Reklama:

O siláka Sedlčan v bench-pressu 2011 - reportáž

Ronnie.cz > Powerlifting > Soutěže

Ze soutěže O siláka Sedlčan jsme Vám přinesli kompletní výsledky a fotogalerii v tomto článku. Nyní máte možnost nahlédnout do samotného dění soutěže prostřednictvím reportáže, jak ji pro Vás připravil sám pořadatel Petr Vaniš.


[Text: Petr Vaniš] V sobotu 18. 6. 2011 se na sedlčanském náměstí konal již 15. ročník soutěže O siláka Sedlčan. S počasím to před začátkem vypadalo všelijak, ale opět nám zachovalo přízeň - vydrželo nepršet až do konce soutěže a ihned po jejím skončení se trvale rozpršelo. V celé historii soutěže O siláka Sedlčan se tento rok zúčastnil druhý nejvyšší počet závodníků, a to 34!

Soutěž zahájila kategorie juniorů, která byla stejně jako minule kategorií nejobsazenější - zúčastnilo se 13 závodníků. Junioři soutěžili dle koeficientu Wilkse. Třetí místo obsadil domácí a zároveň nejtěžší závodník juniorské kategorie - 113,8 kg vážící Tomáš Pilík, který zatlačil 170 kg. Na druhém místě skončil další domácí závodník Ondřej Gyomber, který zvládl 140 kg. Oba reprezentují místní sportovní klub Zlobr powerlifting Sedlčany. Vítězství pro sebe urval příbramský Petr Toman s výkonem 175 kg.

Mužské kategorie zaznamenaly oproti loňským ročníkům změnu v tom, že se u všech zvedl váhový limit o 5 kg, což se ihned projevilo. Nejlehčí mužská kategorie v minulých ročnících byla obsazována nejméně, po zvýšení limitu na 90 kg se z této kategorie stala druhá nejpočetnější a startovalo 11 borců. Pěkného čtvrtého místa v kategorii mužů dosáhl Jiří Prášek výkonem 172,5 kg, který v minulém roce vyhrál kategorii juniorů. Na třetím místě skončil Miroslav Paukert, úspěšný veterán z Příbrami, jehož dosažená váha byla 182,5 kg. Druhé místo obsadil Pavel Tulach s výkonem 185 kg. Přišel, viděl, zvítězil. Tak vypadal první start Romana Maršálka na sedlčanském Silákovi. Roman reprezentoval fitness centrum PeVan Gym Team a hravě zvládl 200kg činku při osobní váze rovných 90 kg. Tímto mu mnohokrát děkujeme, že reprezentoval náš tým, a doufám, že naše spolupráce, na které jsme se s Romanem dohodli, bude mít další velké úspěchy.

Při pohledu do startovní listiny kategorie mužů do 105 kg, kde byla taková jména jako Hejduk, Havrlík a Kobr, se mohl očekávat velmi tuhý boj! Tady jsme u prezentace zažili i úsměvnou situaci. Tomáš Hejduk při pohledu do prezentační listiny říká: „Kobr, co ten tady chce?!“ Ríša Kobr, který stál u mě a se kterým jsme probírali jeho účast na nedávném MR veteránů, mu odpověděl: „Jdu soutěžit.“ Tomáš na to: „Jo to jsi ty! No, já tě takhle neznám, znám jen jméno.“ Ale pojďme k samotným závodům. Již zmiňovaný Tomáš Hejduk neměl svůj den, skončil na základní váze 200 kg a na třetím místě. Druhý skončil s výkonem 215 kg Ladislav Havrlík (desátý na mistrovství světa v bench-pressu). Richard Kobr z Berouna (osobní váha 98 kg) nenechal nikoho na pochybách, že je „Mr. benčař“ - výkonem 230 kg vyhrál s přehledem svoji kategorii do 105 kg a posléze i absolutku.

Kategorie těžkotonážníků nad 105 kg byla letos ochuzena o ikonu a velikána Petra Macáka, který v 15leté historii sedlčanského Siláka nikdy nechyběl. Tuto kategorii ovládl počtvrté Michal Švec. Minulý rok pokořil stávající rekord a zvýšil ho na 255 kg. Michal nebyl letos v takové formě jako předešlou sezónu, ale i přesto zvládl úctyhodných 240 kg. Stříbrnou příčku si do Nymburku odvezl Pavol Demčák za výkon 225 kg. Martinovi Šafářovi z pražských Vršovic se vyplatilo taktizovat do poslední chvíle, když bojoval o třetí místo s Vladimírem Kadlecem. Při shodném výkonu 205 kg byl Martin Šarář o 2,9 kg lehčí. V této kategorii soutěžil i nejstarší účastník Siláka Václav Papírník (ročník 1949), který cvičí již 46 let!

Nakonec nemohu zapomenout poděkovat Pepovi Čermákovi, který se staral o reprodukci hudby, dále nakladačům, kteří odvedli kus práce, zapisovatelům - konkrétně sekretáři PeVan Gymu Jirkovi Maškovi a manželce Zdeňce, která mi pomáhala i s moderováním, Městskému úřadu Sedlčany a v neposlední řadě Petrovi Macákovi, s kterým tuto soutěž dlouhodobě pořádáme, a všem ostatním sedlčanským sponzorům.


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínIFBB Elite Pro Czechia 2021 - fotogal...
Paulie02 (15:04) • Naprostá amateřina pořadatelů. Nasvícení s pozadím musel vymyslet idi.t. Obsazení prof...
magazínIFBB Elite Pro Czechia 2021 - fotogal...
PrivateBlueVenusTV (12:49) • Viete koľko krát som ja dal `plusko` niekomu, kto ma hejtí (samozrejme nie plusko prísp...
magazínIFBB Elite Pro Czechia 2021 - fotogal...
PrivateBlueVenusTV (12:47) • Nezrelosť človeka sa prejavuje v tom, že niekomu dáva mínuská LEN PRETO, KTO JE TEN `NI...
magazínIFBB Elite Pro Czechia 2021 - fotogal...
Humanic145 (12:15) • Já to nechtěl psát, abych nevypadal jako hater... Ale představa, že dru jak kůň, abych...
magazínIFBB Elite Pro Czechia 2021 - fotogal...
Marczus (19:36) • Tohle az si precte Standa, tak mu praskne zilka. Pokud sem ovsem chodi...
NOVÉ INZERÁTYseznamka Hledám odvážnou bojovnici, Sparring
Hledám šikovnou holku, ženu, paní na společné fitko. Mám své malé středně vybavené „fitness“ v ob...
bazar Posilovací set
Posilovací set: Multifunkční posilovací stojan -Robustní, stabilní a tuhá konstrukce -Velmi kv...
bazar Prodam vybaveni fitness studia
Prodam vybaveni studia. Vse nove. Trampoliny, bosu, kettlebelly. Idealne vse jednomu zajemci.
služby Osobní Trenér Praha - Adam Špulá...
Chceš se naučit základy boxu, thaiboxu, nabrat svalovou hmotu, zlepšit si kondici anebo už prostě...
práce Osobní trenér pro VIP klientelu
Do týmu BodyBody Home & Office hledáme osobního trenéra se zkušenostmi, vynikajícím přístupem ke klientům a ochotou učit se nové věci. Hledáme trenéra, který bude jezdit za klienty domů nebo do kanceláře.Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie