Reklama:

Cirkusoví siláci - Valentin Dikul

Ronnie.cz > Powerlifting > Ostatní sporty

Cirkusové siláky jsme na Ronnie.cz neprávem opomíjeli a s tím se musí přestat! Kde jinde totiž vznikl náš sport? Svaly a síla byly především zdrojem lidové zábavy, a to dávno předtím, než se institucionalizovaly (hrozné slovo) do podob, které známe dnes. Cirkusová představení, různá varieté a další ukázky lidské síly bavily jak panovníky, tak prostý lid už od starověku.

Rus Valentin Dikul byl jedním z novodobých zástupců siláckého řemesla, a ačkoliv je to dnes již postarší šedivý zavalitý pán, donedávna ještě bavil široké publikum při svých vystoupeních.

Do našeho povědomí se zapsal především oním rekordním trojbojem, na kterém se nakonec všichni shodli, že je to podvod s cinknutými kotouči. Nakonec ani on sám svůj deklarovaný výkon nikdy a nikde nepotvrdil (ani částečně), i když to často sliboval.

Nic to ale nemění na tom, že tenhle chlap nějakou tu sílu i schopnosti skutečně měl a to se mu musí nechat. S železnými koulemi si uměl pohrát velmi obstojně a zároveň zvládl bez jakéhokoliv jištění podržet na zádech pořádný kus železa v podobě starého poctivého kombíku od Volva. Nakolik byl takový kousek rozumný, to už nechám na Vás (podle mě je to bláznovina). V příštích článcích se ale připravte na mnohem horší věci! :o)


Cirkusoví siláci - kontroverzní trojboj


Cirkusoví siláci - nebezpečné držení automobilu


Cirkusoví siláci - představení s železnými koulemiLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

10.09.21:35daveM - nevim, kolik ma retez tloustku oka ... navic to je 2x, nah..
10.09.18:32Smile04 - vsimnete si jak pusobi na ten retez do rotace...v tom je t..
08.09.22:02daveM - co mas s denisem ? vsak dela paku a ma palec u ruky jako t..
08.09.17:08bxl.be - http://www.youtube.com/watch?v=4qe3m6LtKP8&feature=related+1
08.09.17:07bxl.be - Myslim ,ze tohle neni komediant a zaslouzil by si vice poz..
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra