Reklama:
Protein Scitec jen za 333 Kč!
Navíc při koupi 3 kusů mléčná rýže ZDARMA!

Branická škola hostila evropské mas-wrestlery

Ronnie.cz > Powerlifting > Ostatní sporty

Jaké bylo 1. kolo Pražského poháru CMWA 2015?
Jaké bylo 2. kolo Pražského poháru CMWA 2015?
Mas-wrestling si už našel cestu i do České republiky
Jaký byl 1. ročník Grand Prix PEPA v silovém přetahování?
[Text: Kamil Szwarc] V neděli 20. 12. se uskutečnilo na ZŠ Jilovská v pražském Braníku závěrečné kolo 1. ročníku Pražského poháru CMWA, jež bylo pojato jako mezinárodní závod s tím, že čeští závodníci si zapsali body k ostatním, které získali v předchozích kolech, a budou oceněni na schůzi CMWA konané 31. 1. 2016. Na závěrečné kolo si dorazilo porovnat síly 26 závodníků ze čtyř zemí - 11 našich, 8 Maďarů, 4 Poláci a 3 Slováci, kteří byli po vážení rozděleni do tří mužských kategorií - do 85 kg, do 105 kg a nad 105 kg. Ženské kategorie měly pouze dvě závodnice, každá byla v jiné kategorii, tak jsme byli nuceni kategorie sloučit do jedné bez rozdílů vah.

Zápasy zahájily ženy a přišel rychlý konec. Naše závodnice Barbora Pokorová podlehla Polce Klaudii Wieczorek, která obsadila 3. místo na letošním světovém poháru v Moskvě v kategorii do 75 kg.

V kategorii do 85 kg jsme měli 5 zástupců, z nichž dva měli naději získat medaili, ale bohužel všech 5 utržilo v kvalifikaci jednu prohru a to je v silné konkurenci do bojů o medailové příčky bohužel nepustilo. Hezky zabojoval nováček Marek Machulda a naopak za očekáváním zůstal vedoucí muž Pražského poháru a velký bojovník Jiři Přibáň, kterému se jeden zápas nepovedl. O vítězství se utkal neporažený Attila Kitanovič ze Slovenska s vítězem zápasu Bokroš Gábor vs. Jozsef Erdélyi. Zvítězil 2:1 Gábor. První finálový souboj prohrál Kitanovič, jenž nečekaně neudržel tyč, ale dalším soubojem vyrovnal a nakonec zvládl bezchybně i rozhodující souboj a zápas zaslouženě vyhrál. Pohár putoval tedy na Slovensko.


Závěr napínavého finálového zápasu do 105 kg
- poslední souboj rozhodl o vítězství Mykhayla 2:1.
Další kategorie byla do 105 kg a měla rovněž 5 našich zástupců. Kvalifikací nakonec bez porážky prošel z našich jediný, a to účastník letošního světového poháru v Moskvě a současně vedoucí muž Pražského poháru Mykhaylo Krasilynets. Dalším neporaženým v kvalifikaci byl účastník MS roku 2014 a rovněž letošního světového poháru Dominik Juhász z Maďarska, tak o soupeři Mykhayla bylo jasno a čekal nás nádherný zápas, kde Mykhaylo chtěl Dominikovi oplatit porážku z finálového zápasu 1. pohárové soutěže na Slovensku a hlavně si spravit náladu po neúspěchu z nedávného světového poháru. Zvítězit na domácí půdě bylo pro něj tedy moc důležité. Moc velká snaha se projevila negativně v prvním zápase, který technicky nezvládl a Dominik ho stáhnul k sobě. Velkou sílu v rychlém záběru už Dominik předváděl i v kvalifikaci a okusil to i náš závodník Miroslav Král, jenž přistál cca 6 metrů od středové desky u nohou diváků. Následující dva zápasy Mykhaylo musel vyhrát a byly to opravdu hezké zápasy, kde Mykhaylo hned po startu šel do strany a vyhnul se tak chybě z prvního zápasu a vsadil více na techniku a rychlost, ale Dominik se nenechal zastrašit a jel to samé, takže rozhodlo opravdu málo, a to rychlejší dotažení techniky vývodka z Mykhaylovy strany. O vítězi měl rozhodnout tedy třetí zápas, v němž Dominika jeho kolegové bouřlivě povzbuzovali a naši měli co dělat, aby Mykhaylo slyšel, že je na domácí půdě. Průběh byl podobný jako v druhém zápase a vítězství si vydřel vývodkou opět Mykhaylo, ale Maďaři podali protest, jelikož viděli přišlápnutí Mykhayla na bočnici, tak se musel přehrát záznam, který posoudili vedoucí všech týmů a nakonec potvrdili vítězství našeho reprezentanta. Zápas byl vyvrcholením kategorie a souboj ukázal krásu silového přetahování zajímavou nejen pro znalé, ale hlavně pro diváky, kteří mnohdy ani nevědí, o čem tento sport je. Na třetím místě se umístil Szymon Niemiec, třetí z MS v roce 2014 a účastník letošního světového poháru, kterého připravil o boj o zlato prohraný kvalifikační zápas s naším Mykhaylem.

Poslední kategorie nad 105 kg měla 5 účastníků, ale bohužel jsme v ní neměli zastoupení. Favoritem byl otec Dominika Juhásze Csaba Juhász, účastník světového poháru i MS v roce 2014. Ve finálovém zápase měl za soupeře svého kolegu z Maďarska Richarda Varnaie, jenž se do souboje o zlato dostal po vítězství 2:0 nad Tomášem Sidóem. Ve finálovém duelu byl souboj mezi 118 kg vážícím Juhászem a 149 kg vážícím Varnaiem, kde se dařilo pohyblivějšímu Juhászovi, který zvítězil 2:0. V této kategorii se potvrdilo, že nemusí být překážkou na cestě k vítězství to, že jste starší, případně i lehčí. Csaba Juhász je ročník 1974 a váží zmíněných 118 kg, přesto hezky potahal své mladší a zároveň i těžší soupeře a zaslouženě zvítězil. Závod skončil vítězstvím závodníka každého zúčastněného státu, což je sympatické.

Závody byly uspořádané nejlépe, jak jsme v současné době schopní. Víme, že musíme ještě líp promyslet systém soutěže, jelikož naši závodnici nechtějí olympijský systém, i když chápou, že jinak při počtu nad 10 lidí závody budou trvat dlouho, ale tím, jak mají možnost se málokdy poměřit se závodníky jiných zemí, tak chápu, že chtějí tudíž s nimi více zápasů, a to nejlépe každý s každým, jak tomu bylo zatím na předchozích třech závodech, které jsme pořádali.

Zatím naše asociace čítá 16 závodníků, bohužel nemáme ale obsazené všechny kategorie, což je škoda při výjezdech na závody do zahraničí. Doufáme, že se náš tým rozroste a v roce 2016 budeme mít zastoupení ve všech kategoriích, alespoň na MS. Po letošní premiéře již víme, že pokud chceme uspět na závodech v zahraničí, tak musíme zdokonalovat techniku na lavici a využít k tomu i závody. Těžko se nám to zřejmě podaří dojednat s našimi zahraničními kolegy, ale naše národní závody budou vždy tak, jak chtějí naší členové.

Přeji za celé vedení CMWA všem, jenž se zájmem čtete naše články, vše nej v roce 2016 a těšíme se na rozrůstající zájem i mezi novými lidmi. První závody v novém roce na Vás čekají 28. 2. na ZŠ Karla Vokáče ve Srašicích (okres Rokycany). Uskuteční se tam na přání sportovních nadšenců otevřené mistrovství západních Čech.

Výsledky závěrečného kola 1. ročníku Pražského poháru CMWA:

 • Ženy bez rozdílů vah:

  1. místo - Klaudia Wieczorek (74 kg, Polsko)
  2. místo - Barbora Pokorová (52 kg, Česká republika)

 • Muži do 85 kg:

  1. místo - Attila Kitanovič (77 kg, Slovensko)
  2. místo - Bokroš Gábor (73 kg, Maďarsko)
  3. místo - Jozsef Erdélyi (80 kg, Maďarsko)
  4. místo - Lukasz Wieczorek (85 kg, Polsko)
  5. místo - Milan Kratochvíl (75 kg, Česká republika)
  6. místo - Marek Machulda (83 kg, Česká republika)
  7. místo - Jiří Přibáň (78 kg, Česká republika)
  8. místo - Boda Ištván (79 kg, Maďarsko)
  9. místo - Marcel Tison (78 kg, Česká republika)
  10. místo - Miroslav Zieba (83 kg, Polsko)
  11. místo - Eduard Hubl (80 kg, Česká republika)

 • Muži do 105 kg:

  1. místo - Mykhaylo Krasilynets (104 kg, Česká republika)
  2. místo - Dominik Juhász (104 kg, Maďarsko)
  3. místo - Szymon Niemiec (98 kg, Polsko)
  4. místo - Miroslav Král (102 kg, Česká republika)
  5. místo - Tomáš Kopřiva (99 kg, Česká republika)
  6. místo - Daniel Bachan (98 kg, Česká republika)
  7. místo - Tomáš Matouš (91 kg, Česká republika)
  8. místo - Kurucz Kornél (97 kg, Maďarsko)

 • Muži nad 105 kg:

  1. místo - Csaba Juhász (118 kg, Maďarsko)
  2. místo - Richard Varnai (149 kg, Maďarsko)
  3. místo - Tomáš Sidó (129 kg, Slovensko)
  4. místo - Ladislav Bors (118 kg, Slovensko)
  5. místo - Czillay Máté (117 kg, Maďarsko)Vyhlášení kategorie do 105 kg - zleva Niemiec, Krasilynets, Juhász, předseda CMWA


Vyhlášení kategorie do 85 kg - zleva Erdélyi, Kitanovič, Gábor, předseda CMWA


Vyhlášení kategorie nad 105 kg - zleva Sidó, Juhász, Varnai, předseda CMWA


Vítězka kategorie žen Klaudia Wieczorek


Závěrečné skupinové fotoLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Supertelo.cz, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 03222543 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2023 Supertelo.cz, s. r. o. • Copyright © 2001-2023 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie