Reklama:

World´s Strongest Man 2021 - výsledky

5.786 zhlédnutí
Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman

Známe závodníky
a disciplíny pro World's Strongest Man 2021
Detailní popis disciplín pro World's Strongest Man 2021
World's Strongest Man 2021 - rozdělení do skupin
World's Strongest Man 2021 - výsledky kvalifikace

Tak a je to tu, svět má nového krále, nového nejsilnějšího muže planety pro rok 2021. Kdo to je? Výsledky letos zase až tak moc překvapivé oproti minulým dvěma ročníkům nejsou. Ale nepředbíhejme. O víkendu 19. a 20. června 2021 v kalifornském Sacramentu proběhl snad nejslavnější závod všech strongmanů, World's Strongest Man 2021. Závod byl připravený ve spolupráci s těmi největšími sponzory silově-sportovního odvětví SBD, Rogue, dále se podíleli Reign, Knaack a řada dalších. Od loňského roku, kdy hlavní partnerství převzala společnost SBD, můžeme vidět velmi zajímavé disciplíny a lehce poupravená pravidla. To vše má sloužit k fantastickým zážitkům pro diváka na místě nebo u televize. Spousta sportovců kroutí hlavami, že ne všechny změny mají svou logiku, ale berme to tak, že cílem není najít nutně toho nejsilnějšího, ale spíše nejkomplexnějšího borce, a hlavně pobavit diváky a přiblížit tento silový sport širší mase lidí.

Po našlapané kvalifikaci, ve které poslední dvě disciplíny přeházely závodníky v pořadí totálně obráceně než ty předchozí a kde si vylámal zuby loňský vítěz Oleksii Novikov, který nepostoupil ze skupiny do hlavního závodu, bylo finále vcelku předvídatelné. Bohužel i tak jsme zaznamenali zranění Kanaďana Jeana-Francoise Carona, který sice závod dokončil, ale pod své očekávání a pod očekávání všech. Já osobně ho viděl na pódiu. Při závodě bylo vidět, že bojoval, ale nešlo to na 100 %. Proto si odnesl po loňském bronzu páté místo, v jeho kariéře už počtvrté.

Na první finálový den byly naplánovány celkem tři disciplíny.

Giant's Medley

Super Yoke 440 kg na 10 metrů a přenášení rámu 350 kg na 15 metrů, tedy poměrně lehká disciplína, zřejmě na zahřátí borců. Zde bych podotknul, že u nás v Aši se nosí o dost těžší Yoke i rám. Nejrychlejší ze všech se ukázal loňský stříbrný borec ze Skotska "The Albatros" Tom Stoltman, který zmíněných 25 metrů proběhl v čase 18,36 s, druhý v pořadí byl Gruzínec Konstantine Janashia v čase 20,31 s a těsně třetí matador a čtyřnásobný šampión Brian Shaw v čase 20,51 s. Jediný závodník, který nedokončil celou dráhu, byl Eythor Ingolfsson Melsted z Islandu, pro kterého byl rám nad jeho síly. Pro Melsteda je to jeho první finále World's Strongest Man závodu vůbec.

Titan's Turntable

"Titánova točna", kterou jsme popisovali mimo jiné zde, měla nabídnout podobný divácký zážitek jako "kolo bolesti" na Arnold Strongman Classic. Závodníci museli otočit lokomotivu a ujít 30 metrů v časovém limitu 75 vteřin. Opět nepříliš těžká disciplína v porovnání s jinými možnostmi, na druhou stranu na betonové točně panovalo vedro kolem 36 °C (na sluníčku však mohlo být ještě o 10 stupňů víc). Za svým si šel opět Tom Stoltman, který lokomotivu otočil v čase 46,89 s, následovaný Treyem Mitchellem III, který na svých 30 metrů potřeboval 52,34 s, a těsně následovaný Eythorem Melstedem s časem 52,83 s.

Reign Keg Toss

Poslední disciplínou prvního finálového dne bylo přehazování pivního sudu, tentokrát ne na čas, ale na výšku. Pořadatelé si slibovali překonání aktuálního světového rekordu. 15 kg vážící sud závodníci házeli do výšky na předem stanovenou laťku, pokud přehodili, pokračovali do dalšího kola s vyšší laťkou, pokud ne, nepokračovali. Původní rekord před závodem byl o hodnotě 7,26 metru, což je docela výška. Nicméně velkým favoritem byl Američan Brian Shaw, který je známý tím, že házení mu jde na výbornou, své kvality potvrdil a v novém světovém rekordu hodil 7,75 metru a pohodlně zvítězil. Druhé místo brali shodně Tom Stoltman a Maxim Boudreault z Kanady. Shodně hodili 7,5 metru (taktéž překonali starý rekord). Rekord dokázal dorovnat Konstantine Janashia, který hodil přesně 7,26 metru.

Po prvním dnu se jasného vedení ujal Tom Stoltman s 28,5 body, na druhém místě se usadil Brian Shaw s 23 body a na třetím Maxime Boudreault s 18,5 body. Boudreault svými výkony a celkově třetím místem trochu překvapil, jeho krajan Caron se kvůli zranění držel na děleném šestém místě. Druhý finálový den již nepanovalo takové vedro a závodníci to samozřejmě ocenili.

Log Lift

Druhý den nezačal tak lehce jako ten předešlý, ale hezky zostra a rovnou Log Liftem na maximální váhu. Královská disciplína všech strongmanů ukázala, kdo ze závodníků má hlavně statickou sílu. Zároveň trochu zamíchala celkovým pořadím, i když ne nějak zásadně. Disciplínu vyhrál starší z bratrů Stoltmanů Luke, který velmi lehce zvedl 215 kg, nejtěžší kládu toho dne. Mimochodem, Luke se vloni neúspěšně pokoušel překonat rekord Zydrunase Savickase o hodnotě 228 kg, psali jsme Vám o tom zde. Druhé místo shodně obsadili Maxime Boudreault, Bobby Thompson, současný držitel amerického národního rekordu v Log Liftu, a Trey Mitchell, všichni zvedli 205 kg.

Knaack Deadlift

Tak, jak jsme předpokládali, Knaack Deadlift byla verze Silver Dollar Deadliftu, závodníci zvedali k ose připevněné skříňky a stáli na podstavci regulujícím výšku osy od země. Celková hmotnost deadliftu byla 350 kg a jelo se na opakování. Tentokrát se blýskli Trey Mitchell, JF Caron a Adam Bishop, kteří zvládli společně 10 opakování, následováni Bobbym Thompsonem a Brianem Shawem s 9 opakováními. Ale ještě zmíním i další v pořadí, 8 opakování zvládli Konstantine Janashia a Tom Stoltman, pro kterého byl každý bod doslova nutností. Stále ještě vedl, ale nesměl polevit. Vzpomeňte, jak mu vloni v prosinci při Hercules Holdu utekl titul o pár vteřin, cenný bod pak získal právě Oleksii Novikov.

Atlas Stones

Před poslední disciplínou Atlas Stones, která je již řadu let závěrem celého závodu a stala se takovou klasikou, tedy Tom Stoltman vedl o jediný bod před Brianem Shawem, jehož motivací byl jeho pátý titul a šel si za svým neskutečně přímočaře. Třeba i doufal, že Tomovi poslední disciplína nevyjde... Ale na druhou stranu je nutné říci, že není lepšího specialisty na Atlasovy kameny, který pokořil i Brianův starý světový rekord, než Tom "The Albatros" Stoltman. Tento borec dokáže doslova naházet Atlasy na podstavce rychleji než někteří závodníci zvednou ten první. Naprosto epicky proti sobě nastoupili právě Brian Shaw a Tom Stoltman. Tom vyhrál celou disciplínu a narovnal na podstavce všech pět kamenů za 20,21 s, následovaný Maximem Boudreaultem s časem 28,63 s a Brianem Shawem s časem 31,45 s.

O vítězi bylo jasno, závod stylem start-cíl ovládl britský borec, highlander Tom "The Albatros" Stoltman, který má své druhé pódium v řadě a tentokrát dosáhl na příčku nejvyšší. Gratulujeme. Obrovskou stíhací jízdou mu sekundoval výborně připravený Brian Shaw, třetí místo, již s lehkým odstupem bodů, bral nakonec Kanaďan Maxime Boudreault. Luke Stoltman byl ještě před poslední disciplínou celkově třetí, nevydařeným výkonem se ale propadl až na 7. místo. Dá se říct, že od třetího do osmého místa bylo pořadí velmi těsné.

World's Strongest Man 2021 - celkové pořadí
pořadí jméno země body
1. Tom Stoltman Velká Británie 45,5
2. Brian Shaw USA 42,5
3. Maxime Boudreault Kanada 36,5
4. Trey Mitchell III USA 35,0
5. Jean-Francois Caron Kanada 34,0
6. Konstantine Janashia Gruzie 32,5
7. Luke Stoltman Velká Británie 32,0
8. Adam Bishop Velká Británie 27,0
9. Bobby Thompson USA 23,5
10. Eythor Ingolfsson Melsted Island 20,5Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

22.06.06:50Bucci - fotek i videí je zatím málo, vesměs je dobře, že tam jsou ..
21.06.21:07decarabas - To bude fotka zo základnej skupiny, tam mali drepy/deadlift.+1
21.06.20:26moab - A proč ten borec na fotce dělá dřepy???
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínWings of Strength Chicago 2021 - výsl...
jiijk (22:03) • tak asi jej jen na pangaminu
magazínJ&M podcast: Zhodnocení Mr. Big Evolution Pro 2021 a naše "kauzy"
soichiro (18:21) • Chlapi vase podcasty sleduju ma to slusnou uroven i ty rozhovory se zavodniky jsou pove...
magazínJ&M podcast: Zhodnocení Mr. Big Evolution Pro 2021 a naše "kauzy"
jari (17:18) • Ahoj, díky za tvou reakci. Shrnul jsi to perfektně a nelze k tomu dodat opravdu nic. Sa...
magazínWings of Strength Chicago 2021 - výsl...
Zodiak411 (17:16) • Hlavně i to pózování zhoršil. Takto naposled pózoval v roce 2012 a dřív.
magazínJ&M podcast: Zhodnocení Mr. Big Evolution Pro 2021 a naše "kauzy"
scorpionus (14:41) • Kluci, kulturistika je nejegoističtější a nejnarcističtější a zároveň nejsubjektivnější...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie