Reklama:

Arnold Strongman Classic Europe 2019 - výsledky

7.383 zhlédnutí
Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman


ARNOLD CLASSIC EUROPE 2019 - 20. - 22. 9. 2019, Španělsko
Češi před Arnold Classic Europe:
bikiny: Dominika Holušová • Andrea Moleková • Jana Jeřábková (video)wellness: Nikola Keprtová Pavlína Zalužanská (video)physique: Jan Šiller Alexandr Polyakov (video)Šimon Kutnar kulturistika: Erik ŠmídMartin HorkýOndřej Šesták • Vojtěch Baloun • Karel Tesař klasika: Nikolas GolasLukáš Rejholec Pavel Brožek (video)
Před Arnold Classic Europe:
nominace
Z ACE očima závodníků, rozhov.:
video M. Horký a L Rejholec
Info z Arnold Classic Europe:
den 1 - 3 medaile! den 2. a 3.kompletní výsledky s body
Strongman:
profesionálové

V sobotu 21. září 2019 se konal další závod ze série Arnold Classic, tentokrát ten evropský. Celé klání se konalo ve slunné španělské Barceloně a již pouhé oznámení přihlášených strongmanů budilo velké emoce. Mezi závodníky se objevila jména jako Martins Licis (World's Strongest Man 2019), dále pak Brian Shaw, který má stejný titul hned 4x z let předcházejících, Mateusz Kieliszkowski, vítěz posledního kola Giants Live, několikanásobný medailista z WSM, do toho JF Caron a další. Prostě tento výčet sliboval výbornou podívanou a nebývalou konkurenci mezi borci.

Na závodníky čekaly nepříliš těžké disciplíny v porovnání s jinými závody. Například Arnold Classic v Columbusu je o řád těžší, také letošní World's Strongest Man byl těžší. Takže šanci měli především běhaví strongmani. Na závodníky letos čekaly tyto disciplíny:

  • Log Lift - 180 kg na opakování
  • Super Yoke - 455 kg
  • Farmer's Walk - 2x 200 kg
  • Deadlift - 365 kg na opakování
  • Arm Over Arm Sled Pull - přitahování saní

Velké očekávání se bohužel nenaplnilo, protože hned jeden z velkých favoritů Martins Licis k závodu vůbec nenastoupil. Na svém YouTube kanálu se zmínil o vleklých problémech s nervovým propojením trapézu, ramene a bicepsu a navíc nepřekonatelnou únavou v podobě pásmové nemoci (jet lag) po přeletu mezi Kalifornií a Španělskem. Závodu se jako závodník tedy nezúčastnil, nicméně posadil se na rozhodcovskou židli a pískal závod.

Log Lift

Královská disciplína strongman sportu. 180 kg není rozhodně málo, mimochodem se jedná o stejnou hmotnost, se kterou Jiří Vytiska drží oficiální český rekord. Zde se jelo na počet opakování a musím dodat, že třetina startovního pole nezvládla žádné opakování. Naopak překvapil Brian Shaw, o kterém je známo, že umí víc, a dal pouze 3 opakování. Vítězem disciplíny se stal Polák Mateusz Kieliszkowski s 5 platnými pokusy, za ním na děleném druhém místě skončili Mikhail Shivlyakov z Ruska a Maxime Boudreault z Kanady.

Super Yoke

Přenášení konstrukce na zádech, opět velmi častá disciplína. Zde jsem čekal osobně na Briana Shawa a doslova mě šokovalo, že stejnou dobu, co Brianovi trvalo vůbec yoke zvednout a stabilizovat, tak jeho párový soupeř na disciplíně, Ukrajinec Oleksii Novikov, již měl uběhnutých 5 metrů. Oleksii disciplínu vyhrál, následovaný slovinským borcem Matjažem Belšakem. Třetí do cíle doběhl Mateusz, následovaný těsně Jerrym Pritchettem z USA.

Farmer's Walk

Disciplína, česky nazývaná jako kufry. Jejich přenášení je náročné na celé tělo, hlavně na koordinaci, kufry se nesmí takzvaně rozhodit. Nejlepší je chůze malými a rychlými krůčky, tak aby se tělo závodníka moc nerozhoupalo. Nejlépe připraveným přenašečem kufrů se stal Mateusz Kieliszkowski, který si druhým vítězstvím disciplíny začal dělat lehký odstup a začal se těšit na medaili. Druhý v pořadí Oleksii Novikov ale nechtěl nechat nic náhodě a snažil se držet krok, potvrdil to druhým místem na disciplíně. Třetí skončil Jean-Francois Caron z Kanady.

Deadlift

Statická disciplína, kterou zná snad každý nejen ze strongman sportu, ale i z ostatních. Jeden z nejkomplexnějších a nejúčinnějších cviků, který ale neodpustí pochybení v technice provedení. Navíc s hmotností, která není nijak vysoká, například náš nejlepší závodník do 105 kg Jirka Tkadlčík drží světový rekord se 406 kg. Jako nejlepším deadlifterem se ukázal opět Kanaďan JF Caron se 7 opakováními, na děleném druhém místě se objevili se 6 opakováními hned 3 závodníci, všichni výborní deadlifteři, Jerry Pritchett, Jimmy Paquet a Rauno Heinla. Naopak překvapil Brian Shaw s pouhým jedním opakováním, přičemž o něm víme, že jako jeden z mála dokáže pozvednout přes 450 kg. Co přesně se stalo a proč nedal více, zatím nevíme.

Arm Over Arm Sled Pull

Dát přítah saní hned po mrtvém tahu, to se rovná skoro šílenství, ale bylo tomu tak. Takže závodníci, kteří se odpálili na mrtvých tazích, museli ještě najít trochu síly na přítahy, kde spodní záda dostanou zabrat. Stejně jako většině disciplín, kraloval opět Mateusz Kieliszkowski, následovaný Oleksiim Novikovem. Třetím místem v disciplíně překvapil Kim Gerhardt ze Švédska. Byl to úctyhodný výkon.

Celkově tedy zvítězil, a nutno říci, že velice zaslouženě, Mateusz Kieliszkowski, kterému zatím uniká zlato z Arnold Classic v Columbusu i z WSM, ale vzhledem k jeho věku a výkonnosti bych se nedivil, kdyby na tyto mety dosáhl již v příštím roce. Druhé místo získal a překvapením roku se stal Oleksii Novikov, který stále více dokazuje své kvality a probojovává se výše a výše v celkovém pořadí. Třetí místo uhájil Jean-Francois Caron díky svým solidním výsledkům. Otázkou je, co Brian Shaw, opět ho trápí zranění? Před závodem avizoval, že se "aklimatizuje" na svou novou, cca o 15 kg menší váhu, a že uvidí, co to udělá. Nebo už to znamená to, co si třeba sám nechce připustit, že na nynější špičku už nemá? To vše jistě uvidíme příští rok.

Na příští Arnold Strongman Classic v Ohiu v Columbusu jsou nominovaní tito borci: Hafthor Julius Bjornsson, Bobby Thompson, Rob Kearney, Oleksii Novikov, Mateusz Kieliszkowski, Jean-Francois Caron, Mikhail Shivlyakov a dále podle bodového hodnocení zatím tito: Matjaž Belšak, Jerry Pritchett a Rauno Heinla. Mezi těmito jmény chybí právě Brian Shaw a Martins Licis, takže ještě uvidíme, jak se celá věc vyvrbí a kdo se příští jaro zúčastní.


Arnold Strongman Classic Europe 2019 pohledem Martinse Licise


Foto:
www.instagram.com


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínSedm profesionálů v přípravě na květn...
Neutralni typ (18:51) • Mostafa ma totane predimenzovane nohy
magazínTréninkový videolog: Jan Turek (04/20...
ironfighter (23:34) • 2x covid, pekne, hlavne ze s normalnim prubehem. Honzovi drzim palce a at se dari nejen...
magazínMonika Špačková - trénink nohou 6 týd...
eSko (12:52) • Nízký počet spálených kalorií při silovém tréninku je zcela správně. Odborné studie s k...
magazín"Big Ramy" vystoupil na slavnostním o...
md (13:42) • No cvičení mu jde evidentně lépe jak zpěv, ale i tak 💪😁👍
magazínŠest profesionálů v přípravě na květn...
MartinG (21:41) • Sú to obyčajné kŕčové žily, niekto na to má predispozíciu, jasné že sypka tomu asi troc...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra