Reklama:

Slovenský pohár silných mužů #2 (Púchov) 2019 - reportáž

3.019 zhlédnutí
Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman

Slovenský pohár silných mužů #1 (Prešov) 2019
- reportáž
[Text: Pavol Guga] Po úspěšně zvládnutém prvním kole Slovenského poháru silných mužů v Prešově se liga amatérských strongmanů přesunula do Púchova. Sem siláci zavítali po roční pauze a doufáme, že vedení města se skvělou primátorkou Katarínou Henekovou i příští rok společně se Slovenskou asociací silných mužů připraví podobně skvělou podívanou. Ale nepředbíhejme.

Na start závodu se postavilo třináct chlapů, mezi nimi se objevily i známé tváře jako Denis Hanák, Rado Kollár, Arnold Ferencz či objev sezóny Patrik Zelezka. Co nás rozhodně těší, je fakt, že i do Púchova opět dorazili nadějní nováčci. Konkrétně zavítali Šmýkal, Rojko či Mário Karička, účastník diváckých soutěží právě během prvního kola v Prešově. Diváci sledující strongmany na Slovensku dlouhodobě si mohli všimnout i soutěžního comebacku v podání Tomáše Galba, který měl letos vítězné ambice.

Po slavnostním zahájení závodu paní primátorkou Katarínou Henekovou a viceprezidentem asociace Milanem Gabrhelem mohla odstartovat první disciplína. Tahání kamionu dělalo našim chlapcům značné problémy. Jediný Galbo dokázal kamion dotáhnout do cíle. Kvarteto borců potáhlo kamion jen o pár centimetrů, ostatní si bohužel na úvod připsali nulu. I to se stává na soutěžích strongmanů.

Ve zdvihu klády už mohli diváci obdivovat lepší výkony. Neuvěřitelný progres v této disciplíně předvedl Arnold Ferencz, kterého trénuje nejsilnější Slovák František Piros. Na jeho pokusu bylo znát značné zlepšení techniky a v časovém limitu jedné minuty provedl lehkých devět opakování a připsal si tak plný bodový zisk. Za ním zůstal Zelezka (7 zdvihů), třetí skončil Hanák (5 zdvihů).

Uprostřed závodu následovala zdvojená disciplína nošení kufrů, na kterou kromě mezinárodního rozhodčího Pavola Gugy dohlížel i nový rozhodčí SASIMu Matúš Beták. Nejrychlejší byl Hanák před Galbem a Blažíčkem. Na vítězství měl nakročeno Arnold Ferencz, nešťastně se mu však kufry rozhoupaly a před cílem tak ztratil důležité sekundy.

Předposlední zkouškou bylo zvedání stokilové koule na rameno bez použití vosku. Osm zdvihů a vítězství v této disciplíně si připsal Galbo, sedm Blažíček a pětice siláků Kollár, Hanák, Ferjanc, Zelezka a Ferencz s pěti platnými pokusy obsadila třetí místo.

Závěr soutěže patřil přenášení 160kg erbu a následně tahání saní. Rychlé nohy měl Tomáš Blažíček, jehož konečný výsledek mohl být mnohem lepší, kdyby na kládě a při tahání kamionu nezískal nulový počet bodů. Za ním skončil Denis Hanák, který si tak zabezpečil druhé místo v celkovém hodnocení závodu. Třetí v závěrečném kole i v celkovém poradí skončil Arnold Ferencz, kterého technická chyba na kufrech stála možná i vítězství. Čtvrté místo v poslední disciplíně stačilo na celkové vítězství Tomáši Galbovi, za jehož vítězným comebackem stojí hlavně úvodní disciplína, ve které jako jediný dotáhnul kamion do cíle. Tomáš tedy přišel po letech na soutěž a odnesl si zlatou medaili.

Děkujeme hlavně paní primátorce Kataríně Henekové, která se společně se svým týmem postarala o skvělé zázemí pro organizátory i závodníky. Díky patří i společnostem MŠK Púchov a Tescoma, které pomohly zdárnému průběhu závodu. Nyní se uvidíme v sobotu 8. června na třetím kole Slovenského poháru silných mužů X-fit Cup v Trenčianských Teplicích! Těšíme se na Vás.

Slovenský pohár silných mužů #2 (Púchov) 2019 - výsledky
pořadíjménobody
1.Tomáš Galbo58,0
2.Denis Hanák56,5
3.Arnold Ferencz54,5
4.Tomáš Blažíček36,0
5.Patrik Zelezka35,0
6.Rado Kollár33,5
7.Szabolcz Boros32,5
8.Lukáš Ferjanc32,0
9.Mário Karička22,0
10.Michal Druska19,0
11.Martin Drozd15,0
12.Róbert Rojko5,0
13.Vladimír Šmýkal5,0


Foto:
Tatiana Moravcová


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra