
V kalendáři soutěží vzpírání, který najdete na našich stránkách, jste se mohli dozvědět, že na uplynulý víkend bylo naplánováno 1. kolo soutěže II. ligy družstev mužů skupiny A a současně i skupiny B.
Klání skupiny A se konalo v Rotavě, pořadatelem byl tamní oddíl TJ Rotas Rotava. V tomto článku si můžete přečíst krátkou reportáž a ve výsledkových tabulkách si prohlédnout, jak celé klání dopadlo.
[Text: Jaromír Jílek] Prvním kolem odstartovala v Rotavě druhá nejvyšší soutěž družstev mužů ve vzpírání. Ve hře byl boj o dvě nejvyšší příčky, které po reorganizaci budou v letech 2013 - 2016 znamenat postup do nejvyšší soutěže.
Předpoklad, že o tato dvě místa svedou boj družstva Rotavy, Bohemians Praha a Teplic, se naplnil. Družstvo Bohemians je vítězem II.ligy z roku 2009. V roce 2010 kvůli nezvládnutým základům svého závodníka Andreje Berana v podstatě přenechalo vítězství Glaverbelu Teplice. Beran odešel do Plzně hostovat do nejvyšší soutěže a pražský celek se s jeho absencí vyrovnal více než zdárně, o čemž svědčí jejich suverénní vítězství o více jak 80 bodů. Právě výkon obhájce prvenství - teplického týmu - je zklamáním. Tým na svých webových stránkách sice anoncoval omlazení družstva, ale jak si však lze potom vysvětlit start veterána Patrika Vepřeka za družstvo a vystoupení juniora Patrika Navary mimo soutěž? V každém případě bez opory Angera a Čurdy bude moci tento celek na vítězství ve druhé lize pomýšlet jen stěží.
Kdo výrazně omladil, to je družstvo Rotasu Rotava, jež vybojovalo třetí místo se ztrátou pouhých 5 bodů na Teplice. Ve své sestavě měli plno mládežníků, a to jim ještě kvůli plnění pracovních povinností chyběli závodníci Hrubý a Lihl. Přesto je družstvo Rotavy favoritem na jedno z prvních dvou míst, která v roce 2013 zajistí účast v nejvyšší soutěži.
Boj o záchranu letos nebude tak vyhrocen, neboť nikdo nebude sestupovat, naopak dva nejlepší kolektivy ze třetí ligy doplní počet v lize druhé. Výkon nováčka - družstva Baníku Meziboří - je jakýmsi neklidem ve stojatých vodách zavedených druholigových pořádků. První kolo ambice naznačilo a za šest týdnů se na klání druhého kola v Meziboří bude již lámat chleba.
Vzpěračská družstva skupiny B své síly měřila v Novém Hrozenkově. Klání pořádal domácí oddíl TJ Sokol Hrozenkov, který využil domácího prostředí a zvítězil. Druhý byl Třinec, třetí skončil oddíl Lonka Příbor, čtvrtý Zlín. Potvrdilo se, že tyto kolektivy budou bojovat o první místo, které jim zaručí postup do regionální skupiny nejvyšší soutěže. Nový Hrozenkov má nejširší základnu a nejstabilnější výkonnost. Třinec naopak sází na mladé odchovance doplněné dvěma zkušenými vzpěrači (Klabal, Tchurz). Nevyzpytatelný je Příbor, který má v průběhu roku největší rozdíl ve výkonnosti závodníků.
II. liga družstev mužů ve vzpírání skupiny A (1. kolo) 2012
| družstvo Bohemians Praha |
| p. | jméno | nar. |
váha |
trh |
nadhoz |
dvojboj |
Sinc. body |
| 1. | Bečvář Luděk |
1964 | 87,5 |
110 |
115 |
115 |
125 |
130 |
132 |
242 |
284,2532 |
| Kolář Petr |
1963 | 74,7 |
85 |
90 |
90 |
107 |
112 |
115 |
200 |
255,1400 |
| Budaj Josef |
1969 | 87,5 |
85 |
90 |
92 |
102 |
110 |
112 |
202 |
237,2692 |
| Menzel Evžen |
1973 | 118,5 |
120 |
130 |
135 |
160 |
170 |
175 |
305 |
320,7075 |
| Babinec Konstantin |
1968 | 82,2 |
95 |
95 |
100 |
107 |
113 |
115 |
213 |
257,9643 |
| Roza Adam |
1989 | 66,5 |
85 |
90 |
95 |
105 |
110 |
113 |
203 |
278,1912 |
| | Družstvo celkem: | |
| |
| | |
| | |
1396,2562 |
| družstvo GVB Teplice |
| p. | jméno | nar. |
váha |
trh |
nadhoz |
dvojboj |
Sinc. body |
| 2. | Podhola Radek |
1989 | 78,1 |
90 |
97 |
97 |
120 |
125 |
130 |
215 |
267,5245 |
| Zajan Jan |
1976 | 79,8 |
100 |
110 |
110 |
125 |
132 |
137 |
242 |
297,6358 |
| Vepřek Patrik |
1973 | 105,2 |
95 |
100 |
104 |
117 |
122 |
126 |
226 |
246,3400 |
| Pecka Tomáš |
1996 | 110,0 |
85 |
90 |
95 |
108 |
112 |
112 |
198 |
242,6916 |
| Hromádka Jan |
1987 | 94,8 |
95 |
100 |
105 |
125 |
130 |
130 |
230 |
260,7740 |
| Klečka Lukáš |
1988 | 82,7 |
80 |
85 |
87 |
102 |
108 |
112 |
199 |
240,2527 |
| | Družstvo celkem: | |
| |
| | |
| | |
1314,9659 |
| družstvo Rotas Rotava |
| p. | jméno | nar. |
váha |
trh |
nadhoz |
dvojboj |
Sinc. body |
| 3. | Šedlbauer Jan |
1971 | 111,0 |
105 |
105 |
115 |
135 |
140 |
145 |
245 |
262,4440 |
| Cserge David |
1994 | 75,7 |
95 |
100 |
100 |
120 |
125 |
125 |
225 |
304,8725 |
| Cserge Michal |
1996 | 58,8 |
55 |
58 |
60 |
75 |
78 |
78 |
133 |
228,6089 |
| Stanislav Petr |
1973 | 59,9 |
70 |
75 |
77 |
85 |
90 |
95 |
165 |
243,0615 |
| Pišta Patrik |
1996 | 53,1 |
65 |
68 |
68 |
75 |
80 |
82 |
148 |
269,1532 |
| | Družstvo celkem: | |
| |
| | |
| | |
1308,1401 |
| družstvo Lokomotiva Cheb |
| p. | jméno | nar. |
váha |
trh |
nadhoz |
dvojboj |
Sinc. body |
| 4. | Králík Josef |
1986 | 85,7 |
90 |
95 |
95 |
110 |
115 |
120 |
210 |
249,1020 |
| Pimper Radek |
1973 | 70,9 |
65 |
70 |
72 |
92 |
95 |
97 |
167 |
219,7553 |
| Forch Radek |
1985 | 97,6 |
90 |
95 |
100 |
130 |
140 |
140 |
230 |
257,7150 |
| Manhart Václav |
1996 | 83,8 |
95 |
100 |
103 |
125 |
130 |
130 |
230 |
305,8620 |
| Gunther David |
1995 | 60,4 |
60 |
60 |
65 |
80 |
85 |
87 |
145 |
242,3235 |
| Nidl Vladimír |
1989 | 79,7 |
70 |
75 |
80 |
90 |
- |
- |
170 |
209,2190 |
| | Družstvo celkem: | |
| |
| | |
| | |
1274,7578 |
| družstvo Baník Meziboří |
| p. | jméno | nar. |
váha |
trh |
nadhoz |
dvojboj |
Sinc. body |
| 5. | Nagy Kamil |
1978 | 98,2 |
90 |
93 |
95 |
105 |
110 |
115 |
210 |
234,7380 |
| Kováč Dušan |
1983 | 82,6 |
107 |
112 |
115 |
130 |
135 |
140 |
250 |
302,0250 |
| Spilka Michal |
1994 | 93,5 |
80 |
85 |
85 |
90 |
95 |
100 |
185 |
230,9740 |
| Šváb Michal |
1976 | 96,2 |
95 |
100 |
103 |
110 |
115 |
120 |
215 |
242,3050 |
| Čepelák Karel |
1974 | 104,4 |
82 |
87 |
91 |
115 |
120 |
125 |
207 |
226,2303 |
| | Družstvo celkem: | |
| |
| | |
| | |
1236,2723 |
| družstvo TJ Nová Role |
| p. | jméno | nar. |
váha |
trh |
nadhoz |
dvojboj |
Sinc. body |
| 6. | Mastný Václav |
1975 | 88,8 |
95 |
100 |
103 |
120 |
125 |
130 |
233 |
278,8178 |
| Nagy Josef |
1982 | 96,8 |
100 |
105 |
107 |
125 |
130 |
132 |
237 |
266,4354 |
| Kadlec Zdeněk |
1970 | 110,2 |
70 |
70 |
73 |
76 |
80 |
0 |
153 |
164,2608 |
| Bořík Pavel |
1980 | 73,9 |
50 |
55 |
58 |
65 |
70 |
76 |
134 |
172,0158 |
| Podšer Miloš |
1977 | 80,3 |
95 |
100 |
100 |
113 |
118 |
120 |
213 |
261,1167 |
| | Družstvo celkem: | |
| |
| | |
| | |
1135,6465 |
Mimo soutěž
| jméno | oddíl | nar. |
váha |
trh |
nadhoz |
dvojboj |
Sinc. body |
| Weissgarber Jiří | Lokomotiva Cheb |
1995 | 66,5 |
58 |
62 |
62 |
75 |
80 |
83 |
142 |
194,5968 |
| Navara Patrik | GVB Teplice |
1991 | 97,8 |
88 |
93 |
94 |
115 |
123 |
126 |
209 |
233,9964 |
II. liga družstev mužů ve vzpírání skupiny B (1. kolo) 2012
| družstvo TJ Nový Hrozenkov |
| p. | jméno |
nar. |
váha | S. koef. |
trh |
nadhoz |
dvojboj |
Sinc. body |
| 1. | Černý Martin |
1992 | 72,7 |
1,2962 |
80 |
85 |
90 |
105 |
111 |
115 |
196 | 274,0585 |
| Kenis David |
1977 | 78,4 |
1,2417 |
95 |
100 |
105 |
130 |
135 |
135 |
235 | 291,8048 |
| Gášek Petr |
1982 | 91,2 |
1,1527 |
100 |
105 |
107 |
135 |
135 |
140 |
242 | 278,9608 |
| Paška Zbyněk |
1991 | 84,1 |
1,1973 |
100 |
105 |
105 |
133 |
133 |
140 |
238 | 284,9518 |
| Trlica Rostislav |
1988 | 96,2 |
1,1271 |
120 |
125 |
128 |
145 |
150 |
150 |
270 | 304,3053 |
| Šulák Jan |
1989 | 101,0 |
1,1060 |
90 |
95 |
100 |
115 |
115 |
0 |
210 | 232,213 |
| Družstvo celkem: |
|
| |
| |
|
| |
| |
1434,0812 |
| družstvo TJ TŽ Třinec |
| p. | jméno |
nar. |
váha | S. koef. |
trh |
nadhoz |
dvojboj |
Sinc. body |
| 2. | Klabal Radovan |
1976 | 87,2 |
1,1765 |
113 |
117 |
120 |
140 |
145 |
150 |
270 | 317,6608 |
| Tchurz Oldřich |
1972 | 102,3 |
1,1008 |
105 |
110 |
113 |
135 |
140 |
145 |
258 | 284,0161 |
| Křižánek Jiří |
1990 | 96,5 |
1,1256 |
90 |
95 |
100 |
105 |
110 |
115 |
205 | 230,7570 |
| Gryga Rostislav |
1992 | 105,7 |
1,0883 |
87 |
92 |
97 |
110 |
115 |
120 |
212 | 250,7164 |
| Jochymek Luboš |
1991 | 72,0 |
1,3037 |
88 |
92 |
95 |
110 |
115 |
115 |
207 | 269,8739 |
| Pavlosek Radek |
1989 | 92,2 |
1,1473 |
115 |
120 |
123 |
146 |
152 |
152 |
269 | 308,6121 |
| | Družstvo celkem: |
|
| |
| |
|
| |
| |
1430,8792 |
| družstvo Lonka Příbor |
| p. | jméno |
nar. |
váha | S. koef. |
trh |
nadhoz |
dvojboj |
Sinc. body |
| 3. | Frait Miroslav |
1982 | 100,1 |
1,1097 |
113 |
113 |
120 |
130 |
140 |
156 |
276 | 306,2804 |
| Kolář Bronislav |
1976 | 99,2 |
1,1135 |
110 |
0 |
0 |
120 |
130 |
0 |
240 | 267,2459 |
| Eliáš Jan |
1987 | 98,3 |
1,1174 |
100 |
100 |
105 |
135 |
140 |
145 |
245 | 273,7749 |
| Přívětivý Robert |
1986 | 86,0 |
1,1843 |
105 |
110 |
115 |
145 |
153 |
156 |
268 | 317,3921 |
| Lukeš Adam |
1991 | 75,5 |
1,2680 |
90 |
95 |
95 |
110 |
0 |
0 |
90 | 114,1223 |
| Cága Jan |
1989 | 81,4 |
1,2172 |
75 |
80 |
85 |
95 |
100 |
105 |
185 | 225,1879 |
| | Družstvo celkem: |
|
| |
| |
|
| |
| |
1389,8812 |
| družstvo TJ Sokol Zlín A |
| p. | jméno |
nar. |
váha | S. koef. |
trh |
nadhoz |
dvojboj |
Sinc. body |
| 4. | Gergela Milan |
1957 | 82,3 |
1,2104 |
85 |
90 |
92 |
110 |
110 |
117 |
207 | 250,5471 |
| Pliska Michal |
1989 | 77,3 |
1,2514 |
90 |
94 |
96 |
110 |
114 |
117 |
211 | 264,0405 |
| Hofbauer Lukáš |
1997 | 67,0 |
1,3638 |
71 |
74 |
76 |
90 |
94 |
96 |
172 | 264,5751 |
| Hořák Ladislav |
1993 | 87,3 |
1,1759 |
100 |
100 |
104 |
113 |
116 |
118 |
222 | 281,0470 |
| Kužílek Oldřich |
1972 | 83,1 |
1,2045 |
113 |
117 |
120 |
133 |
137 |
140 |
260 | 313,1575 |
| Bohun Lukáš |
1993 | 76,9 |
1,2550 |
79 |
79 |
79 |
99 |
102 |
104 |
183 | 249,6619 |
| | Družstvo celkem: |
|
| |
| |
|
| |
| |
1373,3671 |
| družstvo SKV Havířov B |
| p. | jméno |
nar. |
váha | S. koef. |
trh |
nadhoz |
dvojboj |
Sinc. body |
| 5. | Veselík Radek |
1971 | 87,3 |
1,1759 |
100 |
105 |
110 |
115 |
120 |
125 |
230 | 270,4541 |
| Přeučil Filip |
1980 | 92,2 |
1,1473 |
100 |
100 |
105 |
125 |
133 |
138 |
233 | 267,3708 |
| Sivák Lukáš |
1994 | 62,0 |
1,4373 |
68 |
74 |
78 |
87 |
93 |
100 |
174 | 270,0922 |
| Štefanik Miroslav |
1963 | 118,3 |
1,0520 |
80 |
85 |
90 |
100 |
110 |
0 |
200 | 210,3969 |
| Mirga David |
1995 | 77,1 |
1,2532 |
100 |
107 |
112 |
120 |
0 |
0 |
232 | 320,7362 |
| | Družstvo celkem: |
|
| |
| |
|
| |
| |
1338,9903 |
| družstvo Sokol Brno Obřany |
| p. | jméno |
nar. |
váha | S. koef. |
trh |
nadhoz |
dvojboj |
Sinc. body |
| 6. | Fiala Lukáš |
1991 | 73,0 |
1,2931 |
73 |
73 |
73 |
90 |
95 |
100 |
173 | 223,6982 |
| Brhel Pavel |
1969 | 71,8 |
1,3059 |
83 |
86 |
88 |
105 |
108 |
110 |
196 | 255,9612 |
| Moravčík Václav |
1970 | 99,4 |
1,1127 |
110 |
115 |
120 |
135 |
140 |
145 |
255 | 283,7303 |
| Lutter Milan |
1956 | 75,4 |
1,2690 |
80 |
85 |
90 |
95 |
100 |
105 |
185 | 234,7618 |
| Štancl Lubomír |
1985 | 99,6 |
1,1118 |
90 |
90 |
95 |
110 |
115 |
120 |
205 | 227,9224 |
| Drbal Martin |
1975 | 127,0 |
1,0343 |
115 |
122 |
130 |
140 |
150 |
160 |
290 | 299,9522 |
| | Družstvo celkem: |
|
| |
| |
|
| |
| |
1302,3278 |
Související články: Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.
Zobrazit všechny příspěvky

|