Reklama:
100% Whey Protein od Extrifitu v akci 2000 g + 2000 g!
Nejprodávanější v ČR. 4 kila špičkového proteinu za skvělou cenu! Nové příchutě! Více zde.

Mistrovství Evropy v řeckořímském zápasu 2014 - z místa dění (II.)

Ronnie.cz > Powerlifting > Bojové sporty

Z evropského šampionátu v řeckořímském zápasu a volném stylu mužů i žen, který probíhá ve finském městě Vantaa, jsme Vám již nabídli informace o prvních výsledcích našich dvou reprezentantek. Pod vedením Marka Švece bojují naši také po oba víkendové dny. Jak se jim daří, nám přímo z místa dění zasílá Petr Vurbs.

Informace jsou průběžně aktualizovány.


Program vystoupení české reprezentace na mistrovství Evropy ve Finsku

datum styl hmotnostní kategorie jméno
2. 4. 2014 ženy, volný styl do 53 kg Lenka Martináková
4. 4. 2014 ženy, volný styl do 63 kg Adéla Hanzlíčková
4. 4. 2014 muži, volný styl do 86 kg Vratislav Chotaš (zraněn)
5. 4. 2014 muži, řeckořímský do 59 kg a 66 kg Michal Novák, Filip Dubský
6. 4. 2014 muži, řeckořímský do 71 kg, 75 kg, 80 kg a 85 kg Tomáš Sobecký, Petr Novák,
Pavel Powada, Artur Omarov


6. 4. 2014, 17:00

Českou republiku dnes po nevydařeném vystoupení dvou českých zápasníků ve včerejších bojích reprezentovali hned čtyři zástupci ve čtyřech váhových kategoriích. A i přes to, že dnes zanechala česká výprava na finských žíněnkách mnohem lepší stopu než včera, na vytoužené boje o medaile dnes bohužel nedošlo.

Váhová kategorie do 80 kg

Jedna z největších českých nadějí, chomutovský zápasník Artur Omarov, začal dnes turnaj výborně. V předkole si suverénně poradil s řeckým soupeřem, když jej hned v prvním kole porazil na technickou převahu (rozdíl osmi technických bodů). V osmifinále však český zápasník narazil na velmi kvalitního reprezentanta Maďarska a po šesti minutách boje odcházel ze žíněnky s prohrou 0:7. Maďar ale postupoval turnajem nadále velmi hladce a dostal se až do finále, kde dnes večer bude zápasit o evropský titul. Díky tomu se Artur Omarov mohl zapojit do repasáží a pomýšlet na bronzovou medaili. Svou cestu za ní začal velmi dobře, když v dalším utkání porazil reprezentanta Srbska 9:1 na body. Bohužel poslední soupeř, který stál v cestě za postupem do utkání o bronz, byl nad síly českého borce. Po krásném šestiminutovém boji zvítězil reprezentant Švédska 7:4 na body, což znamenalo konec medailových nadějí pro Artura Omarova. Ten ale dnes ve Finsku předvedl velmi pěkné výkony, jednou zvítězil na technickou převahu a třikrát vyzápasil celá šestiminutová utkání. Konečné 8. místo z 22 zápasníků je rozhodně kvalitním umístěním.

Váhová kategorie do 75 kg

Další velká česká naděje jménem Petr Novák startovala ve váze do 75 kilogramů. Hned na úvod mu los nepřisoudil lehkého soupeře, když se mu v předkole postavil velmi silný Černohorec. Ten také po prvním kole vedl 2:0 na body a zdálo se, že utkání má pod kontrolou. Český reprezentant ale ukázal, že vůle a trpělivost jsou jeho velmi silnou zbraní. Ve druhém kole díky své aktivitě dostal Černohorce do parteru, kde si připravil svůj oblíbený chvat, tzv. kladivo, a v pravý čas soupeře přehodil a dostal se do vedení. To již udržel a postoupil do osmifinále. V něm ho čekal švédský zápasník, s kterým bohužel po velmi pěkném a atraktivním průběhu utkání prohrál 5:10 na body. A naneštěstí pro Petra Nováka Švéd ve čtvrtfinále narazil na budoucího finalistu, s kterým prohrál. A i když se následně probojoval až do souboje o třetí místo, pro českého zápasníka to nic nezměnilo na tom, že turnaj pro něj v osmifinále skončil. A i když jeho ambice byly vyšší než 13. místo (ovšem z 28 zápasníků!), oba předvedené zápasy jsou velkým příslibem a ukázaly, že Petr Novák rozhodně snese měřítko s evropskou špičkou.

Váhová kategorie do 71 kg

Zde startoval nejzkušenější z českých zápasníků, třiatřicetiletý Tomáš Sobecký. Jeho cíl, tedy umístění do první desítky a snad i boj o medaili, se bohužel rozplynul hned v prvním zápase. S řeckým soupeřem svedl Sobecký velký boj, který skončil po šesti minutách nerozhodně 5:5, vítězem se ale podle dalších kritérií (výše bodovaná akce, pasivity) stal Řek. Ten pak do dalších kol nepostoupil a Tomáš Sobecký se s šampionátem rozloučil.

Váhová kategorie do 85 kg

Mladý český reprezentant Pavel Powada, pro kterého bylo seniorské mistrovství Evropy zejména velkou zkušeností, si ve váze do 85 kilogramů vedl podobně jako Tomáš Sobecký. Jen svůj první zápas proti Gruzínci prohrál mnohem jednoznačněji, totiž technickou převahou soupeře.


5. 4. 2014, 19:30

Českým zápasníkům se dnes na mistrovství Evropy nedařilo, doufají v lepší zítřek

Dva ze šesti svěřenců reprezentačního trenéra řeckořímského zápasu Marka Švece se dnes představili na mistrovství Evropy ve finském městě Vantaa. Bohužel ani Michal Novák ve váze do 59 kilogramů, ani Filip Dubský o váhu výše (do 66 kilogramů) se nedokázali dostat přes své první soupeře a shodně tak skončili hned po prvním utkání.

Michal Novák si na úvod soutěže vylosoval silného protivníka z Ázerbájdžánu, s kterým se sice snažil po celé šestiminutové střetnutí držet krok, na body ale nakonec prohrál. V případě, že by Michalův soupeř postoupil až do finále, mohl se Michal Novák pokusit bojovat ještě o bronzovou medaili. Tak se ale bohužel nestalo a cesta českého zápasníka v nejnižší váze skončila neúspěšně.

O váhu výše se Filip Dubský postavil v prvním utkání řeckému zápasníkovi a stejně jako Michal Novák po šesti minutách odcházel ze žíněnky jako poražený. Řek pak sice ještě jedno utkání vyhrál, v dalším boji se mu ale nedařilo a českého reprezentanta tak do repasáže také nevytáhl.

Dnešní den tedy české reprezentaci ve Finsku nevyšel podle jejích představ. Zítra ale mají zápasníci v řeckořímském stylu možnost napravit si reputaci. Do bojů posledního dne šampionátu zasáhnou hned čtyři čeští reprezentanti - Tomáš Sobecký (71 kg), Petr Novák (75 kg), Pavel Powada (80 kg) a Artur Omarov (85 kg).


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 90 sekundami?
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínPartner Cup 2019 - výsledky
PavelV (15:13) • Je to přesně naopak. Díky za Matěje, Vláďu Žižku a další, že na tu pohárovku jdou a uká...
magazínPartner Cup 2019 - výsledky
Hockey1000 (11:29) • Vždyť to je právě naopak super, že jde on i jemu podobní borci na českou pohárovku. Cel...
magazínPartner Cup 2019 - výsledky
Qubevm (08:58) • Valasekjakub123 proč by nemohl Matěj závodit na pohárovce proboha.. Dej si facku, probe...
magazínPartner Cup 2019 - výsledky
ambrosan (22:19) • tak to je komentář, který bych od závodníka nečekal...je to dobře, že jsou lidi co akti...
magazínPartner Cup 2019 - výsledky
Valasekjakub123 (22:01) • Rysavy na poharovce? Zavodnik s takovymi zkusennostmi a jde na poharovku trosku soudnos...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra