Reklama:
Jen do středy: Protein Extrifit 2270 g + 1000 g ZDARMA
Čas doplnit zásoby proteinů! Vyberte si ze 12 různých příchutí! Více zde.

Mistrovství ČR v bench-pressu mužů a žen 2019 - reportáž

6.095 zhlédnutí
Ronnie.cz > Powerlifting > Soutěže

Mistrovství ČR
v bench-pressu mužů a žen 2019
- výsledky

V sobotu 16. března 2019 se v Jihlavě konal 27. ročník Otevřeného mistrovství České republiky v bench-pressu mužů a žen. Postranními rozhodčími pro tuto soutěž byli Jana Špinglová a Vilém Štifter, hlavním rozhodčím byl Josef Švejda. Dohled nad celou soutěží měl jako delegát předseda ČSST pan Miroslav Vacek. Výsledkový servis obstarával Tomáš Pilík.

Soutěž byla zahájena v poledne slavnostním nástupem za zvuku české hymny. Na soutěžním pódiu se utkalo třicet sedm mužů a dvanáct žen.

Ženy byly rozděleny do šesti váhových kategorií. V nejlehčí kategorii byla jedinou závodnicí Václava Zodererová, vyhrála svým obvyklým výkonem 52,5 kg. V kategorii do 57 kg byla opět pouze jediná závodnice, Denisa Turková, která zvedla 67,5 kg. Denisa jde ve šlépějích svého otce, který zde také soutěžil. Další kategorie už byly o poznání obsazenější. Kategorii do 63 kg vyhrála tradičně Lenka Strolená, která se zdála dobře připravená. I přes bolest zad zvládla 100 kg. Rekord 106 kg zatím odolal. Za zmínku stojí i stříbrná pětasedmdesátiletá Adina Hyková, která zvedla rovných 80 kg a vytvořila neoficiální světový rekord. Dorostenka Lucie Daňková, reprezentující TJ Olympia Zlín, získala zlato v kategorii do 72 kg výkonem 92,5 kg. Kategorii do 84 kg vyhrála opět Michaela Drabálková, která dokázala i přes zdravotní indispozici zvednout 125 kg a tím i vyhrát absolutní pořadí žen. V nejtěžší kategorii nad 84 kg zvítězila naše velmi kvalitní závodnice Hana Takáčová, která vytlačila činku o hmotnosti 132,5 kg.

Vítězslav Čelůstka s naprostým přehledem bral zlato v kategorii do 74 kg, zvedl totiž 192,5 kg, což byl náskok 27,5 kg na druhého. Dobrou reprezentaci oddílu SK Olymp Fitness Nový Bor zařídil Aleš Košťál, který vyhrál kategorii do 83 kg, kde dokázal zvednout 215 kg. Jiří Kati opět prokázal své kvality v kategorii do 93 kg, kde zvedl 240 kg. Na paty mu ale šlapal třetím pokusem Jiří Prášek, který mohl nadějným pokusem 242,5 kg Jiřího Katiho porazit, ale činka byla již nad jeho síly a musel se spokojit s druhou příčkou. Khaled Ghazal vyhrál kategorii do 105 kg výkonem 250 kg, kdy měl náskok na druhého Zdeňka Tuháčka 32,5 kg.

V kategorii do 120 kg začaly padal pokusy o 300 kg, ale magická hranice zde odolala a nebyla pokořena žádným ze závodníků. Neuvěřitelný souboj předvedli domácí Milan Selinger s nymburským Zbyňkem Krejčou, ze kterého vyšel vítězně stejným výkonem 290 kg, ale nižší tělesnou hmotností, Zbyněk Krejča. V nejtěžší kategorii nad 120 kg se opět snažil pokořit 300 kg Pavel Syrový, zde opět činka odolala a zapsal vítězných 290 kg. Na paty mu šlapal Jan Pinc z Powerlifting School, který nakonec zvládl 280 kg.

Soutěž se jako tradičně pořadatelskému oddílu Powerlifting Jihlava v čele s Tomášem Šárikem povedla. V pěkném prostředí místní haly se soutěžilo opravdu v rychlém tempu a bez jakýchkoliv prostojů.

Pro rozhovor jsem si vybrala vítěze kategorie do 105 kg Khaleda Ghazala z TJ Sokol Pohořelice. Je to mnohonásobný medailista z mezinárodních soutěží v bench-pressu. Loni získal zlato na mistrovství Evropy v lucemburském Hammu a bronz na mistrovství světa v Potchefstroomu.


Khaled Ghazal

Jak jsi spokojený se svým výkonem na závodech?

S výkonem jsem celkově spokojen. Stačilo to na první místo. Ale měl jsem jiné ambice, doufám, že příště se podaří.

Jak vypadala příprava na tento šampionát?

Na tento závod jsem se nepřipravoval, beru ho v rámci tréninku, protože mě čeká mistrovství světa v Japonsku.

Pamatuješ si, kolik jsi zvedl, když jsi poprvé zkoušel bench-press v dresu na závodech?

Poprvé na závodech, nevím přesně rok, ale bylo to 220 kg.

Dodržuješ nějaký konkrétní jídelníček?

Nedodržují žádný jídelníček. Jim hodně zeleniny a ovoce.

Jaké budou tvoje další cíle?

Můj cíl je jednoznačně mistrovství světa v Japonsku, kde se budu snažit získal zlato, tak uvidíme.

Chtěl bys touto cestou někomu poděkovat?

Rád bych poděkoval chlapům z pohořelického oddílu a městu Pohořelice za podporu. A dále pak Fitness "Na Konečné" v Brně - Kohoutovicích a tobě za rozhovor.


Mistrovství České republiky v bench-pressu mužů a žen 2019 - fotogalerieLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 94 sekundami?
NOVÉ INZERÁTYpráce Recepční / osobní trenér
Hledám pracovní uplatnění jako recepční nebo osobní trenér (možno i kombinovaně). Zkušenosti s r...
práce (Sportovní) recepční fitness
Staňte se členem fitness týmu Health & Leisure Clubu Park Holiday. Hledáme kolegy na pozici: (Sportovní) recepční fitness Hledáme: Mladé muže a ženy, kteří chtějí pracovat ve sportovním prostředí, hledají rozmanitou práci, v příjemném a v mladém kolektivu.
práce Vedení skupinových lekcí Fitko V...
Hledáme šikovného lektora/ku skupinových cvičení do Fitka Václavák.
bazar Profi předkopávání Flexsport
Prodám profi předkopávání od značky Flexsport, velmi málo používané. Původní cena 30 500,- Nyní...
bazar Prodám vybavení do posilovny, Crossfi...
Prodám 2 ks kovové tréninkové kladiva (palice) 15kg cena za obě 4000 kč 1 ks zátěžové saně 4000...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra