Reklama:

Česko-slovenský pohár strongman týmů #3 (Heľpa) 2011 - reportáž

Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman

Předposlední kolo Česko-slovenského poháru amatérských strongman týmů hostila o víkendu malebná slovenská vesnička Heľpa. Po předchozím prvním a druhém kole byl stav "utkání" vyrovnaný - po jednom vyhraném kole pro české i slovenské strongmany. Závod v Heľpě, který byl součástí mítinku zápasníků Muay Thai Youngblood, byl pro celkový výsledek seriálu týmů zásadní. Poslední rozhodující dvojkolo se koná tento pátek a sobotu v Partizánském.

Axle Press

Na rozdíl od předchozích kol, kde pořadatelé zařazovali zdvih klády, byl tentokrát jako první disciplína vybrán tzv. Axle Press neboli výraz s automobilovou nápravou. S hmotností 110 kg se závodníci z každého týmu střídali po dobu dvou minut. Větší rychlost a perfektní rutinu předvedli Slováci. Dohromady dokázali vyrazit nápravu celkem třiadvacetkrát. Český tým s 19 platnými pokusy zaostával. První bod tedy připadl Slovákům.

Farmer's Walk Medley

Na travnaté ploše stadiónu byl pro závodníky připraven úkol č. 2 v podobě kombinace dvou sad kufrů. Závodníci se střídali stylem štafety na dvacetimetrové trati a přenášeli kufry o hmotnostech 120 kg a 100 kg. Lépe se v této disciplíně většinou vede českému týmu a skutečnost, že tato disciplína patří mezi jeho oblíbené, potvrdil i Heľpě. Celkový čas Čechů byl o necelých 6 sekund lepší než čas slovenského týmu a skóre se vyrovnalo na 1:1.

Tyre Flip

Na žádném klání nesmí chybět převracení pneumatiky. V Heľpě měla na startovní čáře třicetimetrové trati hmotnost 400 kg. V obou předchozích kolech v této disciplíně vítězil český tým a svoji neporazitelnost si zachoval i v kole třetím. Čas 70,68 sekund byl o devět sekund lepší než slovenský výkon a stav byl 2:1 ve prospěch ČR.

Car Double Deadlift

Velkou podívanou, kde závodníci po výkonu doslova padali vyčerpáním obličejem na zem, mohli diváci vidět při mrtvém tahu dvojic. Tato disciplína je velmi netradiční a k úspěchu vedla také dokonalá souhra borců. Jako zátěž na konstrukci posloužilo osobní auto zatížené sympatickým nákladem čtyř mladých děvčat. Výkony v této disciplíně byly velmi vyrovnané a slovenský tým zvítězil o jedno opakování - celkem jich předvedl čtyřicet.

Crucifix

Držení různých předmětů v předpažení nebo upažení, to je doména závodníků současného slovenského týmu. Podobně jako v Piešťanech, i v Heľpě porazili Slováci český tým vysokým rozdílem. Tato disciplína rozhodla o vítězi a slovenský tým vyhrál poměrem 3:2.

Závěrečné dvojkolo se chystá na 2. - 3. září do Partizánského a jistě se máme na co těšit. Lze ještě výsledek zvrátit na stranu českého týmu, nebo bude poslední kolo jenom potvrzením kvalit slovenských borců? Vše ukáže poslední napínavé klání!

Aktuální stav seriálu strongman týmů Česko-Slovensko je 1:2.


Česko-slovenský pohár strongman týmů #3 2011 - výsledky

p.státsestava
1. SlovenskoIgor Petrik, Josef Masaryk, Marek Markuš, Marek Kmoško
2. Česká republikaJiří Janda, Miroslav Brabenec, Jan Pluháček, Tomáš VicherekLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

02.09.23:49Iron-Tiger - Tak dnes som sa zúčastnil tejto akcie. Bol zlomený europsk..
31.08.11:53Turakam - Levičanom v poslednej dobe ide karta, 3/4 tímu Slovenska z..
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínPavel Vacek - trénink zad a břicha
decarabas (07:42) • A ako to máš so sexom? Tam ti stačia aj dve minúty brutálneho sústredeného bušenia a vy...
magazínPavel Vacek - trénink zad a břicha
Radoslav (23:26) • Tohle cvičení zlepší kondici a ego nic více. Trénink do celkově 10 minut to má smysl p...
magazínPavel Vacek - trénink zad a břicha
Radoslav (22:01) • *smazáno* -- Prosím, používej "Odpovědět" pod tématem, cos založil a na které rea...
magazínPavel Vacek - trénink zad a břicha
ZdenekRazic (21:17) • Me spis zarazi, ze nekdo jako Radoslav, (cti sr.cka), nema v profilu ani jednu jedinou...
magazínPavel Vacek - trénink zad a břicha
mmichaelveliky (21:05) • A co je špatného na rýži s kuřecím? Čím bys to nahradil? Kuřecí se dá jíst denně, hověz...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra