karlsen. Tady v České republice závodit, no, nedokážu to říct asi teď na plnou hubu. Rád bych si tady dal nějaký závod, i když vím, že tady ta skladba disciplín nebude hrát v můj prospěch, ale rozhodně se nikoho nebojím, jako že bych se ho bál jen proto, že má 150 kilo, že ho nemůžu porazit. Chci se ale spíš specializovat na závody ve světě, protože dostávám čím dál tím víc pozvánek nejen ze Srbska, ale třeba i z Německa a dalších zemí. Nejspíš dělám dobře to, co dělám, takže v tom chci pokračovat a chci poznávat svět, závodit, dělat lidem radost a mít ji sám. V plánu mám přibrat. Ale mám takový zajímavější plán, já bych to chtěl vysekat. Teď se mi povedlo to docela vysekat, což sám nechápu, ale je to asi kombinací extrémně tvrdých tréninků a změny v tréninku, co se týče kardia, které jsem zařadil. Ta změna neměla za následek žádné ubrání absolutní síly, ale ještě více jsem se vysekal a myslím si, že tudy vede cesta. Když to pak vysekám na nějakých 6 % tuku a budu mít třeba 110 kg, myslím, že i v trojboji dám 900 kg RAW jedna báseň. Tuk na sobě určitě nepotřebuji.

Jak bys srovnal svoji formu oproti minulému roku? Posunul ses?

Momentálně mám životní formu. I jak jsem říkal, co se týče maximální síly, kdy jsem teď na tréninku dal 200 kg na benč, což se mi dřív nedařilo. Můžu vypíchnout ještě těsně uniklých 340 kg na mrtvý tah v Sarajevu, kde mi chybělo jen pár centimetrů. Nebo třeba 15 dřepů s 200 kg. Těch osobáků je hodně, co se mi teď podařilo dát. Zvedl jsem taky 175kg Atlasův kámen a tyhle věci jsem nedával, takže ta síla je tam větší, než kdy byla, ale za dva roky se tomu zasměji a řeknu si, jak jsem byl slabý.

Do Ameriky odlétá ještě Čestmír Šíma, jste nějak domluveni na cestu, nebo jedete každý sám za sebe?

Jsem rád, že tam bude ještě někdo z ČR, hlavně se mnou ale jedou přátelé, kteří se tam budou o mě starat, kteří mi budou dávat ten komfort, jaký já na závodech potřebuji, což je pro mě důležité.

Víš, jaké budeš mít na Arnoldovi konkurenty?

O konkurenty jsem se vůbec nezajímal. Jak říká jedno africké přísloví - největší konkurent jsi sám sobě. Protože pokud si v hlavě nedovolíš vyhrát, tak nikdy nevyhraješ. Někdo to zase bude brát, že je to pyšné a arogantní, ale já si myslím, že ne. Je mi jedno, kdo tam proti mně nastoupí. Jsem ochotný bojovat s každým. Můžu tam porazit všechny, stejně jako tam se všemi můžu prohrát. Do každé disciplíny dám maximum a pak se uvidí.

Co říkáš na disciplíny? Myslíš, že ti všechny sednou, nebo je tam něco, z něčeho máš respekt?

První by měla být 85kg jednoručka, což je super, to mám rád. Uvidíme, jaký bude tvar. Může se to dost lišit, může to být velká jednoručka, která se bude snadno vyrážet, nebo naopak malá, která tak dobře nepůjde. Každopádně si myslím, že ji tam párkrát dám. Na tuhle disciplínu se těším, protože k Arnold Classic prostě patří. Další disciplínou jsou kufry, asi "stopětatřicítky". Na tréninku jsem běhal s mnohem těžšími, takže si myslím, že je mám natrénované dobře. Potom bude Super Yoke, na ten se taky těším. Poslední je deadliftová kombinace 2x 250 kg na normální ose a pak Axle, kde se pojede stejná váha na maximální počet opakování. Myslím, že lepší disciplíny mi dát ani nemohli. Je to brutální mix na spodní záda a úchop, ten sice není mou silnou stránkou, ale dost jsem na něm zapracoval, tak uvidíme. Ve finálový den pak bude kláda na maximum, takže disciplína, kterou mám zase velice rád, neříkám, že bych v tom do 105 kg byl nejlepší, ale myslím si, že se nemusím úplně stydět za těch 150 kg, které tam chci předvést, snad to bude stačit na první příčky, když ne, nic se neděje. Poslední disciplína je utajená, takže uvidíme, zda to bude ohrada, Atlasy, nebo něco jiného. Byl bych rád za ohradu, protože bych si to chtěl vyzkoušet, ale nechme se překvapit.

Výlohy na cestu si hradíš sám, nebo tě nějak podpořila federace?

I když mě pan Patenidis podporuje, má o to zájem, tak mi teď naše asociace nijak nepomohla. V podstatě si to celé hradím sám ze svých financí. Hodně mi pomohly firmy Trec Wear, Trec Nutrition a Mad Max, které mě oblékly a daly mi suplementy. Musím poděkovat i kolektivu lidí, které mám kolem sebe, protože ti mi dodávají sílu.

Děkujeme za rozhovor a držíme palce!


Jiří Tkadlčík na soutěži v silovém trojboji RAW v Sarajevu (únor 2015)


Foto:
Mario Juck


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

04.03.23:16šmajdy - Jirko nekutecne moc ti drzim palce,urvi to tam a ukaz jim ..
03.03.14:04ALKAPONE - Jirka je borec.. sem presvecenej ze tam udela vybornej vys..-1
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínPavel Vacek - trénink zad a břicha
decarabas (07:42) • A ako to máš so sexom? Tam ti stačia aj dve minúty brutálneho sústredeného bušenia a vy...
magazínPavel Vacek - trénink zad a břicha
Radoslav (23:26) • Tohle cvičení zlepší kondici a ego nic více. Trénink do celkově 10 minut to má smysl p...
magazínPavel Vacek - trénink zad a břicha
Radoslav (22:01) • *smazáno* -- Prosím, používej "Odpovědět" pod tématem, cos založil a na které rea...
magazínPavel Vacek - trénink zad a břicha
ZdenekRazic (21:17) • Me spis zarazi, ze nekdo jako Radoslav, (cti sr.cka), nema v profilu ani jednu jedinou...
magazínPavel Vacek - trénink zad a břicha
mmichaelveliky (21:05) • A co je špatného na rýži s kuřecím? Čím bys to nahradil? Kuřecí se dá jíst denně, hověz...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra