Níže najdete kalendář soutěží Českého svazu vzpírání pro rok 2012. Redaktoři Ronnie.cz budou na
některých akcích přítomni, takže se můžete těšit na zajímavé reportáže, aktuální výsledky a fotografie. Odkazy na příslušné články v následujícím kalendáři průběžně doplňujeme.
Soutěže jednotlivců
termín |
soutěž |
místo konání |
pořadatel |
28. - 29. 04. |
Mistrovství ČR masters |
Bohumín |
Bonatrans Bohumín |
19. 05. |
Mistrovství ČR juniorů do 20 a 23 let |
Havířov-Podlesí |
SKV Baník Havířov |
09. - 10. 06. |
Mezin. mistr. ČR mužů, žen a juniorek do 23 let
-
výsledky |
Praha |
Praha |
16. 06. |
Mistrovství ČR st. žáků
-
výsledky a reportáž |
Holešov |
Holešov |
29. 09. |
MČR juniorů do 17 let a juniorek do 17 a 20 let
-
výsledky a reportáž |
Boskovice |
TJ SOUz Boskovice |
10. 11. |
TOP 12
-
výsledky |
Havířov-Podlesí |
SKV Baník Havířov |
01. 12. |
Mistrovství ČR ml. žáků
-
výsledky |
Příbor |
TJ Lonka Příbor |
Soutěže družstev
termín |
soutěž |
místo konání |
pořadatel |
11. 02. |
1. kolo - Liga ml. a st. žáků
-
výsledky |
sk. A |
Teplice |
Teplice |
11. 02. |
1. kolo - Liga ml. a st. žáků
-
výsledky |
sk. B |
Havířov-Podlesí |
SKV Baník Havířov |
18. 02. |
1. kolo - Liga masters
-
výsledky a reportáž |
|
Havířov-Podlesí |
SKV Baník Havířov |
25. 02. |
1. kolo - ČEZ liga juniorů
-
výsledky a reportáž |
sk. A |
Plzeň |
Start Plzeň |
25. 02. |
1. kolo - ČEZ liga juniorů
-
výsledky a reportáž |
sk. B |
Bohumín |
Bonatrans Bohumín |
25. 02. |
1. kolo - ČEZ liga juniorů
-
výsledky a reportáž |
sk. C |
Holešov |
Holešov |
25. 02. |
1. kolo - Liga ml. a st. žáků
-
výsledky |
sk. C |
Holešov |
Holešov |
17. 03. |
1. kolo - ČEZ liga mužů
-
pozvánka •
výsledky |
nom. na ME, OH |
Plzeň |
Start Plzeň |
18. 03. |
1. kolo - ČEZ liga žen/jun.
-
pozvánka •
výsledky |
nom. na ME, OH |
Plzeň |
Start Plzeň |
31. 03. |
1. kolo - II. liga mužů
-
výsledky a reportáž |
sk. A |
Rotava |
TJ Rotas Rotava |
31. 03. |
1. kolo - II. liga mužů
-
výsledky a reportáž |
sk. B |
Nový Hrozenkov |
TJ Sokol Nový Hrozenkov |
14. 04. |
1. kolo - III. liga mužů
-
výsledky a reportáž |
sk. A |
Rotava |
TJ Rotas Rotava |
14. 04. |
1. kolo - III. liga mužů
-
výsledky a reportáž |
sk. B |
Zlín |
Sokol JS Zlín |
21. 04. |
2. kolo - ČEZ liga juniorů |
sk. A |
Rotava |
TJ Rotas Rotava |
21. 04. |
2. kolo - ČEZ liga juniorů |
sk. B |
Havířov-Podlesí |
SKV Baník Havířov |
21. 04. |
2. kolo - ČEZ liga juniorů |
sk. C |
Zlín |
Sokol JS Zlín |
21. 04. |
2. kolo - Liga ml. a st. žáků |
sk. C |
Zlín |
Sokol JS Zlín |
05. 05. |
2. kolo - Liga ml. a st. žáků |
sk. A |
Sokolov |
TJ Baník Sokolov |
05. 05. |
2. kolo - Liga ml. a st. žáků |
sk. B |
Příbor |
TJ Lonka Příbor |
12. 05. |
2. kolo - II. liga mužů |
sk. A |
Meziboří |
TJ Baník Meziboří |
12. 05. |
2. kolo - II. liga mužů |
sk. B |
Příbor |
TJ Lonka Příbor |
26. 05. |
2. kolo - III. liga mužů
-
výsledky |
sk. A |
Plzeň |
Start Plzeň |
26. 05. |
2. kolo - III. liga mužů |
sk. B |
Holešov |
Holešov |
23. 06. |
2. kolo - Liga masters
-
výsledky |
|
Brno |
|
15. 09. |
3. kolo - Liga ml. a st. žáků
-
výsledky |
sk. A |
Teplice |
Teplice |
15. 09. |
3. kolo - Liga ml. a st. žáků
-
výsledky |
sk. B |
Ostrava |
TJ Sokol Moravská Ostrava |
22. 09. |
3. kolo - Liga ml. a st. žáků
-
výsledky |
sk. C |
Boskovice |
TJ SOUz Boskovice |
06. 10. |
2. kolo - ČEZ liga žen a juniorek
-
výsledky |
|
Nový Hrozenkov |
TJ Sokol Nový Hrozenkov |
13. 10. |
2. kolo - ČEZ liga mužů
-
výsledky |
|
Sokolov |
TJ Baník Sokolov |
20. 10. |
3. kolo - ČEZ liga juniorů
-
výsledky |
sk. A |
Sokolov |
TJ Baník Sokolov |
20. 10. |
3. kolo - ČEZ liga juniorů
-
výsledky |
sk. B |
Ostrava |
TJ Sokol Moravská Ostrava |
20. 10. |
3. kolo - ČEZ liga juniorů
-
výsledky |
sk. C |
Nový Hrozenkov |
TJ Sokol Nový Hrozenkov |
27. 10. |
4. kolo - Liga ml. a st. žáků
-
výsledky |
sk. A |
Rotava |
TJ Rotas Rotava |
27. 10. |
4. kolo - Liga ml. a st. žáků
-
výsledky |
sk. B |
Havířov-Podlesí |
SKV Baník Havířov |
27. 10. |
4. kolo - Liga ml. a st. žáků
-
výsledky |
sk. C |
Holešov |
Holešov |
03. 11. |
Finále - Liga juniorů
-
výsledky |
|
- |
- |
10. 11. |
3. kolo - ČEZ liga žen a juniorek
-
výsledky |
|
Ostrava |
TJ Sokol Moravská Ostrava |
17. 11. |
3. kolo - ČEZ liga mužů
-
výsledky |
|
Havířov-Podlesí |
SKV Baník Havířov |
24. 11. |
3. kolo - II. liga mužů
-
výsledky |
sk. A |
Meziboří |
Meziboří |
24. 11. |
3. kolo - III. liga mužů
-
výsledky |
sk. A |
Rotava |
TJ Rotas Rotava |
24. 11. |
3. kolo - II. liga mužů
-
výsledky |
sk. B |
Třinec |
TJ TŽ Třinec |
24. 11. |
3. kolo - III. liga mužů
-
výsledky |
sk. B |
Holešov |
Holešov |
01. 12. |
Finále - Liga ml.
žáků, kval. do ČEZ ligy mužů
-
výsledky |
|
|
08. 12. |
Finále - Liga st. žáků, kval. do II. ligy |
|
- |
- |
Ostatní soutěže
termín |
soutěž |
místo konání |
pořadatel |
03. 03. |
Mistr. Zlín. kraje mužů, veteránů a jun. do 23
let
-
výsledky |
Zlín |
Sokol JS Zlín |
03. 03. |
Mistr. Karlovarského kraje
-
výsledky |
|
Rotava |
TJ Rotas Rotava |
03. 03. |
Pohár města Zlína mládeže
-
výsledky |
|
Zlín |
Sokol JS Zlín |
03. 03. |
Přebor Moravskoslezského kraje
-
výsledky |
|
Havířov |
SKV Havířov |
07. 04. |
Otevřený přebor města Plzně
-
výsledky a reportáž |
|
Plzeň |
Start Plzeň |
21. 04. |
Pohár Zlínského kraje mládeže |
|
Zlín |
Sokol JS Zlín |
28. 07. |
Hexagonál |
|
Nový Hrozenkov |
TJ Sokol Nový Hrozenkov |
08. 09. |
Velká cena Sokolova
-
výsledky |
|
Sokolov |
TJ Baník Sokolov |
08. 09. |
Velká cena Bohumína mládeže
-
výsledky |
|
Bohumín |
Bonatrans Bohumín |
22. 09. |
Velká cena Meziboří
-
výsledky |
|
Meziboří |
TJ Baník Meziboří |
27. 10. |
Velká cena Holešova v nadhozu |
|
Holešov |
Holešov |
03. 11. |
VC Plzně, Plzeňský pohár,
Memoriál J. Pavelce
-
výsledky |
Plzeň |
Start Plzeň |
17. 11. |
Mikulášský pohár Zlínského kraje mládeže
-
výsledky |
|
Zlín |
Sokol JS Zlín |
Mezinárodní soutěže
termín |
soutěž |
místo konání |
pořadatel |
06. - 16. 04. |
Mistrovství Evropy mužů a žen |
|
Antalya (Turecko) |
|
06. - 18. 05. |
Mistrovství světa juniorů do 20 let |
|
Antigua (Guatemala) |
|
02. - 09. 06. |
Mistrovství Evropy masters |
|
Lankaran (Ázerbajdžán) |
|
28.06. - 01.07. |
International Titanos Women GP
-
výsledky |
|
Sangerhausen (Německo) |
|
30.06. - 01.07. |
Turnaj zemí V 4 do 18 let
-
výsledky |
|
Oborniki Slaskie (Polsko) |
|
19.07. - 21.07. |
Masters Europa Cup |
|
Vídeň (Rakousko) |
|
27.07. - 12.08. |
Olympijské hry |
|
Londýn (Velká Británie) |
|
25.08. - 02.09. |
Mistrovství Evropy do 17 let |
|
Constanta (Rumunsko) |
|
15. - 22. 09. |
Mistrovství světa masters |
|
Lvov (Ukrajina) |
|
16. - 22. 09. |
Mistrovství světa jun. do 17 let |
|
Košice (Slovensko) |
|
29.11. - 09.12. |
Mistrovství Evropy jun. do 20 a 23 let |
|
Eilat (Izrael) |
|
Pro bližší seznámení a orientaci v systému pořádání soutěží a ve věkových a hmotnostních kategoriích ve vzpírání uvádíme níže informace o nich.
Výkony se přepočítávají prostřednictvím Sinclairova koeficientu na Sinclairovy body, dle nichž se pak dají porovnávat jednotliví závodníci různých hmotností. Výpočet najdete zde.
SYSTÉM SOUTĚŽÍ
soutěž | kategorie |
soutěže jednotlivců |
mistrovství ČR | mladších žáků |
mistrovství ČR | starších žáků |
mistrovství ČR | juniorů do 17 let |
mistrovství ČR | juniorů do 20 let |
mistrovství ČR | mužů do 23 let |
mistrovství ČR | mužů |
mistrovství ČR | juniorek do 17 let |
mistrovství ČR | juniorek do 20 let |
mistrovství ČR | žen do 23 let |
mistrovství ČR | žen |
mistrovství ČR | masters mužů a žen |
soutěže družstev |
I. liga | mužů |
liga | juniorů |
liga | starších žáků |
liga | mladších žáků |
liga | žen |
liga | juniorek |
| masters |
mistrovství ČR družstev | mužů |
mistrovství ČR družstev | juniorů |
mistrovství ČR družstev | starších žáků |
mistrovství ČR družstev | mladších žáků |
mistrovství ČR družstev | žen |
mistrovství ČR družstev | juniorek |
mistrovství ČR | masters - jednorázově |
KATEGORIE
věk. kategorie | věk | váh. kategorie |
soutěže jednotlivců |
mladší žáci |
10 - 12 let - soutěží v žákovském čtyřboji |
do 32 kg, 36 kg, 40 kg, 45 kg, 50 kg, 56 kg, 62 kg a nad 62 kg |
starší žáci |
10 - 14 let |
do 36 kg, 40 kg, 45 kg, 50 kg, 56 kg, 62 kg, 69 kg a nad 69 kg |
junioři do 17 let |
13 - 17 let |
do 50 kg, 56 kg, 62 kg, 69 kg, 77 kg, 85 kg, 94 kg a nad 94 kg |
junioři do 20 let |
15 - 20 let |
do 56 kg, 62 kg, 69 kg, 77 kg, 85 kg, 94 kg, 105 kg, nad 105 kg |
muži do 23 let |
15 - 23 let |
. |
muži |
15 let a starší | do 56 kg, 62 kg, 69 kg, 77 kg, 85 kg, 94 kg, 105
kg a nad 105 kg |
juniorky do 17 let |
12 - 17 let |
do 44 kg, 48 kg, 53 kg, 58 kg, 63 kg, 69 kg a nad 69 kg |
juniorky do 20 let |
15 - 20 let |
do 48 kg, 53 kg, 58 kg, 63 kg, 69 kg, 75 kg a nad 75 kg |
ženy do 23 let |
15 - 23 let | . |
ženy |
15 let a starší |
do 48 kg, 53 kg, 58 kg, 63 kg, 69 kg, 75 kg a nad 75 kg |
masters muži |
rozmezí: 35 - 39, 40 - 44, 45 - 49, 50 - 54, 55 - 59, 60 - 64, 65 - 69, 70 - 74, 75 - 79, 80 a starší | do 56
kg, 62 kg, 69 kg, 77 kg, 85 kg, 94 kg, 105 kg, nad 105 kg |
masters ženy |
rozmezí:
30 - 34, 35 - 39, 40 - 44, 45 - 49, 50 a starší |
do 48 kg, 53 kg, 58 kg, 63 kg, 69 kg, 75 kg a nad 75 kg |
soutěže družstev |
I., II., III. liga mužů | startující ve věku 15 let
a starší | . |
liga juniorů | startující ve věku 15 - 20 let |
. |
liga starších žáků | startující ve věku 10 - 14
let | . |
liga mladších žáků | startující ve věku 10 - 12
let - žákovský čtyřboj | . |
liga žen | startující ve věku 15 let a starší |
. |
liga juniorek | startující ve věku 12 - 20 let |
. |
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování. Zobrazit všechny příspěvky
|