Reklama:
Pro svaly a sílu:
Creatine 500 g + 300 g ZDARMA
Nejvyšší kvalita ověřená rozborem. Více zde.

Mistrovství Evropy v silovém trojboji masters 2011 - reportáž

Ronnie.cz > Powerlifting > Soutěže

V plzeňském Parkhotelu se ve dnech 5. - 9. července uskutečnilo Mistrovství Evropy v silovém trojboji masters 2011. Pořádání závodu se jako ředitel zhostil Vladimír Mati, který spolu se svým realizačním týmem zajistil opět tu nevyšší kvalitu závodu. Ať to vezmeme od rozcvičovny, kde bylo pro závodníky připraveno 5 rozcvičovacích stanovišť, přes skvěle provedené nástupy a vyhlášení vítězů, až po ty nejmenší detaily, na které si jen vzpomenete, vše bylo naprosto dokonalé. Pochvalu zaslouží také nakladači, a to zejména zlínská parta, která při dřepech zabránila nejednomu zranění. I ostatní členové týmu pracovali perfektně a závod tak každý den probíhal naprosto bez problémů. Diváci si také přišli na své. Nejenže prostory hotelu jsou opravdu reprezentativní, během závodu navíc zněla po celou dobu perfektní hudba, soutěžící podávali opravdu skvělé výkony, mnohdy padaly světové rekordy, takže bylo na co se dívat.

Teď k samotnému závodu: Závod byl rozdělen do 5 dnů (přesný rozpis jsme Vám přinesli zde). Začátek závodů byl vždy v 11:00 a někdy se končilo až kolem 22 hodin. V prvních dnech startovali nejstarší kategorie mužů a postupně i všechny věkové i váhové kategorie žen. V poslední den soutěže startovali už jen kategorie mužů M1, a to váhy do 120 kg a nad 120 kg. Česká republika neměla takové zastoupení, jako tomu bývalo v minulosti, ale i tak to pro náš svaz byly jedny z nejúspěšnějších závodů za poslední léta. Svědčí o tom i zisk 4 titulů mistrů Evropy, 2 titulů vicemistra, čtyř třetích míst a spousty dalších medailí v jednotlivých disciplínách. (Kompletní výsledky najdete zde.) Teď Vás blíže seznámím s našimi reprezentanty a jejich jednotlivými výkony.

Úterý

Jako první se na závodech představili dvě české reprezentantky - Hana Štěchová z Pelhřimova ve váze do 57 kg a všem dobře známá Hana Takáčová ve váze do 84 kg. Obě Hanky jsou v kategorii M2, tedy nad 50 let, což jim ale nezabránilo předvést perfektní výkony. Hana Štěchová startovala ve všech disciplínách bez dresů, tudíž na své soupeřky nestačila, ale vzhledem ke své hmotnosti podala pěkné výkony (dřep 82,5 kg, benč 62,5 kg, mrtvý tah 105 kg) a obsadila za součet 250 kg páté místo. Hanka Takáčová se po dlouhé době a po prodělání několika úrazů opět vrátila k trojboji a hned z toho byl zisk titulu mistryně Evropy. Vyhrála úplně suverénně, a to díky fantastickému benči - zatlačila celkem lehce 145 kg, což byla i hodnota nového světového rekordu. Předtím zvedla 135 kg ve dřepu a na závěr přidala 140 kg v mrtvém tahu. Hanka šla dřep i mrtvý tah opravdu jen lehce a s jistotou, takže u ní můžeme očekávat ještě velké zlepšení. Uvidíme, čím nás překvapí na blížícím se mistrovství světa masters v Kanadě, kam se také chystá.

Další ze závodníků prvního dne byl v kategorii M3 do 59 kg Kenis Janis, který dřepnul 110 kg, zatlačil 75 kg a zatáhnul 110 kg. Jeho celkový součet 295 kg mu vynesl 3. místo. Jako poslední z úterních závodníků startoval už v kategorii M4, tedy nad 70 let, náš nejstarší lifter a vlastně jeden z průkopníků silového trojboje u nás Wolfgang Zimmermann. Před tímto chlapíkem smekám klobouk, neboť i po vážné nemoci a i se zdravotními komplikacemi ho nikdo doma neudrží a on stále trénuje a závodí. Tento velikán ve svých 70 letech ve váze do 83 kg nazvedal 435 kg a obsadil v kategorii M4 krásné 2. místo.

Středa

Druhý den byl pro náš svaz opět plodný, neboť v kategorii M3 do 120 kg startoval Václav Primus, který se součtem 507,5 kg vybojoval opět 3. místo. V kategorii M3 ve váze nad 120 kg startoval Bedřich Řechka, který v součtu nazvedal 620 kg a suverénním náskokem vyhrál. Tímto získal pro ČR další evropský titul. Béďa měl v publiku velkou podporu, a tak pro něho nebyl problém nazvedat v dřepu 200 kg, v tlaku 160 kg a v mrtvém tahu 260 kg.

Tímto však tento den medailová sklizeň pro české barvy nekončila. V odpolední části nastoupil v kategorii M2 ve váze do 66 kg Pavel Malina. Závod se vyvinul pro českého závodníka velice dobře, neboť dva favorité vypadli na dřepu a tím se náš závodník posunul na krásné třetí místo. Pavel nazvedal celkem 445 kg a v jednotlivých disciplínách získal bronz za dřep 180 kg, bronz za benč s výkonem 102,5 kg, v mrtvém tahu zvedl 162,5 kg. Aby toho nebylo málo, ve večerním závodu nastoupili další čeští borci v kategorii M2 ve váze do 83 kg: Tomáš Ježek a Remy Krayzel. Oba měli šanci bojovat o medaile, ale Tomáš nakonec zaplatil nováčkovskou daň, když se nestihl připravit na první pokus v dřepu, zbytečně tak přišel o pokus a tím pádem i o drahocenná kila, která mu v závěru soutěže chyběla, a skončil na 4. místě s výkonem 645 kg. V dřepu se Tomášovi podařilo zvednout velice lehce 225 kg, v benči získal po obrovském boji s Remym bronzovou medaili za 185 kg a v tahu zvládl 235 kg. Celkové třetí místo v této kategorii, a tedy další cenný kov pro ČR vybojoval Remy Krayzel s výkonem 660 kg. Remy pěkně dřepnul solidních 245 kg, v benči získal dokonce stříbro za výkon 190 kg a v mrtvém tahu pozvedl 225 kg. Jasným vítězem se v této kategorii stal Němec Rolf Hampel, velký sympaťák a srandista, který ve dřepu vytvořil světový rekord o hodnotě 300 kg a v mrtvém tahu evropský rekord 285 kg.

Čtvrtek

Ve čtvrtek začínali závodit nejprve ženy, a to všechny váhové kategorie M1 nad 40 let. I zde jsme měli zastoupení v podobě Jitky Maškové ve váze do 72 kg. Jitka je také nováčkem na mezinárodních soutěžích a i ona startovala bez dresů. Ve své váze skončila s nazvedanými 230 kg (77,5 kg, 42,5 kg a 110 kg) na posledním místě, ale vyzkoušela si svět velkých závodů a tyto zkušenosti jsou k nezaplacení.

V odpolední části pak startovali v kategorii M2 do 93 kg Michal Sekot a Josef Ptáček. Michal s trojbojem 662,5 kg (235 kg, 185 kg, 242,5 kg) obsadil pěkné 4. místo a Josef s trojbojem 610 kg (227,5 kg, 177,5 kg a 205 kg) obsadil 8. místo. Další medailový zisk přišel ve večerním závodě, kde startoval v kategorii M2 ve váze do 105 kg Petr Teuser. Petr nezklamal a hned v první disciplíně, dřepu ukázal všem, kdo je tady králem. Dřepl velmi lehce 340 kg a vytvořil tak světový rekord. K tomu přidal benč 222,5 kg, mrtvý tah 290 kg a jeho součet v trojboji 852,5 kg představoval opět hodnotu nového světového rekordu a zisk zlaté medaile pro české barvy.

Pátek

V pátek startovaly už jen mužské kategorie M1 do 40 let od 59 kg do 105 kg. I zde se naši reprezentanti blýskli. Nejprve ve váze do 59 kg závodil Bronislav Tvrdoň - ten s trojbojem 475 kg (180, 120 a 175) obsadil druhé místo a v bench-pressu získal malou zlatou medaili. Ve váze do 66 kg se představil další reprezentant Karel Ruso. Ten předvedl neskutečný výkon ve dřepu, kde se mu podařilo vytvořit nový světový rekord 265 kg, k tomu přidal 107,5 kg v benči, 232,5 kg v mrtvém tahu a celkový součet 605 kg mu vynesl také druhé místo. Na to, že se Karlík potýká s velkou bolestí v zádech, kdy občas nemůže odejít ze dřepu, to byl famózní výkon.

Další závodníci se nám představili v odpolední části, kde ve váze do 93 kg startoval Roman Tůma a do 105 kg Milan Hofbauer. Roman měl velkou smůlu, ve dřepu přišel o bronzovou medaili, když mu rozhodčí neuznali dle mého názoru pěkný pokus s 280 kg. Tím ztratil i možnost bojovat o celkovou medaili, neboť mu chyběly drahocenné kilogramy. Roman tak zapsal ve dřepu 265 kg, v benči 157,5 kg, v tahu 260 kg a celkový součet 682,5 kg pak nestačil na lepší než 6. místo. Milan Hofbauer s trojbojem 685 kg (260, 180 a 245) obsadil 8. místo.

Sobota

Poslední den soutěže se předvedli borci z kategorie M1 ve váze do 120 kg a nad 120 kg. Ve váze do 120 kg jsme měli hned dvojité zastoupení: Zoltána Kanáta a Martina Urbana.

Zoltán rozjel závod velice dobře, hned v první disciplíně (dřep) získal zlato za 330 kg, k tomu přidal další prvenství v benči s 255 kg a trojboj zakončil mrtvým tahem 285 kg. Celkový součet 870 kg znamenal zisk již 4. titulu mistra Evropy pro české barvy. Martin si v závodě také nevedl špatně, druhým pokusem v dřepu zapsal 305 kg, což mu vyneslo bronzovou medaili, ale při posledním pokusu na 315 kg ho píchlo v zádech a při bench-pressu se pak nemohl zvednout ani z lavičky. Naštěstí mu toto zranění nevadilo při mrtvém tahu, kde bravurně zatáhl 325 kg, což znamenalo zisk zlaté medaile v této disciplíně, ale i posun na celkové 4. místo.

Na závěr musím ještě vyzdvihnout, že Petr Teuser a Zoltán Kanát se stali ve svých věkových kategoriích absolutními vítězi. A díky velké úspěšnosti všech reprezentantů si dobře vedla i Česká republika v hodnocení týmů, neboť v kategoriích žen a mužů M2 získala ČR shodně třetí místo a v kategorii mužů M1 dokonce místo druhé. Nezbývá, než všem reprezentantům pogratulovat a popřát mnoho dalších sportovních úspěchů.


Mistrovství Evropy v silovém trojboji masters 2011 - fotogalerie
Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínZdeněk Vrána a Kamil Říha - trénink z...
synthrax (12:29) • A tak Kamčo mohl jsi mě trošičku zmínit, co si budeme *2* *2*
magazínSkandál na závodech v Británii. Micha...
jari (22:57) • Kdoví, co to bylo za individua, co se do něj pustili. Navíc on tam měl partnerku, není...
magazínMistrovství Čech mužů a žen 2024 - vý...
Lukas82 (10:50) • Spousta českých závodníků vyhrála profikartu, ale do profi si zatím netroufají a zůstáv...
magazínMistrovství Čech mužů a žen 2024 - vý...
Kebab (08:54) • Tipuju že dokud si nezaplatí poplatek za reálnou kartu, aby byl profesionál, tak jí sic...
magazínMistrovství Čech mužů a žen 2024 - vý...
Pburáň (07:14) • Mohu se zeptat jak jsou nastavena pravidla pro start? On může závodník co vyhrál a chvá...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2024 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2024 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie