Reklama:

Slovenský pohár silných mužů #5 (Bánovce) 2011 - reportáž

Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman

Jak jsme Vás již informovali, v sobotu 13. srpna 2011 se v Bánovcích nad Bebravou uskutečnilo poslední, závěrečné kolo Slovenského poháru silných mužů 2011. Čtyři náročné soutěže daly všem silákům jistě zabrat, ale ani finálové kolo nešetřilo jejich síly. Za podpory diváků se strongmanům podařily neskutečné výkony, které nakonec rozhodly o konečném pořadí a představily tak i svého vítěze. Jak Bánovský silák probíhal, jak si závodníci poradili s jednotlivými disciplínami, to vše se dozvíte v následující reportáži.


[Text: Pavol Guga] V sobotu se uskutečnilo v Bánovcích nad Bebravou finále Slovenského poháru silných mužů, které zorganizoval úspěšný slovenský strongman Braňo Golier. Tři čeští závodníci a dva siláci z Polska přidali této akci punc evropského formátu.

Ze slovenských závodníků se představili všichni borci Slovenského poháru silných mužů až na Michala Kuču, který se zúčastnil pouze úvodního kola. Také Martin Dulai, Jaro Daňo, který útočil na třetí příčku, a Imrich Antal soutěž nedokončili, protože byli zraněni.

Disciplíny Slovenského poháru silných mužů byly velmi náročné. V úvodním kole jsme mohli vidět zvedání 115 kg vážící klády, s níž si nejlépe poradila hned trojice závodníků, kteří zvládli osm opakování. Několik borců však nezvládlo ani jedno platné opakování.

Jako druhá disciplína následovalo nošení kufrů o váze 120 kg a následně i nošení těžké, 300kg ohrady na vzdálenost 25 metrů. V cíli mnohdy rozhodovaly i setiny vteřiny.

Následovalo zvedání betonových koulí o hmotnosti 100, 130 a 150 kg. Závodníci zvedali koule na stůl, nejrychlejší čas pak rozhodl o vítězi disciplíny - stal se jím Fridrich Berecz.

Bánovce
p.jménobody
1.Jozef Tomaszewski 12
2.Edward Vojtěch 11
3.Miroslav Brabenec 10
4.Fridrich Berecz 9
5.Pawel Chruscisky 8
6.Viktor Horeš 7
7.Marek Markuš 6
8.Jiří Janda 5
9.Marek Kmoško 4
10.Pavol Stančík 3
11.Marek Tóth 2
12.Ondrej Márk 1

Konečné pořadí
p.jménobody
1.Marek Markuš 45
2.Fridrich Berecz 42
3.Viktor Horeš 35
4.Marek Kmoško 33
5.Jaroslav Daňo 24
6.Martin Dulai 19
7.Imrich Antal 18
8.Pavol Stančík 16
9.Ondrej Márk 6
10.Marek Tóth 5
11.Michal Kuča 1

Každým rokem dává závodníkům v Bánovcích zabrat sedmitunový kamión, který borci táhnou po nerovném terénu. Nejlépe si s tímto obrovským kolosem poradil Jiří Janda, kterému tyto disciplíny sedí.

Jako poslední bylo na řadě převracení 400kg pneumatik po dvou opakováních a 600kg po jednom opakování. Všichni byli zvědaví, jak se siláci vypořádají s těžkou 600kg gumou, protože tu zvedají jen profíci. Ne každý zvládl obě pneumatiky, ale přesvědčili jsme se, že i když jsou to amatéři, zvládnou i taková těžká břemena.

Na konci akce se mohl radovat Jozef Tomaszewski, který s odstupem 7 bodů porazil Edvarda Vojtěcha, a třetí skončil Miroslav Brabenec. Překvapením byl Fridrich Berecz, který skončil nejlépe ze Slováků. V rámci Slovenského poháru si tak připsal první místo a deset bodů do celkového hodnocení.

Finále nám skončilo, uzavřel se tak další ročník Slovenského poháru 2011 a na jeho konci jsme poznali vítěze. Marek Markuš zvítězil po vyrovnaných výkonech z celého roku a po 5 kolech získal 45 bodů. Druhý skončil nováček Fridrich Berecz, který zůstal jen o tři body pozadu, a třetí místo si po napínavém finiši připsal Viktor Horeš se ziskem 35 bodů.
Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 26 sekundami?Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra