Reklama:
DNES DOPRAVA Z E-SHOPU ZDARMA!
Doprava pro všechny objednávky po celé ČR zdarma! Nakupujte zde.

Lars Ainasoja - pokus o 400kg mrtvý tah strongmana do 105 kilogramů

Ronnie.cz > Powerlifting > Osobnosti

Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.
Názory, které čtenáři považují za kvalitní:
+4 hlasy Tom.K. - Zdravím autora článku. Prosím o nějakou úpravu alespoň náz..
+2 hlasy Tom.K. - Tady nejde o to ,,jim` naložit. Ronnie.cz mám rád a mám i ..

Hodnocení: 0
glycospeed
Vloženo: 21:12:45, 08.12.2016 | profil autora
Pekne ... si im naložil ... ja hodnotím tvoj príspevok pozitívne :-D

Hodnocení: +2
Tom.K.
Vloženo: 23:26:16, 08.12.2016 | profil autora
Tady nejde o to ,,jim` naložit. Ronnie.cz mám rád a mám i v redakci troufám si říct dobré přátelské vztahy. Autora článku pana Kohoutka osobně neznám, ale co jsem měl možnost dočíst se v jeho článcích, nejedná se o první takhle ,,zavádějící` příspěvek.

Jako dlouholetého powerliftera, který tento sport sleduje a žije jím jako málokdo mě doslova uráží věta: ,, Dodám, že by to byl první takový zdvih v uvedené kategorii do 105 kilogramů. ` Nikde ani zmínka o jakém sportu se jedná. Každý nezasvěcený člověk, který se na to podívá nemůže tušit, že se jedná o strongmany. Navíc když vezmu v potaz to, že Lars zvedal právě v powerlifterském dresu. Lars, který je v článku srovnáván s Jirkou Tkadlčíkem může být přece srovnáván jako lifter i jako strongman, protože Jirka soutěží právě i v powerliftingu a dokonce si občas odskočí i ke vzpěračským cvikům. Kategorie do 105 kg je v liftu, ve strongmanech a dokonce i ve vzpírání. Takže laik, který si to přečte se dozví jen to, že ve 105 kilech nebylo 400 zvednuto. Ale to je velká nepravda. Není to přímo lež, protože autor buď opravdu neví, nezná výkony v liftu a nebo je tedy reportérem typu bulváru, který si upravuje informace podle toho co se mu hodí. :) Tomu ale nevěřím. Věřím, že pan Kohoutek článek vytvořil nevědomky takto chybně. Proto podruhé prosím redakci o úpravu článku, doplnění, že se jednalo o pokus o překonání 400 kg mezi strongmany do 105 kg, kde tuto váhu ještě nikdo nezvedl. Ronnie.cz je nejčtenější médium tohoto typu na netu a tudíž by mělo přinášet informace 100% srozumitelné a pravdivé. Tohle je z mého pohledu velká chyba.

Hodnocení: 0
LaFontaine
Vloženo: 08:13:26, 12.12.2016 | profil autora
Děkujeme za upozornění. Článek i jeho název jsem upravil, takže by všechno mělo být fakticky správně. Co se týče toho 375kg deadliftu, nejspíš se mělo jednat o tenhle pokus: https://www.facebook.com/OfficialStrongmanWSM/videos/836796569788279/. Mystifikovat čtenáře v honbě za senzací určitě nebylo úmyslem autora, ale původně formulovaný článek byl opravdu zavádějící. Jsme rádi, že tu máme odborníky ze všech oborů :) Díky.

Hodnocení: +4
Tom.K.
Vloženo: 17:42:58, 08.12.2016 | profil autora
Zdravím autora článku. Prosím o nějakou úpravu alespoň názvu článku, protože to, jakým způsobem jste ho zveřejnil je strašně zavádějící a blbnete tím laickou veřejnost. Ano, váha 400 kg v mrtvém tahu v kategorii do 105 kg ještě nepadla, ale pouze mezi strongmany!!! Pokud by jste sledoval dění v powerliftingu, věděl by jste, že 400 kg byla pokořena dokonce v kategorii do 100 kg už před snad 20 lety a to RAW, soutěžně, za přísných pravidel a bez použití superdresu a trhaček! Tato kombinace dokáže některým šikovným závodníkům pomoci i 50 kg ve výkonu! Ano, opravdu taková čísla se dají vytěžit z dresu pokud má člověk ideální stavbu těla do dresů a dokáže na toto správně trénovat. Sám mám v oddílu borce, který těží z dresu na mrtvém tahu víc jak 40 kg a to dokonce v kategorii do 67,5 kg! Nehledě tedy na použití trhaček. Článek opravdu zavádějící, jen tak z hlavy tu střelím pár jmen závodníků, kteří s tělesnou vahou do 100 kg pokořili 400 kg RAW na soutěži. Tedy bez trhaček a superdresu. Prvním byl jak už jsem psal Ed Coan a dál mě napadají např.: Vishnitsky, Pozdeev, Martin, Green, Belkin, Belayev... Kdybych nevařil z vody a pohledal na netu, stoprocentně dám dohromady desítku lifterů, kteří tahají 400 kg při TH do 100 kg RAW a vím minimálně o 5 dalších, kteří to tahají EQUIP, tedy s dresem. Ještě se vrátím ke Coanovi, který držel přes 20 let světový rekord i ve váze do 90 kg, kde tehdy zvedl 390!!! Překonal ho až v roce 2014 právě zmíněný Andrey Belayev, který nejprve vymazal starý rekord lehkým pokusem na 391 kilech, aby pak ustanovil nový na váze 395 kg, stále se bavíme o kategorii do 90 kg RAW! Yuri Belkin je kategorií sama o sobě, 400 kg tahal už při 95 kilech TH, naposledy před pár týdny missnul na soutěži 435 kg při TH 103 kg, kdy váhu bez problémů zvedl, bohužel nahoře stratil rovnováhu. Aby dokázal, že na váhu má, potvrdil jí rovnou s 440 kg o pár dní později na tréninku a to opět bez dresu, bez trhaček a dokonce i bez opasku!!!!

Takže závěrem bych rád ocenil Vaší snahu za každou cenu informovat veřejnost o aktuálním dění v silovém sportu, ale pokud nemáte o našich sportech (tedy strongman a powerlifting) ani páru, vyvarujte se prosím takových zavádějících informací. Fakt mě pak nebaví poslouchat na tréninku kecy o tom, jak si kluci přečetli na ronnie nějakou nepravdu, či nepřesnost a opravdu mě nebaví to pak opakovaně osobně uvádět na pravou míru.

Na úplný závěr se ještě vrátím k silákovi, jehož se článek konkrétně týká. Pokud je mi známo, 375 kg zvedl na strongmanské soutěži na axel deadliftu, který byl o mnoho výš než klasická vzpěračská osa. Opět za použití speciálního dresu. To je výkon absolutně nesrovnatelný s klasickým mrtvým tahem. Osobně ho podle videa tipuju na reálné maximum okolo 350-360 kg, to je každopádně stále pěkný výkon, ale nic světoborného. I v čechách máme vícero závodníků, kteří jsou schopni tuto váhu pokořit dokonce RAW. Celé jeho video s absolutne nereálným pokusem na 400 kilech vidím pouze jako pokus o zviditelnění se, bohužel k pokoření této váhy vidím na rozdíl od Vás ještě hodně dlouhou cestu a bůh ví, jestli to vůbec je v jeho silách. Já osobně tomu moc nevěřím.

Hezký večer, Tom Kaas

P.S. kdyby jste potřeboval někdy pomoc s nějakými údaji týkajících se rekordů atd hlavně v powerliftingu, jsem Vám nápomocen. V tomhle jsem v podstatě chodící encyklopedie. Pamatovat si tyto ,,nepodstatné blbiny` to by mi šlo.







Jméno: pamatovat
Heslo:



Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2018 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2018 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra