Reklama:
Protein Caffé Latte v akci 1+1!
Zbývá jen 45 ks za exkluzivní cenu! Více zde.

Bedřich Řechka - držitel
dalšího zlata z ME 2011 v Plzni

Ronnie.cz > Powerlifting > Osobnosti

Jak o sobě říká sám Bedřich Řechka, je srdcem spíše vrhač. Věnuje se vrhu koulí a hodu diskem, ovšem již od mládí navštěvoval v rámci atletické přípravy i posilovnu a ta ho přivedla ve 34 letech i k silovému trojboji. A právě v trojboji získal pan Řechka minulý týden v Plzni titul mistra Evropy v kategorii masters III nad 120 kg.

Předně gratuluji k čerstvému vítězství na mistrovství Evropy v kategorii muži masters III nad 120 kg. Jak se vám závodilo v Plzni?

Místo konání soutěže jsem měl možnost poznat již při květnovém ME mužů a žen v silovém trojboji, kterého se zúčastnila i má oddílová kamarádka Jana Szmiegelová, a tak se mi závodilo dobře. Ocenil jsem především prostornost rozcvičovny i profesionální práci technické komise a party nakladačů na pódiu.

Věděl jste dopředu o někom dalším, kdo měl startovat ve vaší kategorii?

V této kategorii bývá tradičně méně závodníků, protože v našem věku už brání většině potencionálních soupeřů v účasti na mistrovství zdravotní důvody. Domníval jsem se, že budu závodit s Hansem Ringem ze Švédska, ten ale nakonec závodil v kategorii do 120 kg.

Jak se vám dařilo? Podal jste výkony podle vašich představ?

Týden před závodem se mi na pravé noze bolestivě ozval úpon a poslední tři dny jsem proležel v posteli s katarem horních i dolních cest dýchacích. Nebylo jasné, kolik síly mi díky zdravotním komplikacím ubylo, a proto jsme se s trenérem Pepou Váchalem rozhodli neriskovat a jít první pokus ve dřepu na tutovku. Nakonec jsem málem doplatil na technické nedostatky v základním postoji s činkou, za který mi rozhodčí dva pokusy neuznali. Drama skončilo teprve po třetím velmi lehce provedeném dřepu, ovšem zamýšlený výkon na 225 kg zůstal v nedohlednu. V tlaku vleže se mi dařilo, a co se týče závěrečné disciplíny - mrtvého tahu, nebýt výpadku v tréninku, troufl bych si atakovat i 270 kg.

I tak to byly hezké výkony. V jaké disciplíně jste si nejjistější?

Nejraději mám mrtvý tah, v dřepu a tlaku jsem slabší.

Můžete se s námi podělit o vaše maximální výkony v jednotlivých disciplínách?

Dřep 220 kg, tlak 160 kg a mrtvý tah 277,5 kg. Mám však pocit, že tyto výkony nemusí být konečné, protože dresy, které používám, nejsou zdaleka tak efektivní. Výkonu v mrtvém tahu jsem dosáhl již v pokročilém věku a bez dresu.

Myslíte, že vaše současná váha a tedy i váhová kategorie, v které jste nyní soutěžil, vám sedí nejvíc?

V této váhové kategorii jsem nastoupil především z taktických důvodů, jinak bych byl raději o 10 kg lehčí. Srdcem jsem totiž především vrhač - věnuji se atletice, kouli a disku.

Máte kromě posledního titulu z ME ještě nějaké další úspěchy, kterých si vážíte?

Mohu zmínit zisk řady medailí z veteránských atletických MS a ME, letních i halových, právě za vrh koulí a hod diskem.

Od kolika let se vlastně věnujete silovému trojboji a jak jste se k němu dostal?

Silovému trojboji jsem se začal věnovat ve 34 letech, předtím jsem kondičně posiloval pro výkonnost v atletice. Letos jsem se k soutěžnímu klání vrátil po déle trvající odmlce.

Jak často trénujete a jak vypadají vaše tréninky?

Trénuji dvakrát týdně, aby zbyla energie na trénink koule a disku. V přípravě na ME jsem zařazoval minimum pomocných cviků a soustředil se na hlavní prvky trojboje.

Co plánujete dále? Chystáte se v letošním roce ještě na nějaké závody?

16. července pořádáme v obci Babylon nedaleko Domažlic již 13. ročník MČR ve zvedání kamene, kde zkusím štěstí ve veteránské kategorii. Co se týká silového trojboje, na letoší rok již žádné závody neplánuji, zato mne čeká řada atletických veteránských mítinků, včetně MČR, a v září Evropské veteránské hry v italském Lignanu.

Tak hodně štěstí do všech dalších sportovních klání a hlavně zdraví!


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra