Reklama:
Nejprodávanější spalovač tuků ZDARMA
Extrémní nabídka na extrémní spalovač tuků! Skladem posledních 2 ks. Více zde.

Yangame´s Fight Night 2014
- reportáž a fotogalerie

Ronnie.cz > Powerlifting > Bojové sporty

Turnajová pyramida pod širým nebem nalákala 31. července do pražských Žlutých lázní českou špičku K-1 v supertěžké váze a bylo se opravdu na co dívat. Většina fanoušků zřejmě očekávala jako zlatý hřeb večera souboj o titul mistra světa asociace WAKO Pro mezi naším Petrem Vondráčkem a Francouzem Nicolasem Vermontem. Atraktivní divácký zážitek však nabídl snad každý zápas pyramidy, včetně doplňkových v MMA a Muay Thai.

Do pyramidy nastoupili celkem 4 bojovníci z české TOP 10 bez rozdílu váhových kategorií (Jirka Havránek nastupuje v kategorii do 94,1 kg). V úvodních pěti zápasech (rezervní se odehrál z důvodu možného zranění některého z postupujících) se hned ukázalo, kdo z bojovníků může pomýšlet na pohár za vítězství v turnaji. Z postupujících fighterů (G. Fibich, J. Soukup, R. Kulla aj.) jednoznačně vyčníval pro domácí diváky ne tolik známý Jan Soukup. V semifinálovém zápase porazil díky KO v prvním kole Jiřího Havránka a stal se prvním finalistou pyramidy. V druhém semifinálovém turnaji se utkal Georgij Fibich se slovenskou nadějí Radovanem Kullou. Slovenský mladík zvítězil až v extra roundu na body a viděli jsme nejvyrovnanější zápas večera, kdy se borci přetahovali doslova o každý metr v ringu. Fibich je znám svojí schopností zasadit KO v každém okamžiku zápasu a Kulla zase nad veteránem lehce převládal ve fyzické připravenosti. Výsledkem bylo možná překvapení, že neuvidíme Georgije Fibicha ve finále proti Soukupovi, a zároveň trošku zklamání z toho, že zřetelně unavený Kulla (měl za sebou již 7 kol oproti Soukupovi, který ukončil 2x KO v prvním kole) zřejmě nebude pro Soukupa větší překážkou.

Za zmínku stály jednoznačně i dva doplňkové superfighty v Muay Thai a MMA. Ve smíšených bojových uměních se proti sobě představili Jakub Bartůněk a Miroslav Vacek, kdy prvně jmenovaný vyhrál ve druhém kole škrcením. V thajském boxu se utkala známá osoba české scény Jiří Apeltauer se srbským devatenáctiletým Markem Adamovičem. Jednačtyřicetiletý veterán českých i zahraničních ringů vyhrál na body díky lepším kopům a ani o jednom z doplňkových zápasů nemůžeme říct, že byl jen na vyplnění času.

Následoval již očekávaný titulový zápas mistra světa asociace WAKO, kdy Petr Vondráček bojoval s francouzským Nicolasem Vermontem. Vondráček se představil ve vynikající fyzické kondici (po zápase přiznal, že díky "krabičkové" dietě). Začátek zápasu byl opatrný, ale borci samozřejmě nejsou žádnými začátečníky a oba si jsou vědomi kvalit toho druhého, nechtějí ani jeden udělat chybu. Zhruba od poloviny prvního kola měl český borec pomalu víc a víc navrch. Ve druhém kole pokračoval Vondráček ve své taktice a pěknými kombinacemi úderů a kopů dále zpracovával soupeře. Po jedné povedené výměně, kdy Vondráček nejprve zasáhl ze zadní ruky, poté hned narovnal skrčeného soupeře kolenem a zakončil highkickem, ztratil rovnováhu a oba bojovníci padli k zemi. Petr Vondráček se hbitě zvedl, soupeř byl počítán, evidentně otřesen inkasovanými ranami, a o titulu mistra světa WAKO Pro bylo zničehonic rozhodnuto, výborným výkonem jej získal právě náš fighter.

Posledním zápasem večera bylo finále pyramidy. Nastoupil do něj již jmenovaný Radovan Kulla proti Janu Soukupovi. Ostřílený a vcelku "odpočatý" mazák proti mladíkovi, který měl v tu chvíli "odboucháno" již 7 poctivých kol. Již před zápasem jsme se shodli, společně s výborným komentátorem Michalem Frabšou, že tohle asi bude rychlá záležitost. Skutečně to tak vypadalo, nicméně Kulla ukázal, že je na svůj věk již hodně vyspělým bojovníkem. Hned od začátku bylo zřejmé, že slovenský fighter je citlivý na lowkicky a zkušený Soukup toho ihned využil. Po prvním počítání se přes očividnou bolest Kulla vzepřel k obrovskému náporu, avšak byl opět poslán k zemi dalším kopem na vnitřní stranu nohy. Následoval další nápor slovenského "srdcaře", ale bohužel se stejným koncem. Třetí počítání v prvním kole znamenalo konec zápasu pro Radovana Kullu, ten však přes očividné zranění předvedl opravdu parádní výkon a jsem si jistý, že o něm ještě hodně uslyšíme.

Vítězem se však stal u nás ne tolik známý Jan Soukup, se kterým Vám přinášíme rozhovor níže. Je vidět, že bojovník, který žil posledních 13 let více v Japonsku než u nás, je neuvěřitelně vyspělý jak po technické, tak po taktické stránce. Všechny 3 zápasy pyramidy ukončil v prvním kole a nedal svým soupeřům moc šancí. Jeho jméno nefiguruje v českém K-1 žebříčku, kterému v této váhové kategorii dominuje duo Vondráček - Hron, a já si po uplynulé Yangame´s Fight Night dovolím tvrdit, že patří minimálně do TOP 5, ale spíše do její horní poloviny. Uvidíme, co nám tento závodník v budoucnu ještě ukáže.

Během teplého letního večera jsme neviděli výrazně slabší zápas, počasí po miliónu modliteb pořadatelského týmu dopadlo také dobře, diváci se, doufám, dobře bavili. Pořádající agentura si celkově postavila před sebe dost vysoké cíle, třeba netradiční open air umístění turnaje, kdy si počasím můžete být jistí maximálně dva dny dopředu a někdy ani to ne, stejně tak i sestavování pyramidy, která se ustálila až 2 měsíce před turnajem, a samozřejmě u nás poprvé pořádaný boj o titul WAKO Pro. Naštěstí pro pořadatele se všechny okolnosti sešly dobře a Praha viděla naprosto báječný turnaj pod širým nebem.


Rozhovor s Janem Soukupem

Honzo, přijměte nejdříve gratulaci k výhře v turnaji, prošel jste jím jako příslovečný "nůž máslem", jak byste zhodnotil svůj výkon?

Děkuji. Na tento turnaj jsem se připravoval zhruba 4 měsíce. Chtěl jsem prodat vše, co jsem natrénoval, a to se mi povedlo. Měl jsem připravené kombinace "ruka - noha", aby to bylo nečitelné a abych zápasil jinak než ostatní. Věděl jsem, že soupeři budou hodně boxovat. Ne že bych s boxem pokulhával, ale společně s Vikim Petrlíkem jsme zvolili jinou strategii, která se nám vyplatila.

Českému divákovi nejste asi příliš známý, přibližte nám prosím, kde jste se tedy pohyboval posledních třináct let.

Stejně jako každý kluk jsem začínal s shotokan karate v klubu, kterého si vážím dodnes. Je tím je PSK Olymp Praha, kde jsem trénoval asi 7 let. Poté jsem přešel do oddílu, kde se cvičily převážně zápasové techniky - Slovanu Bohnice. K samotnému kyokushin karate jsem se dostal díky svému trenérovi Michalu Starému, který mi zařídil výjezd do samotné kolébky tohoto bojového umění - Japonska. Tam jsem se po 5 letech vypracoval na mistra Japonska, stal jsem se také mistrem Evropy a završil jsem to v roce 2007 druhým místem na mistrovství světa bez rozdílu vah, které se koná jednou za 4 roky a je nejprestižnějším turnajem tohoto stylu. Tím pádem se mi otevřely dveře přímo do K-1, jelikož K-1 úzce spolupracuje s kyokushin karate.

Po menší pauze, kterou jsem strávil v Čechách, jsem se přesunul z Kagošimy, která je na ostrově Kjúšú, do hlavního města Japonska Tokya. Zde jsem trénoval jako profesionál v Ichigeki Academy společně s Glaubem Feitosou, Reyem Sefem, Ewertonem Teixeirou a dalšími. Před třemi lety po pádu K-1 jsem se vrátil zpět do České republiky, kde jsem si založil vlastní oddíl - Kakutogi Academy, kde trénuji jak kyokushin karate, tak K-1. Po delší pauze po domluvě s Japonci jsem se začal připravovat na tento turnaj, abych se zviditelnil také v Čechách a také abych si dokázal, že na to stále mám a že obstojím mezi nejlepšími těžkými zápasníky v ČR a na Slovensku. A to se mi povedlo.

Po takhle zvládnutém turnaji jistě přijdou další nabídky, mátě už nějakou?

Nabídky stoprocentně budou, zatím jsem to nijak neřešil, neboť hned po turnaji jsem odletěl na zaslouženou dovolenou. :) Každopádně chci pokračovat, nabídky určitě přijdou.

Jak celkově vidíte svoji sportovní budoucnost v horizontu, řekněme, jednoho roku?

Pár zápasů bych si ještě mohl dát. :)

Při svém působení v Japonsku jste už pár turnajů odbojoval, můžete srovnat zázemí turnajů, pořadatele, ale i kvalitu soupeřů?

V Japonsku v K-1 samozřejmě zázemí a profesionalita turnajů jsou na špičkové úrovni, protože to dělají řadu let a mají na to finance. Co se týče našeho turnaje, byl také dobře připraven, ale pár drobností bych pořadatelům vytknul. Samozřejmě soupeři jsou různí, ať je to v K-1, nebo u nás. Takhle se to nedá srovnávat, každý soupeř je jiný a sedne lépe, nebo hůře.

Po výkonu na Yangame´s Fight Night jsem si vás osobně zařadil společně s Vondráčkem a Hronem do české TOP 3 v K-1. Bude vaše úsilí směřovat tak vysoko?

Vím, že nějaký žebříček existuje, ale myslím si, že není směrodatný. Pro mě je důležitý respekt fanoušků a českých fighterů u nás, chci dělat nejatraktivnější zápasy bez ohledu na žebříček. :)

Vzhledem k tomu, že se Ronnie.cz zabývá z velké části i prodejem sportovních suplementů, můžete se svěřit našim čtenářům, jaké jejich druhy používáte?

Bez suplementů by příprava nebyla možná, co tak používám, je klasika - BCAA, NO, proteiny, sacharidy. Budu rád, když mě Ronnie bude zásobovat suplementy při další přípravě na zápasy. :) A slovo na závěr - všem čtenářům Ronnie.cz přeji hodně úspěchů nejen ve sportu. OSU!


Yangame´s Fight Night - výsledková listina

zápas bojovníci (vítěz označen tučně) výhra
Pyramida čtvrtfinále A (nad 94,1 kg) Jan Soukup vs. Peter Baláž KO, 1. kolo
Pyramida čtvrtfinále B (nad 94,1 kg) Jiří Havránek vs. Vasil Ducár na body
Pyramida čtvrtfinále C (nad 94,1 kg) Georgij Fibich vs. František Kynkal KO, 1. kolo
Pyramida čtvrtfinále D (nad 94,1 kg) Václav Pejsar vs. Radovan Kulla na body
Rezervní zápas pyramidy David Vinš vs. Michal Janáček na body
Superfight MMA (do 88 kg, 3x 5 min.) Jakub Bartůněk (RK Valetudo Znojmo) vs.
Miroslav Vacek (Good Luck Gym Hr. Králové)
RNC, škrcení, 2. kolo
Pyramida semifinále A (nad 94,1 kg) Jan Soukup vs. Jiří Havránek KO, 1. kolo
Pyramida semifinále B (nad 94,1 kg) Georgij Fibich vs. Radovan Kulla na body v nast. kole
Superfight Full Muay Thai Rules
(do 75 kg, 3x 3 min.)
Jiří "Aplík" Apeltauer (Aplik Muay Thai Gym)  vs.
Marko "Doktor" Adamovic (Ronin Gym, Srbsko)
na body
Titulový zápas o mistra světa WAKO Pro
(nad 94,1 kg)
Petr Vondráček (ČR)  vs.
Nicolas Vermont (Francie)
KO, 2. kolo
Finále pyramidy (nad 94,1 kg) Jan Soukup vs. Radovan Kulla TKO, 1. kolo


Yangame´s Fight Night - fotogalerieLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra