Reklama:
Whey Protein 1+1 za 888 Kč!
Nové příchutě. Vybírejte dvě z 12 možných! Více zde.

EVLS Fitnema Strongman Cup 2018 - reportáž a fotogalerie

10.315 zhlédnutí
Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman


EVLS PRAGUE AMATEUR 2018 - 28. 9. 2018, Praha
Info z EVLS Amateur:
prezentaceonline report z místa dění
Před EVLS Amateur:
soutěž o vstupenkyČešiharmonogramareálsemináře
pátek:
foto pódium I.foto pódium II.
zákulisí I.zákulisí II.zákulisí III.
zákulisí IV.zákulisí V.zákulisí VI.

kompletní výsledky s body a fotografie - 25 medailí + absol.!
videa ženy: bikinyfigurephysique
videa muži: kulturistikaphysiqueclassic physique
sobota:
EVLS Prague Pro
Z EVLS Amateur očima závodníků, rozhovory:
Přidružené sporty:
strongman (foto) • street workout (foto) • Hero Factorbench-press,
deadlift • pole dance • mas-wrestlingarmwrestlingMMA

EVLS Prague Pro 2018 - fotografie ze zákulisí sobotního odpoledne (I.)
EVLS Prague Pro 2018 - fotografie ze zákulisí sobotního odpoledne (II.)
EVLS Prague Pro 2018 - fotografie ze zákulisí sobotního odpoledne (III.)

V sobotu 29. září se v rámci prestižní akce EVLS Prague Showdown, kde jsou k vidění nejen kulturisté, ale i silové a bojové sporty, představili v letošní sezóně již naposled i strongmani z kategorie profi. Celá akce se odehrávala v areálu PVA Expo Praha. Strongmani si to nejprve mezi sebou rozdali v pěti obtížných disciplínách venku a zakončením pak bylo Mistrovství České republiky ve zdvihu klády, které se odehrálo večer na hlavním pódiu, kam byli pozváni pouze současní nejlepší tlakaři. Počasí strongmanům na EVLS přálo. Po celou dobu bylo okolo příjemných 20 °C a svítilo sluníčko, což bylo pro závodění naprosto ideální. Celou akci moderoval František Brejcha, který byl zároveň i jedním z pořadatelů. Hlavním rozhodčím nebyl nikdo jiný než zkušený Pavel Cháma.

Na posledním závodě sezóny se na startu objevilo dvanáct závodníků, mezi nimiž byli kromě profi strongmanů pozvaní i dva přední závodníci amatérské divize a jeden závodník závodící v kategorii do 105 kg, který se letos zúčastnil i World's Ultimate Strongman Championship.


Fotografie ze soutěže EVLS Fitnema Strongman Cup naleznete také ve třech rozsáhlých galeriích (I., II., III.) pořízených našimi fotografy v zákulisí EVLS Prague Showdown.


Na závodníky čekalo těchto pět disciplín:

  • Truck Pull - přitahování terénního vozu Hummer vsedě na laně
  • Farmer's Walk - přenášení železných kufrů o hmotnosti 2x 150 kg (dohromady 300 kg) na vzdálenost 2x 15 m
  • Super Yoke - přenášení železné konstrukce o hmotnosti 400 kg na zádech na vzdálenost 15 m
  • Car Deadlift - mrtvý tah s osobním automobilem
  • Tire Flip - převracení obří pneumatiky o hmotnosti 450 kg - 6 otoček na čas

Truck Pull

V první disciplíně měli závodníci za úkol co nejrychleji přitáhnout terénní vůz Hummer vsedě na laně, což byla velmi dobrá disciplína na zahřátí. Nejrychlejší čas vybojoval Michal Tichý, který Hummer táhnul takovou rychlostí, že pomalu ani nestačil ručkovat. Nakonec se mu jej podařilo přitáhnout za 20,58 sekund. O pouhou jednu desetinu sekundy pomalejší byl s druhým nejrychlejším časem Ondřej Zadžora, který dotáhl teréňák za 20,68 sekund. Jako třetí se v této disciplíně umístil Jiří Dejmal, a to také s poměrně rychlým časem 20,71 sekund. Pod 21 sekund se Hummer ještě podařilo přitáhnout Pavlu Zadražilovi, který si s tím poradil v čase 20,74 sekund.

Farmer's Walk

Jako druhá disciplína na závodníky čekalo přenášení železných kufrů o hmotnosti 2x 150 kg na vzdálenost 2x 15 m. Suverénně nejrychleji celou trasu prolétl závodník s nejmohutnějšíma rukama Pavel Zadražil, který donesl kufry za čáru v čase 29,21 sekund. O zhruba 6 sekund pomalejší byl jeden z amatérských závodníků Zdeněk Mühlhauser, který protnul cílovou čáru v čase 35,87 sekund. Třetím a posledním, komu se podařilo ujít s kufry celých 30 m, byl Jiří Dejmal, který to zvládl v čase 50,49 sekund.

Super Yoke

Úkolem třetí disciplíny bylo přenést na ramenou železnou konstrukci o hmotnosti 400 kg na vzdálenost 15 m. V této disciplíně byl opět nejrychlejší Michal Tichý, který s časem 11,71 sekund patnáctimetrovou dráhu doslova proběhl. Jen o necelé 4 sekundy pomalejší byl Pavel Zadražil, který zvládl donést yoke v čase 15,61 sekund. Třetím, kdo zvládl zdolat dráhu pod 20 sekund, byl Ondřej Zadžora, který protnul cílovou čáru v čase 19,12 sekund. Za zmínku také stojí vynikající čas nejlehčího ze závodníků Jardy Svobody, který je ze zmíněné kategorie do 105 kg a který s časem 19,99 sekund dokázal porazit i mnohem těžší závodníky.

Car Deadlift

Předposlední disciplínou závodu byl mrtvý tah s osobním automobilem na speciální konstrukci. Jako automobil bylo použito BMW 5 Combi, které má zadní náhon, a tudíž má i "zadek" pěkně těžký. Odhadovaná hmotnost Car Deadliftu by mohla být někde okolo 350 - 370 kg. Poté, co se prvním deseti závodníkům nepodařilo s autem ani hnout, přišel na řadu Pavel Zadražil, kterému se podařilo vůz lehce nadlehčit, a chvíli to vypadalo, že by to možná mohlo i jít. Nakonec byl stejně jako jeho deset předchůdců taktéž neúspěšný. Jako poslední šel na řadu nejlepší z deadlifterů ve startovním poli Michal Tichý, kterému se jen pár týdnů před závodem podařilo na tréninku zatáhnout 370 kg na klasickém deadliftu a který měl tedy největší šanci vůz aspoň jednou zvednout. I u Michala to vypadalo velmi nadějně, když se mu podařilo vůz mírně nadzvednout, nicméně bohužel ani on nakonec nebyl úspěšný, a tak si všichni závodníci připsali na této disciplíně nulu. Rozhodnout tak měla poslední disciplína.

Tire Flip

Poslední disciplínou bylo divácky velmi atraktivní otáčení obří pneumatiky o hmotnosti 450 kg. Závodníci měli s pneumatikou udělat šest otoček v co nejkratším možném čase. Nejrychlejším v této disciplíně byl stejně jako na kufrech Pavel Zadražil, který tam "kopal" jednu otočku za druhou. Jeho výsledný čas byl 28,44 sekund. Body za druhé místo v disciplíně vybojoval s časem 30,34 sekund Ondřej Zadžora, který stejně jako Pavel Zadražil a Michal Tichý předváděl velmi dobré a vyrovnané výkony. Třetím byl pak poslední ze zmiňované trojice Michal Tichý, který dokončil disciplínu v čase 32,62 sekund.

Vítězství tak nakonec vybojoval velmi těsně Pavel Zadražil, který odjel celý závod bez jediné chyby a kromě Car Deadliftu dokončil všechny disciplíny. O pouhý jeden bod za ním se umístil Michal Tichý a stupně vítězů uzavřel bronzovou medailí Ondřej Zadžora. Všichni tři závodníci předvedli velmi dobré výkony a ukázali, že u nás patří mezi špičku v profi divizi. Po vyhlášení vítězů této první části na závodníky čekala zasloužená pizza a po ní následoval přesun do haly na hlavní pódium, kde si to rozdali tři nejlepší tlakaři ve zdvihu železné klády. O tom již níže...


EVLS Fitnema Strongman Cup 2018 - konečné pořadí závodníků
pořadíjménobodové hodnocení
1.Pavel Zadražil44,0
2.Michal Tichý43,0
3.Ondřej Zadžora36,0
4.Jiří Dejmal 35,0
5.Zdeněk Mühlhauser31,0
6.Ondřej Havránek27,0
7.Jaroslav Svoboda21,0
8.David Štrombach20,5
9.Zdeněk Teplárek17,5
10.Martin Sedláček17,0
11.Dominik Hušek15,0
12.Jaroslav Švejda4,0

Log Lift

Jak jsem již zmínil, součástí EVLS Fitnema Strongman Cupu bylo i Mistrovství České republiky ve zdvihu klády, které se odehrávalo na hlavním pódiu. Tuto část moderoval spolu s Františkem Brejchou i hlavní moderátor celé akce Michal Dusík. Mezi vyvolenými závodníky byli dosavadní držitel českého rekordu Jirka Vytiska, dále pak Radek Paták a Lukáš Patera. Začínalo se na základní váze 150 kg, se kterou si všichni hravě poradili. Dále se pokračovalo na váhu 160 kg, kterou tam Jirka s Radkem opět šoupli čistým tlakem, Lukáš ji vynechal. Opět se přihodilo 10 kg a na kládě tak bylo rovných 170 kg. I tuto váhu všichni zdolali bez vážnějších problémů. Radek s Jirkou ji vytlačili opět téměř čistým tlakem, Lukáš využil svojí výborné dynamiky a kládu dostal nad hlavu s použitím nohou. Po této váze se závodníci domluvili, že nechají naložit rovnou 182 kg, což by v případě zdolání byl nový český rekord. Každý ze závodníků měl na této váze dva pokusy. Nejnadějněji vypadaly oba pokusy Radka Patáka, kterému v obou pokusech chybělo dotlačit pár centimetrů, a bylo by to tam. Bohužel se nakonec ani jemu nepodařilo kládu dostat do propnutých rukou nad hlavu, a tak všichni shodně zapsali 170 kg a udělali naprosto shodný výsledek. Jelikož bylo potřeba podle nějakého klíče rozdělit medaile, tak se rozhodlo, že se zohlední váha závodníků a ten nejlehčí bude první. Nejlehčím závodníkem z trojice byl Lukáš Patera, jemu tedy připadla zlatá medaile, stříbrným pak byl Jirka Vytiska a bronzovým nejtěžší ze soutěžících Radek Paták.

EVLS Fitnema Strongman Cup 2018 - konečné pořadí závodníků v Log Liftu
pořadíjménovýkon
1.Lukáš Patera170 kg
2.Jiří Vytiska170 kg
3.Radek Paták170 kg

I EVLS Fitnema Strongman Cup 2018, který pořádal František Brejcha, byl velice dobře zorganizovaný a závodníci měli velmi dobré podmínky i servis. Za to patří Františkovi a dalším, kteří mu se závodem pomáhali, pochvala. Parádní akce! Další pochvala patří i rozhodčímu Pavlovi Chámovi, který pískal celý závod zkušeně, jak je u něj zvykem. Poděkování také patří všem sponzorům, bez kterých by nebylo závod možné zorganizovat. Hlavními sponzory závodu byli: Fitnema, Blažek Glass, Big Shock, Bodyflex Nutrition, Contipro, Smartopravy.cz a Fitness Ronnie.cz Vysočanská.


EVLS Fitnema Strongman Cup 2018 - fotogalerieLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 49 sekundami?
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínBFC Cup Fitness Show 2022 - výsledky...
DrobecekVlada (09:55) • Dojmologie v číslech: Když jsem sečetl starty na kondičkách letos, vyjde to 450 (ne...
magazínBFC Cup Fitness Show 2022 - výsledky...
PavelV (09:13) • DrobecekVlada: Tak vyhoď nějakej návrh. Co by měli dělat? Jiank k závodníkům... Přesn...
magazínBFC Cup Fitness Show 2022 - výsledky...
Hami88 (09:01) • Tak dokud bude milion kategorii,tak nikdy nebudou naplnene zavodniky. Narodni svazy by...
magazínBFC Cup Fitness Show 2022 - výsledky...
Zodiak411 (22:10) • Smartlabs byl početně nejobsazenější soutěží a byl naprosto perfektní. Jinak se zbytkem...
magazínBFC Cup Fitness Show 2022 - výsledky...
DrobecekVlada (21:13) • Ti co řídí svaz kulturistiky by se měli po podzimní sezóně dost vážně zamyslet, protože...Supertelo.cz, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 03222543 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2022 Supertelo.cz, s. r. o. • Copyright © 2001-2022 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie