Reklama:

Thor vs. Eddie: Pokračování, příprava na souboj titánů

9.040 zhlédnutí
Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman

Doba trochu pokročila a bylo by dobré se podívat, co dělají Hafthor Bjornsson a Eddie Hall, kteří se chystají na svůj srpnový zápas v boxu. Samozřejmě trénují. Každý po svém. Svým způsobem to vypadá, jako by se uzavřeli každý do své bubliny, a přestali komentovat jeden druhého. Oba jsou na svých YouTube kanálech velmi aktivní. Loňská brutální atmosféra, ta se nejspíš rozplynula, a jak Hafthor, tak Eddie soustředí maximum svých sil právě na souboj titánů.

Eddie Hall

Tentokrát začnu s Eddiem. Ten jako by se uklidnil a přestal Thora komentovat s výjimkou svého novoročního seznamu přání a předsevzetí na rok 2021.

Eddieho seznam:

  • knockoutovat Bjornssona
  • knockoutovat Bjornssona
  • udržet si zdraví v rodině
  • knockoutovat Bjornssona

Ale ani tak již neslyšíme narážky z Eddieho strany, dokonce i na svém YouTube kanále změnil úvodní znělku "On Top Of The Mountain", narážející právě na Bjornssona. Dlužno říci, že Eddie Hall je ve své přípravě o dost dopředu. Jednak měl již jisté zkušenosti s boxem, ale navíc začal trénovat prakticky ihned po podepsání smlouvy na zápas. Tedy od června 2020. Až na výjimky tak můžeme sledovat jeho pokroky na jeho sociálních sítích. Eddie od ukončení své kariéry shodil 36 kg. Jsou to sice 3 roky, ale i tak je Eddie jeden ze dvou, o kterých vím, že při aktuální váze okolo 160 kilogramů má vyrýsované břišní svaly. Tím druhým je právě Thor.

Eddie si v podstatě jen na chvilku odskočil v listopadu 2020 na Floridu a vrátil se zpět do světa strongman sportu, tentokrát ale ne jako závodník, ale jako komentátor jednoho z nejprestižnějších závodů světa - World's Strongest Man 2020. Jinak se věnoval jen své přípravě. Při jeho sledování je vidět, jak boxu dává maximum a že svého sparinga rozhodně nešetří. Na jednom z videí mu pohmoždil žebra svými velmi silnými ranami, a to i přes ochranný oblek, který měl sparing na sobě.

Eddie Hall zranil sparinga


Hafthor Bjornsson

Pro Thora začala příprava o dost později. Smlouvu na zápas sice podepsal první, a to ihned po překonání absolutního světového rekordu v mrtvém tahu o hodnotě 501 kg, ale přípravě se nijak extra nevěnoval. Stále tvrdě trénoval, ale tak, jak uměl nejlíp do té doby. Hafthor Julius Bjornsson se totiž ještě chtěl zapsat do historie své země tím, že vyhraje svůj jubilejní desátý titul v řadě. Tak se stalo v srpnu loňského roku a Hafthor se stal podesáté nejsilnějším mužem Islandu. A tím završil a ukončil svou kariéru coby strongmana. Teprve poté se začal soustředit na boxerský zápas. Jeho situace byla o to horší, že z pohledu boxu byl moc veliký, těžký a opravdu velmi pomalý. Co namítat, tento islandský obr začínal trénovat při váze kolem 210 kg a to je masa, která se rozhýbává těžko. První cíl v řadě bylo tedy shodit nějaké to kilčo. Ale nebylo by to Bjornssonovo zapálení pro věc, kdyby se mu to nepovedlo. Na začátku roku prezentoval na svém YouTube kanále video a fotky a soustavným tréninkem shodil celkem 54 kg na současných 156 kg. A to vše během půl roku. Během této doby musel částečně kvůli COVID-19 trénovat pár dní doma, a hlavně se Thorovi narodil jeho prvorozený syn s manželkou Kelsey Henson. S bývalou manželkou má ještě dceru.

Výchozí situace tedy hrála silně v jeho neprospěch, tu ale proměnil a šance vyrovnal. I když z videí obou borců to stále vypadá, že Eddie je o třídu rychlejší, druhá věc je, že Bjornsson měl vlastně nulové zkušenosti z ringu. Proto se rozhodl se svým trenérem a pořadateli dohodnout exhibiční zápasy. V sobotu 16. ledna 2021 se odehrál ten první a dle Bjornssonových slov určitě ne poslední. Tentokrát byl oponentem sice o 50 kg lehčí, ale zkušený profesionální boxer Steven Ward, přezdívaný "Quiet Man".

Hafthor tím chtěl primárně nabrat zkušenosti z reálného boje. Jak moc ho Ward šetřil, nebo ne, já nemůžu soudit, nejsem expert na box, ale ze zápasu bylo jasné, že oba mají respekt navzájem. Zda a kdy bude další taková exhibice, bohužel nevíme. Vše se bude odvíjet od vývoje světové pandemie COVID-19, kvůli které se zápas na poslední chvíli přesouval z Reykjavíku do slunné Dubaje.

Hafthor Bjornsson vs. Steven Ward - celý zápas

Určitě bude velmi zajímavé sledovat další vývoj přípravy jak Bjornssona, tak Halla. Oba se neuvěřitelně zlepšují a věřím, že současný klid je jen ticho před bouří, která doutná pod povrchem, a samotný zápas v Las Vegas v srpnu bude opravdový souboj titánů a doslova na život a na smrt.


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

21.01.07:36Bucci - pokud se neuskuteční, tak jedině z důvodu pandemie... nevě..
19.01.20:03moab - Můj tip: zápas se nakonec neuskuteční (jakože `zranění při..
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínNedožité sedmdesátiny legendy kulturi...
Jarda 74 (05:57) • Díky za článek, jako mládě jsem to sledoval s opravdu velkým nadšením, hledal jsem jaký...
magazínJak se stát závodníkem v powerlifting...
Tsunami (23:00) • Díky Michale za zpětnou vazbu. Co se týče přechod stehna v trup je pravda. Jen je to ta...
magazínJak se stát závodníkem v powerlifting...
moab (18:36) • No nechci se hádat, ale zrovna ve WUAPu je definován KYČELNÍ KLOUB pod úrovní horního k...
magazínJak se stát závodníkem v powerlifting...
Palec077 (12:07) • Přečti pravidla libivolné federace a pak dělej chytrého v diskuzích. Všechny federace t...
magazínDennis Wolf je po operaci
Zodiak411 (22:12) • Dennis má hezkou `důchodovou` formu. Snad se brzy uzdraví a zase ho někdy uvidíme v Pra...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra