Reklama:

Česko-slovenský pohár v bench-pressu a mrtvém tahu 2014 - reportáž

Ronnie.cz > Powerlifting > Soutěže

V sobotu 12. 4. se v Rožnově pod Radhoštěm v místním City Clubu konalo 1. kolo Česko-slovenského poháru. Závodilo se v šesti kategoriích: ženy, dorostenci, junioři, masters a muži do 105 kg a nad 105 kg, a to ve čtyřech disciplínách, kterými byly bench-press RAW i equipped a mrtvý tah RAW i equipped. Závodilo se podle pravidel federace WPC.

Už z přihlášek, které byly uzavřeny 1. 4., kdy bylo přihlášeno 93 závodníků a nahlášeno přes 120 startů, bylo jasné, že budou k vidění velmi slušné výkony, což se nakonec potvrdilo i na place! Pět závodníků se pokoušelo pokořit třísetkilovou činku na bench-pressu a čtyřem se to povedlo. Jen Sandor Voros okusil hořkost "bomboutu" na váze 335 kg.

V mrtvém tahu byla k vidění spousta pokusů na 300 kg, ale kraloval Miloš Šnajdr, který zvládl lehce 340 kg RAW. Za zmínku stoji i výkon Jana Machače, který vyhrál kategorii do 105 kg RAW, když potáhl 300 kg. Že to není extra výkon? Tak doplním, že Honza má pouhé tři týdny do Mozolani Classic!

V disciplíně bench-press RAW zvládl Adam Švehla 220 kg, Vlastimil Kužel 215 kg, Miloš Šnajdr 205 kg a Kamil Kadiev 157,5 kg při tělesné hmotnosti 67,3 kg. Mezi ženami v silně obsazené kategorii mrtvý tah RAW vyhrála Veronika Strolená se 142,5 kg při 57,2 kg. Ženský bench-press RAW patřil Miroslavě Bílé se 65 kg. V této kategorii se holky předháněly o desetiny bodu.

Mrtvý tah RAW juniorů patřil Ondřeji Kimlovi, který pokořil 295 kg, a bench-press RAW ovládl Marek Brna ze Slovenska se 175 kg. Dorostenecká mrtvola patřila Adamovi Portešovi, který RAW zvládl 262,5 kg a v dresu 290 kg. Bench-press juniorů RAW vyhrál Gabriel Kováč z Metal Militia Lučenec se 170 kg a hned za ním se umístil Jakub Holomíček z Power Bull Náchod se 165 kg. Absolutním vítězem v bench-pressu se stal organizátor Petr Bolf s 305 kg při tělesné hmotnosti 104,7 kg a absolutku v mrtvém tahu si odnesl Miloš Šnajdr, který zvládl 340 kg při 129 kg - nutno poznamenat, že RAW, tedy bez speciálního dresu.

Poděkování patří sponzorům Ekotherma Trade, s. r. o. (tepelná čerpadla), City Club Rožnov pod Radhoštěm, Fittsport Rožnov pod Radhoštěm a Hotel Bečva Rožnov pod Radhoštěm. Díky nim mohl jít výtěžek Česko-slovenského poháru na Dětský domov Zašová!


Česko-slovenský pohár v bench-pressu a mrtvém tahu 2014Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ INZERÁTYpráce recepční(obsluha)do fitness-brig...
Olympia Fitness Praha(Opatov,Hostivař) hledá brigádníky do svého týmu - STUDENTKU/STUDENTA na poz...
bazar Sběratel koupí větší sbírku pošt...
Vášnivý sběratel koupí větší sbírku poštovních známek. Solidní jednání a okamžitá platba. 777097...
práce Hledáme instruktory/ky
Nový prémiový fitness klub v nově vznikající čtvrti DOCk na Palmovce hledá spolehlivé instruktory...
seznamka Asiat hledá svalovce na společné posi...
Štíhlý asiat, nepříliš zkušený v posilování, hledá svalovce na společné posilování, který by mi p...
bazar Chodící pás - Walking program
Prodám 11 kusů chodících / běžeckých pásů s 0,5 kg činkami pro Walking program. Vhodné jak pro tr...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra