Reklama:
Zbývá už jen 82 ks kusů!
100 % Whey Protein + 500 g zdarma, vyberte si z 11 příchutí dříve, než dojdou zásoby! Více zde.

Slovenský pohár silných mužů #4 (Piešťany) 2019 - reportáž

2.241 zhlédnutí
Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman

[Text: Pavol Guga] Po sérii kol Slovenského poháru silných mužů, který toho roku nese název X-Fit Cup, kdy jsme se postupně v červnu představili v Púchově a Trenčianských Teplicích, se strongmani přesunuli do Piešťan. Akcemi nabitý měsíc pro amatéry tak ukončilo čtvrté kolo X-Fit Cupu. Právě mnoho akcí způsobilo, že na start se postavilo pouze osm závodníků, protože mnoho strongmanů potkalo zranění. Věříme však, že do nejbližšího kola, které bude na konci července v Kežmaroku, se dají siláci dohromady a přijedou opět v hojném počtu! Krásné a slunečné počasí a pět testů síly bylo připraveno na náměstí Svobody.

Běhací kombinace na úvod potrápila více borců, mnozí se hnali za výkonem, až upadli. Nejlépe si s podmínkami poradil Hanák, který chtěl po vítězném Prešově zopakovat prvenství i v Piešťanech. Za ním skončil jeho úhlavní pronásledovatel tohoto roku Arnold Ferencz, třetí místo si připsal Zelezka. Právě nováček a objev sezóny Patrik Zelezka bude reprezentovat Slovensko a Slovenskou asociaci silných mužů už 23. června v Litovli! Jeden z nejtěžších závodů v kategorii do 105 kilogramů prověří jeho trénovanost, protože na závod se připravuje již více než dva měsíce. Světovou grand prix v asociaci Ultimate Strongman organizuje Jirka Tkadlčík, šampión střední váhy, a jsme velmi rádi, že i silák ze Slovenska se představí na tomto závodu. Děkujeme, Jirko, a přejeme, ať akce dobře dopadne!

V dalším testu následovalo zvedání nápravy o váze 125 kilo. Tato náprava s totožnou hmotností byla v minulém roce na česko-slovenském poháru a zvedli ji tam pouze dva siláci (Zlatner a Lang). Těší nás, že výkony siláků mají stoupající tendenci, kromě jednoho nováčka soukolí zvedl každý! Nejvíckrát Zelezka (5x), za ním skončil Ferencz (3x) a Hanák (2x).

Přenášení Super Yoku čili jařma na zádech (350 kg) následovalo uprostřed závodu. Po nezdařených úvodních disciplínách se předvedl Blažíček, který se postupně dostával do popředí bodování. Druhé místo si opět připsal Ferencz a třetí byl Hanák.

Mrtvé tahy s osobním automobilem, které zajistila společnost Araver Piešťany, byly předposlední zkouškou na zaplněném náměstí Svobody. Nejvíce zdvihů (9) předvedli Galba s Hanákem, o jeden zaostali Babkovič a Blažíček (8), 7 zdvihů udělal Kollár, který bojoval s drobným zraněním nohy, které si přivodil při první disciplíně.

Závěr patřil přitahování kamionu, které vyhrál Denis Hanák. Právě vítěznou disciplínou potvrdil i celkové prvenství na závodu v Piešťanech. Po dvou druhých místech (Púchov, Trenčianské Teplice) tak získal opět zlatou medaili a je zatím lídrem bodování X-Fit Cupu 2019! Druhý v přitahováni skončil Tomáš Blažíček, kterému druhý nejvyšší bodový zisk stačil na bronzovou medaili. Jde vůbec o jeho první medaili ve slovenském poháru! Stříbro si z lázeňských Piešťan odnesl Arnold Ferencz a zůstal tak v boji o profi kartu!

Děkujeme městu Piešťany, primátorovi města Petru Jančovičovi, paní Moretové a paní Mĺkvé, kteří zajistili vše potřebné pro závody, společnostem Resort Piešťany, Araver a piešťanský pivovar Žiwell, které napomohly organizaci závodu! Jsme velmi rádi, že siláci byli opět po roce v Piešťanech, a doufáme, že se na náměstí Svobody setkáme i v následujícím roce!

Slovenský pohár silných mužů #4 (Piešťany) 2019 - výsledky
pořadíjménobody
1.Denis Hanák35,5
2.Arnold Ferencz29,0
3.Tomáš Blažíček27,0
4.Patrik Zelezka25,0
5.Tomáš Galbo24,5
6.Rado Kollár19,0
7.Mário Babkovič17,0
8.Tomáš Pavlech3,0Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínVýsledky tipovací soutěže: Wings of S...
Majka (11:31) • Píšu e-maily, ale že jste to Vy, můžete rovnou na redakce@ronnie.cz. :) Nezapomeňte tel...
magazínGP Ostrava 2019 - fotogalerie
Zodiak411 (11:05) • S tím gynem je to diskutabilní. Někdy postihují a někdy ne. Ale osobně si myslím, že po...
magazínVýsledky tipovací soutěže: Wings of S...
Zodiak411 (10:32) • Děkuju moc za ceny :) Jsem rád, že mi tip konečně vyšel po dvou letech :) Chtěl bych se...
magazínGP Ostrava 2019 - fotogalerie
xroll (10:17) • A pokud by si nechal gynekomastii odstranit bylo by to ok? Ne každý kdo sype má gynekom...
magazínGP Ostrava 2019 - fotogalerie
ezio (09:00) • Absolutní vítěz kondiční kulturistiky s gynekomastií? rozhodčí a pořadatelé by se měli...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra