Reklama:

Česko-slovenský pohár strongman týmů #2 (Piešťany) 2011 - reportáž

Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman

Jak jsme Vás již informovali, v sobotu 6. srpna 2011 se již podruhé sešly týmy strongmanů z Čech a Slovenska, aby si v Pieštanech změřily síly. Po prvním kole, které proběhlo ve Staré Kremničce, byl ve vedení český tým siláků. Jak se situace měnila a vyvíjela a kdo nakonec zvítězil v kole druhém, se dozvíte v následující reportáži.


[Text: Pavol Guga] Už šestý rok se na náměstí Svobody v Piešťanech organizují závody silných mužů. Ale letos mohli diváci poprvé vidět také soutěž týmů. Česko-slovenský pohár amatérských týmů našel svoji druhou zastávku právě v tomto lázeňském městečku.

Český tým, který zvítězil v prvním kole ve Staré Kremničce, se zúčastnil v téměř totožné sestavě. Jen Edvarda Vojtěcha nahradil Honza Pluháček. Tato čtveřice chtěla zvítězit i v Piešťanech.

Slovenské barvy hájil Jaroslav Daňo, Marek Kmoško, Peter Kaszab a Jozef Masaryk. Ani tito čtyři borci si prohru samozřejmě nepřipouštěli a chtěli vyrovnat na stav 1:1.

V první disciplíně za hlasitého povzbuzování asi 700 diváků předvedli slovenští borci neskutečnou sílu ramen a společně zvedli 120kg kládu 21krát! Slovákům tato disciplína perfektně sedla a český tým se tentokrát marně snažil doběhnout tak vysoký náskok. První bod tedy patřil slovenskému týmu.

Následovalo převracení pneumatiky na vzdálenost 30 m. Na piešťanském náměstí bylo nádherné teplé letní počasí a možná i to zapříčinilo zaváhání Petra Kaszaby, kterému pneumatika sklouzla. Slováci tak ztratili cenné vteřiny a český tým je ve finále předběhl o více než šest sekund. Skóre se tímto vyrovnalo.

Soutěž měla rychlý průběh a v přestávkách si mohli nářadí vyzkoušet i zvědaví diváci. Nošení kufrů jako v pořadí třetí disciplínu začínali slovenští siláci. Museli společně za co nejkratší čas zvládnout vzdálenost 40 m, což znamenalo, že každý z týmu musel proběhnout deset metrů se 120kg kufry. Jiří Janda se tak trochu zamotal a Honzovi Pluháčkovi se kufr nešťastně přetočil v ruce. To mělo za následek vítězství Slováků, kteří se tak ujali vedení 2:1.

Tažení kamiónu je běžnou disciplínou strongman amatérů. Aby to ale kluci neměli moc jednoduché, táhl se v Piešťanech traktor s návěsem o hmotnosti přibližně 17 tun! Ten přivezl generální sponzor společnost Moreau Agri, díky níž mohli diváci vidět siláky také letos. Závodníci tahali tento traktor ve dvojici, ale nerovnosti terénu a teplé počasí zapříčinily, že se jej nikomu nepodařilo dotáhnout až do cíle. Na nejdelší vzdálenost se to podařilo českému týmu a díky tomu se skóre opět vyrovnalo.

Poslední, rozhodující disciplína byla "Piešťanská berla". Siláci tuto 15 kg vážící berlu drželi na čas před sebou ve výšce očí. Podobná disciplína jako krucifix rozhodla, že vítězství si na svou stranu naklonili Slováci. A to hlavně díky Josefovi Masarykovi, který toto závaží dokázal udržet neuvěřitelné dvě minuty!

Šestý ročník Piešťanského siláka, druhé kolo Česko-slovenského poháru týmů amatérů, skončilo vítězstvím slovenského týmu. Díky společnosti Moreau Agri, generálnímu partnerovi akce, tak diváci mohli vidět soupeření dvou sousedních zemí, heroické výkony, ale také sportovní štěstí, které se tentokrát přiklonilo na stranu Slovenska. Skóre se tak vyrovnalo na 1:1 a již nyní se můžeme těšit na dvě finálová kola týmové soutěže, která se uskuteční 2. září v Partyzánske a 3. září 2011 v Prievidze.


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínZapojte se do studie a získejte zdarm...
malex (12:45) • nové kolo! www.docs.google.com/forms/d/1inqkSbXR3tfDT2_JTyHYL0VvpPc5s_tkIroOI7D4Agc/ed...
magazínPavel Vacek - záda a břicho 3 týdny p...
PavelV (14:46) • Děkuju, budu se snažit.
magazínRadikální změna (XVI.): Ze dne na den...
Blizard3 (11:19) • Ahoj Jáne, děkuji za reakci. Vůle se změnit, je v podstatě to, co na začátek potřebuješ...
magazínPavel Vacek - záda a břicho 3 týdny p...
Zodiak411 (22:03) • Super videolog. Osobně bych s Pavlem uvítal další a kdyby to bylo i s Radkem Loncem, ta...
magazínRadikální změna (XVI.): Ze dne na den...
Ján Černák (15:33) • Zdravím premena je to parádna klobuk dole. Taky sa o to pokušam ale nemam pevnu volu na...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra