Reklama:

Mostecký souboj titánů 2011
- reportáž a fotogalerie

Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman

V Mostě se v sobotu 18. 6. 2011 konal otevřený závod strongmanů. Výraz "otevřený" zde znamená možnost účasti siláků napříč divizemi (amatéři/profesionálové). Na startovním poli se proto sešla poměrně různorodá skupina závodníků. Od zkušených profesionálních borců, které zde zastupoval Luboš Pevný, až po začínající nadějné strongmany, jako je například Zdeněk Chuchel. Do již tradičního závodu nastoupil také strongman matador Jiří Janda, jehož aktivní kariéra začala již před 15 lety a pamatuje první strongman závody na území ČR. Mezi závodníky naopak chyběla řada českých amatérů, protože soutěž nebyla počítána do celkového hodnocení seriálů českých amatérských strongmanů.

V duchu názvu soutěže připravili organizátoři pro účastníky velmi náročné disciplíny. Ve víceboji letos úplně chyběl jakýkoliv druh výrazu břemene nad hlavu a portfólio disciplín velmi svědčilo borcům s mimořádně silným středem těla a silově - vytrvalostními schopnostmi.

Truck Pull

Pořadatel Technické služby města Mostu připravil na začátek pro borce tahání popelářského vozu. Kolos o hmotnosti 16 tun zvládli bez problémů všichni dotáhnout za cílovou pásku, která byla ve vzdálenosti 20 m. Rozestupy mezi závodníky byly velmi malé a kvalitní výkony byly zřejmě také dány rovným povrchem vozovky. Nejlépe se vedlo Jiřímu Jandovi, který řadí tuto disciplínu mezi své nejoblíbenější. Popelářský vůz odtáhnul na 20 m za čas 20,44 s. Snadným výpočtem zjistíme průměrnou rychlost přibližně 1 m/s, což je velmi kvalitní výkon. O sekundu později dorazil s popelářským vozem "na zádech" Luboš Pevný (21,25 s) a třetí nejlepší čas zvládl Antonín Aulický (21,9 s).

Farmers's Walk

Původně byl jako druhá disciplína zvolen tzv. autotrakař, tedy přenášení automobilu pomocí speciální úchopové konstrukce ukotvené na tažném zařízení vozidla. Technika však nebyla organizátorům nakloněna a bylo tedy nutné zvolit alternativní řešení. Na výběr byly dvě sady kufrů o hmotnosti 105 kg, nebo 150 kg. Jury dal borcům na výběr a není divu, že pro 150kilogramové kousky hlasoval pouze profík Luboš Pevný. Nejlépe se v disciplíně vedlo Michalu Tichému, který 20metrovou trať proletěl v čase 19,16 s. Za svůj výkon ovšem zaplatil nepříjemným zraněním, když si jeden z kufrů pustil na nohu. Výsledkem bylo asi 20 stehů a ukončení závodu. Druhou příčku v disciplíně obsadil "rekreační strongman" Vladimír Patera (20,53 s) a třetí Jakub Smejkal za čas 21,44 s.

Herkules Hold

Stejně jako ve všech dosud konaných letošních strongman klání v ČR, ani v Mostě nechyběla oblíbená disciplína držení automobilů na nakloněných plošinách. Mosteckou specialitou ovšem byla rozdílná hmotnost obou vozidel. To se odrazilo i na výkonech borců a nejlepší čas dosáhl Luboš Pevný (32,88 s). Další dva nejlepší časy udělali Vladimír Patera (23,85 s) a Antonín Aulický (21,5 s).

Power Stairs

Předposlední disciplínou, která mohla ještě zamíchat s celkovým pořadím, byly schody síly. Hmotnosti byly následující: 200 kg na tři schody, 225 kg na 2 schody a 250 kg na 1 schod. S disciplínou, která tradičně jde nejlépe borcům vyššího vzrůstu, se nejlépe popasoval Luboš Pevný, když všechny tři železné bloky vyložil v čase 13,72 s. Druhé místo obsadil Vladimír Patera za pěkných 16,81 s a třetí litvínovský matador Jiří Janda s časem 20,16 s.

Tire Flip

Ač obvykle Mosteckému souboji titánů počasí nepřeje, letos spadlo v průběhu závodu jenom pár kapek. A tak nic nebránilo tomu, aby se závodníci pustili do poslední disciplíny, která je na mokro velmi citlivá - převracení obří pneumatiky. Lepší by bylo říci převracení pneumatik, protože úkolem bylo zvládnout postupně 350 kg 3krát, 430 kg 2krát a 600 kg 1krát. Nejrychlejší byl Jiří Janda, který "přeházel" všechny pneumatiky v čase 40,97 s. Druhým nejlepším se stal Luboš Pevný (45,90 s) a třetím se ztrátou necelých 11 sekund Jakub Smejkal.

Celkové pořadí nejsilnějších titánů:

  • 1. místo - Luboš Pevný
  • 2. místo - Vladimír Patera
  • 3. místo - Jiří Janda

Poděkování patří především Technickým službám města Mostu a.s., bez nichž by se závod nemohl uskutečnit. A dále personálu posilovny Fitness Zimák, kteří se starali o fyzickou realizaci závodu na místě.


Mostecký souboj titánů 2011 - výsledky

p.jménobody
1.Luboš Pevný 11
2.Vladimír Patera 16
3.Jiří Janda 18
4.Jakub Smejkal 20
5.Antonín Aulický 22
6.Zdeněk Chuchel 24
7.Martin Pechman 36
-Michal Tichý nedokončil


Mostecký souboj titánů 2011 - fotogalerie


Zdroj foto:
Marie Horská


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

22.06.17:43Majka - Opraveno, omlouváme se za chybu.
22.06.17:17redcell - mate spatne napsane jmeno v tabulce. ma tam byt Vladimir ..
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra