Reklama:

Slovenský pohár silných mužů 2011 - průběžné pořadí

Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman

[Text: Pavol Guga] Slovenský pohár silných mužů se pomalu, ale jistě blíží k završení ročníku 2011. Závodníci absolvovali čtyři kola, v nichž byli dva vítězové. Siláci navštívili známá města Prievidzu, Dubnicu nad Váhom, Zvolen a Banskou Bystrici. Některá zranění závodníků způsobila, že v Bystrici se představilo jen pět slovenských borců.

Prievidza
p.jménobody
1.Jaro Daňo 10
2.Viktor Horeš 9
3.Matin Dulai 8
4.Marek Markuš 7
5.Fridrich Berezc 6
6.Marek Kmoško 5
7.Pavol Stančík 4
8.Imrich Antal 3
9.Ondrej Márk 2
10.Michal Kuča 1

Dubnica
p.jménobody
1.Marek Markuš 10
2.Jaroslav Daňo 9
3.Fridrich Berecz 8
4.Martin Dulai 7
5.Pavol Stančík 6
6.Marek Kmoško 5
7.Viktor Horeš 4
8.Endre Voros 3
9.Imrich Antal 2

Zvolen
p.jménobody
1.Marek Markuš 10
2.Fridrich Berecz 9
3.Marek Kmoško 8
4.Viktor Horeš 7
5.Imrich Antal 6
6.Jaro Daňo 5
7.Martin Dulai 4

Banská Bystrica
p.jménobody
1.Marek Markuš 10
2.Fridrich Berecz 9
3.Marek Kmoško 8
4.Imrich Antal 7
5.Viktor Horeš 6

Průběžné pořadí
p.jménobody
1.Marek Markuš 37
2.Fridrich Berecz 32
3.Marek Kmoško 26
4.Viktor Horeš 26
5.Jaro Daňo 24
6.Martin Dulai 19
7.Imrich Antal 18
8.Pavol Stančík 10
9.Ondrej Márk 2
10.Michal Kuča 1

Úvodní kolo v Prievidzi organizované panem Matejovičem ukázalo vynikající zimní přípravu závodníka Jara Daňa. Těsné vítězství o dva a půl bodu před druhým Viktorem Horešem přineslo plný počet bodů do hodnocení Slovenského poháru právě Daňovi, který v konkurenci deseti borců ukázal vyrovnanost během celého závodu. Navrátilec Marek Markuš obsadil v Prievidzi 4. místo a ukázal, že i navzdory pauze mu síla zůstala. První kolo se vydařilo a ukázalo, že tento rok bude Slovenský pohár velmi zajímavý.

Druhé kolo Slovenského poháru proběhlo v Dubnici nad Váhem. Pan primátor Gašparík si siláky velmi oblíbil. Letos se zde Slovenský pohár konal poprvé. Zúčastnilo se už ne deset, ale jen devět borců ze Slovenska. Zde zúročil své někdejší zkušenosti Marek Markuš, který těsně o dva body porazil vítěze z Prievidze Jara Daňa. Náročné disciplíny a teplé letní počasí dalo zabrat všem silákům. V dobrém světle se ukázal nováček Fridrich Berecz, který skončil v těsném závěsu za Markušem a Daňem. Naopak Viktor Horeš obsadil 7. místo a oproti prvnímu kolu si pohoršil o pět míst.

Třetí kolo se konalo nedávno ve Zvolenu a bylo zařazeno do dvojkola pod názvem Pohronský silák. Druhý ročník této akce se vydařil a za pomoci Pavla Grznára předvedli siláci na náměstí SNP opět velikou show. Akce se zúčastnila i čtveřice závodníků z České republiky a jeden borec z Ukrajiny. Akce měla ihned od počátku rychlý průběh a zahraniční borci předehnali domácí závodníky. I když zvítězil Čech Vicherek, body za první místo ze Slováků si připsal opět Markuš. Zajímavý progres předvedl Marek Kmoško, který si připsal první medailové umístění a třetí místo si právem zasloužil. Nešťastně dopadl zvolenský závod pro dvojici medailistů z Prievidze: Jaro Daňo si poranil kotník a obsadil tak šesté místo a Martin Dulai, jehož trápil prst na ruce, obsadil sedmé místo v pořadí Čechů.

Po Zvolenu se soutěžilo v Banské Bystrici. Čestný host Miloš Ursíny opět oceňoval siláky, kteří si získali srdce obyvatel v Bystrici. Hlavně díky němu jsme tady každý rok. Tento ročník se konal před OC Europa, které bylo i generálním partnerem akce. Dva náročné závody daly zabrat všem borcům, kteří nestihli dostatečně zregenerovat do druhého dne. I navzdory tomu však Markuš předváděl vynikající výkony a opět si připsal v rámci Slovenského poháru první místo. Zranění a náročnost Pohronského siláka byly příčinou toho, že v Bystrici se sešlo jen pět slovenských borců.

Poslední zastávka Slovenského poháru bude letos v Bánovcích nad Bebravou, kde každoročně připravuje soutěž slovenský reprezentant a nejúspěšnější slovenský strongman Braňo Golier. Finále Slovenského poháru bude jistě náročné. I když je vítěz již téměř jistý, bude zajímavé sledovat, kdo získá třetí místo, na které si brousí zuby trio závodníků v čele s Markem Kmoškem. Už 13. srpna se dozvíme konečné pořadí letošního Slovenského poháru.


Slovenský pohár 2011Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínVirtuální šílenství pokračuje: NPC za...
Marczus (16:47) • No konecne, ze tohle nekoho napadlo!!! Kdyz uz mame online trenery, vyzivove poradce, t...
magazínTutoriál: Jak ušít fitness roušku
eSko (13:27) • Dle ochlupení rukou bych tipoval, že krok č. 4 zabere úplně nejvíc času z celého proces...
magazínArnold Schwarzenegger: "Zůstaňte fit!...
ygg (11:07) • Nejen ... třeba min týmy NBA mají zakázáno využívat svá vlastní tréninková zařízení. Re...
magazínArnold Schwarzenegger: "Zůstaňte fit!...
Arnold Strong (10:18) • A oni jsou zavřené posilovny po celých usa?
magazínBlessing Awodibu: virtuální profesion...
LeToucan (18:38) • Tak, je to v podstatě jeho práce, youtube/kulturistika. Spousta lidí ze sebe na netu dě...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra