Reklama:

Zoltán Kanát - jednička na ME
v kategorii masters do 120 kg

Ronnie.cz > Powerlifting > Osobnosti

Zoltán Kanát je jedním ze zlatých medailistů z mistrovství Evropy v silovém trojboji roku 2011, které se konalo v Plzni. Vítězství vybojoval v kategorii masters I do 120 kg a my mu položili několik otázek, abychom se o tomto úspěšném lifterovi dozvěděli něco víc.

Se zlatou medailí z ME v Plzni jste jistě spokojen. Jste ale spokojen i s dosaženými výsledky, nebo jste měl pocit, že v některé disciplíně to mohlo být i lepší?

S výkony jsem byl spokojený, jen mrtvý tah mohl být lepší. Ovšem bohužel už mě bolela spodní záda.

Jak se vám v Plzni závodilo? Byl jste spokojený s organizací závodů?

V Plzni se mi vždy závodí velmi dobře, však jsem tam prakticky doma - bydlím od Plzně jen 40 minut jízdy autem. Co se týče organizace závodů, nemám žádné připomínky, byla perfektní.

Jak dlouho v silovém trojboji závodíte?

S přestávkami už to bude dvacet let.

Kterých dosažených úspěchů si ceníte nejvíce?

Nejvíce si vážím 1. místa na MS v Ostravě, které se konalo v roce 2009, dále pak 3. místa z MS v Plzni z roku 2010, velmi rád jsem za 1. místo na ME v Trenčíně z roku 2005 a samozřejmě i za svůj nejčerstvější úspěch - 1. místo z ME v Plzni z minulého týdne.

Jak jste se dostal k silovému trojboji?

Náhodou. Neměl jsem přes zimu co dělat, tak jsem s kamarádem začal cvičit a už jsem u toho zůstal.

Jakou disciplínu silového trojboje máte rád nejvíce a jakou naopak nejméně?

S dřepem a bench-pressem problém nemám, ale mrtvý tah moc nemusím.

Můžete se s námi podělit o to, jakých maximálních výkonů jste v jednotlivých disciplínách dosáhl?

Na dřep jsem dal 330 kg, na benč 225 kg a v mrtvém tahu jsem dosáhl výkonu 290 kg. Mým maximálním výkonem v trojboji je nazvedaných 870 kg.

Používáte nějaké doplňky sportovní výživy?

Sportovní suplementy používám, a to Bullnox, Carbo 3X, Matrix, BCAA a k tomu ještě minerály - vápník, hořčík, zinek a vitamín C.

Prozradíte nám, jak často trénujete a jak vypadá vaše tréninková skladba?

Trénuji čtyři dny v týdnu. V pondělí se věnuji dřepům, rumunskému mrtvému tahu a čelním dřepům, v úterý přichází na řadu benč, rozpažování, kladky a také procvičení tricepsů a bicepsů, ve středu odpočívám a ve čtvrtek cvičím mrtvý tah a záda. V pátek si dávám benč s úzkým úchopem, opět biceps a triceps a ještě přidávám ramena.

Co úrazy? Potkaly Vás také nějaké, nebo máte v tomto ohledu štěstí?

Při cvičení jsem si naštěstí žádný úraz nepřivodil, ale díky fotbalu mám operovaná obě kolena. U jednoho jsem prodělal plastiku křížového vazu, u druhého mám dvakrát operovaný meniskus.

Ovšem operovaným kolenům navzdory jste stále úspěšným sportovcem. Co je podle vás základem úspěchu v silovém trojboji?

V první řadě dřina, pak ale také podpora rodiny, geny a hlava, aby byl člověk schopný poučit se z chyb. Když se tohle vše sejde, je možné dosáhnout slušných výkonů.

Jaké máte sportovní ambice do budoucna, případně, co Vás ještě v letošní sezóně čeká?

Letos mám ještě v plánu MS masters v Kanadě, pokud mi dopadnou sponzoři, a pak také dvě kola extraligy za Olympii Zlín. Mým hlavním cílem je ale užívat si každé soutěže, které se zúčastním.


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 14 sekundami?Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra