Reklama:

Evropský pohár strongmanů (Žilina) 2011 - pozvánka

Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman

[Text: Pavol Guga] Již několik let organizuje Slovenská asociace silných mužů akci pod neobvyklým názvem "Pohár Slovanů". Na této akci, která se po minulá léta pořádala v Nitře v rámci Svatoplukových dní, se setkávají siláci ze slovanských států. Těšit se tak můžeme na strongmany z Ukrajiny, Polska, Česka, Bulharska, Slovinska a Slovenska.

A proč letos v Žilině? Již několik let se právě v tomto krásném městě pořádá Evropský pohár (počítá se do Česko-slovensko-polského poháru), a když se naskytla možnost zorganizovat také Pohár Slovanů v Žilině, pan Zánický, referent sportu a úspěšný trenér ještě úspěšnějšího cyklisty Petra Sagana, ihned rozhodl o tomto místě. Velmi nám pomáhá s jeho organizací a díky němu se nám podařilo oslovit touto cestou také pana primátora, který nad akcí převzal záštitu.

A v jakých disciplínách borci změří síly? Na úvod je čeká těžká 400kg pneumatika spojená s přenášením 150 kg vážícího "slovanského meče". Uvidíme, jestli naše siláky tato zkouška patřičně zahřeje.

Další disciplínou je tažení auta přes překážky. Protože společnost sídlící v Žilině, KIA Motors, se stala generálním partnerem akce, budou se přes překážky tahat právě tato auta.

Přenášení ohrady o hmotnosti 340 kg prověří sílu úchopu borců. Tuto náročnou disciplínu uvidíme i na akci Strongman Champions League, která se uskuteční již brzy v Košicích.

A opět přijde na řadu další disciplína s auty. Tentokrát to budou náročné, avšak divácky oblíbené mrtvé tahy s autem KIA. Tato čtvrtá disciplína je zároveň i poslední semifinálovou disciplínou. Po ní postoupí do finále jen deset borců.

Ve finále se můžeme těšit na tažení těžkého sedmitunového kamiónu. Je to pátá disciplína a jejím partnerem je hlavní partner akce Stavební mechanizace Žilina.

Jako šesté v pořadí následuje přenášení erbu města a následně otáčení Conanova kola. Tato disciplína je jako šitá na aktuálního lídra průběžného pořadí Braňu Goliera, který ji má velmi rád.

Poslední zkouškou a zároveň závěrečnou finálovou disciplínou bude zvedání betonových koulí. Uvidíme, zda se letos konečně podaří někomu zvednout 190 kg vážící kouli.

Kdo zvítězí a odnese si Pohár Slovanů domů, se dozvíme už v pátek 19. srpna ve 14 hodin, kdy se náměstí A. Hlinky v Žilině zaplní mnoha borci! Zvu všechny fanoušky strongmanů!
Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínZapojte se do studie a získejte zdarm...
malex (12:45) • nové kolo! www.docs.google.com/forms/d/1inqkSbXR3tfDT2_JTyHYL0VvpPc5s_tkIroOI7D4Agc/ed...
magazínPavel Vacek - záda a břicho 3 týdny p...
PavelV (14:46) • Děkuju, budu se snažit.
magazínRadikální změna (XVI.): Ze dne na den...
Blizard3 (11:19) • Ahoj Jáne, děkuji za reakci. Vůle se změnit, je v podstatě to, co na začátek potřebuješ...
magazínPavel Vacek - záda a břicho 3 týdny p...
Zodiak411 (22:03) • Super videolog. Osobně bych s Pavlem uvítal další a kdyby to bylo i s Radkem Loncem, ta...
magazínRadikální změna (XVI.): Ze dne na den...
Ján Černák (15:33) • Zdravím premena je to parádna klobuk dole. Taky sa o to pokušam ale nemam pevnu volu na...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra