Reklama:
Protein Break + Mléčná rýže ZDARMA
Akční cena a 1000gramový lahodný dárek navíc! Více zde.

Pavel Zadražil: "Chtěl jsem, abych klukům stačil, ale tohle jsem opravdu nečekal."

10.893 zhlédnutí
Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman

Tomáš Hamák: "Splnil jsem si všechny cíle pro letošní rok."

V návaznosti na rozhovor s Tomášem Hamákem, vítězem ČSL (České strongman ligy), přinášíme další rozhovor, tentokrát s nikým jiným než s vítězem ČSPL (České profesionální strongman ligy), tedy s nejlepším z nejlepších. Letos se jím nestal nikdo jiný než kutnohorský rodák Pavel Zadražil, který po fenomenálním výsledku z roku 2012 přestoupil od amatérů, a to s rekordem, kdy vyhrál naprosto všechny amatérské závody, a tak přestoupil k profesionálům s plným počtem bodů. O vítězství, jeho pocitech, ale i o zdraví, plánech a rodině jsme se s ním pobavili v rozhovoru.

Gratuluji k titulu "nejsilnějšího Čecha". Jaké jsou tvé první pocity po vítězství?

Děkuji. Jsem rád, že jsi ten titul dal do uvozovek. (smích) Není to tak, že bych si připadal jako nejsilnější Čech, ale zkrátka jsem objel všechny závody, dobře se na nich umístil, a proto se mi podařilo získat nejvíce bodů v poháru a vyhrát. Pocity jsou takové, že po roční pauze jsem se chtěl vrátit tak, abych klukům stačil, ale když použiji větu Karla Gotta, tohle jsem opravdu nečekal. Je příjemné mít své jméno na štítku na podstavci poháru.

Jak bys porovnal ten pocit teď a z roku 2012, kdy jsi vyhrál amatérský titul?

Rozdíl je tam značný. Teď sice můžu říct, že mám vyhraný pohár v profesionálech, ale v roce 2012 v amatérech to bylo úplně něco jiného. Tenkrát jsem řekl, že pokud nepostoupím, vrátím se k boxu, a kam jsem přijel, tam jsem vyhrával i mezi velkou konkurencí, ať v Čechách, nebo na Slovensku, a byl jsem mezi těmi kluky "neporazitelný", což letos bylo jinak. Něco jsem vyhrál, ale zdaleka ne vše. Jestli se mi někdy podaří vyhrát všechny závody v profi, na které přijedu, tak si řeknu ano, jsem nejsilnější Čech.

Co jsi říkal na výsledky letošní amatérské ligy a jejího vítěze Tomáše Hamáka? A jak se těšíš na souboje s ním?

Výsledky amatérské ligy mě potěšily. Je tam hodně dobrých kluků, kteří mají dobrý potenciál se stát i dobrými profesionály. Letos právem zvítězil Tomáš, postup má zasloužený a myslím, že nás příští rok bude pěkně prohánět. Je učenlivý, co se techniky týká. Když jsme spolu měli trénink, bral si rady k srdci a bylo to znát. Je to výborný tlakař a má silné mrtvé tahy, tak si na něj musím dávat pozor.

Co zdraví? Vše zahojeno?

Zdraví celkem ujde. Během sezóny pár věcí bylo, ale jediné, co musím doléčit, je trochu bolavá ruka, no a zkraje prosince jdu po osmi letech na další operaci s nosem kvůli dýchání. Jinak snad vše relativně dobré.

Minulou sezónu jsi dělal rozhodčího, znamená to, že tě tak můžeme vídat častěji? Nebo se opět budeš soustředit na roli závodníka?

Minulý rok to rozhodování bylo hlavně proto, abych byl trochu v kontaktu s tím sportem a zároveň si vyzkoušel i druhou stranu na tom závodním poli. Samozřejmě, že když budu osloven na pískání nějakých závodů, rád se této role ujmu, pokud se to nebude krýt s nějakými mými závody, ale samozřejmě bych se rád připravil na závodní sezónu.

Plánuješ teď pauzu, nebo změnu tréninku přes zimu?

Pauzu jsem si dal od disciplín, ale od cvičení ne. Teď do konce roku mám napsaný trénink od kulturisty Petra Richtára a popravdě trpím jako zvíře. (smích) Cvičím hodně na hloubku svalů, což jsem pár let necvičil, a taky to tak vypadá. Do toho, jak jsem byl ten rok bez závodu, tak mi hodně chyběla fyzička, takže v tom tréninku mám i něco, abych zase zvládal věci lépe udýchat. Po svátcích uvidíme, jak na tom budu, a podle toho se bude odvíjet další příprava.

Kde teď trénuješ? Případně s kým?

Cvičit chodím právě k Petrovi Richtárovi do Golem's Gymu v Kutné Hoře. Před 70 kilogramy (nepočítám na léta, ale na kila) (smích) jsem zde začínal cvičit, a když před sezónou zavřelo fitko, kam jsem chodil, tak jsem chvilku tápal a zkoušel, kde mi to bude vyhovovat, a tady jsem se vrátil zpět k začátkům a chtěl to vzít víceméně "od základů". Ale cvičím sám, bez sparinga. Nemám pravidelné časy nebo dny na trénink, tak by se se mnou někdo těžko dohadoval na trénink. Ale hlavně cvičím už asi 3 roky sám a tak nějak jsem si na to zvykl. Samozřejmě disciplíny cvičím s Pepou Mazačem, ale fitko si jedu sám.

Příští rok budeš obhajovat, plánuješ nějaký speciální trénink?

Speciální trénink zatím nijak neřeším. Sám se nechám překvapit, jak se bude vyvíjet příprava.

Plánuješ i nějaké zahraniční závody?

Závody v zahraničí určitě nějaké plánuji. Už mám něco domluveno, o nějakých přemýšlím, ale vše bude záležet i na sponzorech, jelikož tyto "výlety" nejsou levná záležitost.

Jak se dá skloubit rodina s malou dcerkou a závodní sezóna? Zbývá ti vůbec na rodinu čas?

Jde to těžko. K tomu všemu mám časově celkem náročnou práci/práce (smích) a stále ještě stavíme rodinný dům, takže přes sezónu jsem bohužel rodině nevěnoval tolik času, co bych třeba chtěl, ale snažím se to aspoň trošku vynahradit teď, pokud to jde.

Je o tobě známo, že když přijedeš na závody s manželkou, že ona není jen oporou, ale i tvojí hnací silou. Jak bys to popsal z tvého pohledu?

(velký smích) Je to tak. Marťa je pro mě vážně podpora jako hrom. Když jede se mnou, jsem psychicky relativně v pohodě, protože vím, že tam je, ale když nejede, jsem myšlenkami jinde, nesoustředím se a pak je to znát na výkonech. Krásná ukázka toho byla závod v Mostě, kde Marťa nebyla, mně to nešlo, nebyl jsem v pohodě a byl jsem až šestý, no a týden nato, tuším, že týden nebo dva, se mnou jela do Popradu a byl jsem mezi velkou konkurencí o bod druhý. Do Prahy na EVLS se jí také nechtělo a já řekl, že bez ní nepojedu. Tak nakonec jela, já vyhrál a pak cestou domů se mě sama ptala, jestli je fakt tolik znát ta její přítomnost tam. A odpověď je jednoznačně ANO. (smích)

Jak se stravuješ? A dokážeš vůbec odpočívat?

S jídlem celkem bojuji. Jako obchodní zástupce trávím mraky času v autě a pořádně se najíst, abych vše stíhal, to je pro mě umění. Takže to se snažím nějak skloubit a vychytávat. Obzvlášť když je sezóna, tak musím jíst opravdu hodně, protože jsem ten typ, že jakmile začnu jíst střídměji, okamžitě jdu s váhou dolů, tak to mám o to složitější. No a odpočinku bych potřeboval víc, to bez debat. Hrozně rád zajdu do vířivky, to je pro mě příjemný relax, ale moc často to nestíhám. Je pro mě relax i to, když o víkendu doobědvám, tak třeba 10 minut jen tak sedím u stolu, jen koukám, trávím a nic nedělám. (smích)

Je něco, co bys chtěl vzkázat svým fanouškům?

Fanouškům bych chtěl poděkovat za přízeň a podporu, ať už mě, nebo celkově tohoto sportu. Čím víc jich bude, tím víc se dostane strongman sport do podvědomí lidí, a tím víc nás budou vídat ve městech, amfiteátrech nebo třeba i v televizích. Vážně za podporu děkuji.

Doporučil bys něco lidem, kteří chtějí začít se strongman sportem a jít ve tvých šlépějích, tzn. vyhrát nejprve amatéry a pak profesionály?

Já bych jim asi vzkázal to, ať si hlavně dobře rozmyslí, jestli ten sport opravdu chtějí dělat. Hodně lidí vidí nás, velké chlapy, jak něco taháme, zvedáme atd., a říkají si, že to budou dělat taky, protože ve fitku zvednou tolik a tolik a tady to není o moc těžší. Je rozdíl zvednout na tréninku párkrát činku a trénovat na tenhle sport. Je to ohromná dřina, mnohdy i velká bolest a zvládnout během krátké chvilky i sedm disciplín a vydržet do konce? To nezvládne normální člověk. Tady musíte mít práh bolesti a pud sebezáchovy ale SAKRA posunutý! Já vyhrál amatéry a postoupil čtvrtou sezónu a vím, že až ten rok jsem na postup opravdu měl. Byl jsem vlastně poslední z amatérů, kdo postupoval do profesionálů jen sám jako vítěz poháru. Možná bych to takhle nechal do budoucna, aby ti závodníci vyzráli.

Já ten sport dělám 10 let a ještě se stále spoustu věcí učím. Jak dělat něco lépe, jak si něco technicky zjednodušit atd. Takže kdo to přes to všechno chce zkusit, ať do toho jde opatrně, nechá si poradit od zkušenějších, nikam nespěchá, ať do toho dá srdce, a hlavně, co bohužel některým dnes chybí, ať má pokoru!

Pavle, rád jsem tě viděl a moc děkuji za rozhovor, přeji hodně síly a hlavně zdraví do další sezóny i do života.

Děkuji za rozhovor a budu se těšit, že Vás, čtenáře Ronnie.cz, budeme co nejvíce vídat na závodech. A taky bych chtěl poděkovat ještě sponzorům Atomic Drinks a ISOline a hlavně svojí rodině za podporu v letošní sezóně. Budu v tu podporu doufat i příští rok.Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínInter Island Elite Pro Championship 2...
Zodiak411 (17:37) • Reálně měl dvě velké hvězdy. Adélu a Michala. Adéla je už také zpět v IFBB PRO a celé E...
magazínInter Island Elite Pro Championship 2...
Humanic145 (11:48) • Skvěle jsi ten problém popsal. Tím že budu pod hlavičkou ifbb pořádat soutěž nezměním n...
magazínInter Island Elite Pro Championship 2...
LOPO (10:41) • Pavlovi gratulujem 👍👏. Je to veľký talent . Niekedy sa mi nepáči ako pózuje ,ale to je...
magazínInter Island Elite Pro Championship 2...
DrobecekVlada (10:35) • @Humanic145 Prezident to neovlivní, protože toho v jeho soukromé společnosti IFBB zajím...
magazínInter Island Elite Pro Championship 2...
Humanic145 (10:18) • Ono možná než kdokoliv z nás by s tím měl něco dělat president federace... Co kdyby...Supertelo.cz, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 03222543 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2022 Supertelo.cz, s. r. o. • Copyright © 2001-2022 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie