Reklama:

Slovenský pohár silných mužů #2 (Dubnica) 2011 - reportáž

Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman

V Dubnici nad Váhem se v neděli 19. června uskutečilo již druhé kolo Slovenského poháru silných mužů, o němž jsme Vám přinesli informace v nedávném článku. V prvním kole si vítězství připsal Jaroslav Daňo. Nyní se velice dobře vedlo Marku Markušovi, který tak vítěze předešlého kola nechal až za sebou. Jak si strongmani vedli v jednotlivých disciplínách, si můžete přečíst v následující reportáži.


[Text: Pavol Guga] Už třetí rok se scházejí siláci nedaleko od Trenčína, a tak tomu bylo i letos, kdy se druhé kolo Slovenského poháru konalo v Dubnici nad Váhem. V areálu restaurace Rockstar Pub se sešli slovenští borci, na které čekalo pět těžkých disciplín. Divácká kulisa a pěkné počasí dotvořilo příjemné nedělní odpoledne.

První disciplínou bylo zvedání těžké nápravy, která vážila 110 kg a s níž se siláci snažili udělat co nejvíce opakování. Náprava byla těžší na přemístění a někteří borci si pomáhali i páskem. Nejvíce platných pokusů se podařilo Markovi Markušovi, který zvládl zvednout nad hlavu nápravu 6krát. Na druhém místě skončilo překvapivě trio závodníků s pěti pokusy.

Po zvládnutí nápravy siláci změřili své síly u pneumatiky s hmotností 400 kg, kterou měli převrátit 4krát. Už první disciplína ukázala, že v Dubnici to nebude mít vítěz prvního kola Jaroslav Daňo vůbec jednoduché. Opět se mu nepodařilo zvítězit, protože pneumatika jde výborně Martinu Dulaiovi, který si právem připsal plný počet bodů za vítěznou disciplínu. Markuš skončil druhý a Daňo obsadil třetí místo v druhé disciplíně.

Po pneumatice následoval Super Yoke. Toto břemeno, které nosí siláci na zádech, mělo hmotnost 320 kg a přenášelo se na vzdálenost 20 m. Vítězství si připsal Ivan Hryhorovský. Tento karpatský medvěd, jak se na Slovensku přezdívá, dokázal proběhnout dvacet metrů za nejrychlejší čas.

Již je takovou nepsanou tradicí, že vždy uctíme dané město, a protože nám i město Dubnica pomohlo při organizaci, a hlavně starosta pan Gašparík, tak dáme městu jednu z disciplín. Tentokrát se přenášel "dubnický strom", který je vyobrazen také v místním erbu. Aby to závodníci neměli tak jednoduché, přidali jsme k tomu i 160 kg vážící kámen, který přenášeli mezi stehny. Říkáme tomu "kachní běh". Druhou vítěznou disciplínu si připsal Markuš.

Poslední přehazování 130 kg vážící koule rozhodlo o vítězi dubnického siláka. Nejvíce, tedy pět platných pokusů udělal Ivan Hryhorovský spolu s Fridrichem Bereczem. Na druhé příčce skončil Daňo a třetí byl Markuš.

Závěrečné pořadí tedy určilo za vítěze Marka Markuše, který porazil vítěze prvního kola Jaroslava Daňa, ten skončil druhý. Třetí místo patří Ivanu Hryhorovskému, čtvrté Fridrichu Bereczovi. Doufáme, že se siláci v Dubnici setkají opět za rok!


Slovenský pohár silných mužů #2 (Dubnica) - výsledky

p.jménobody
1.Marek Markuš 44,0
2.Jaroslav Daňo 41,0
3. Ivan Hryhorovský 37,5
4. Fridrich Berecz 32,0
5. Martin Dulai 28,0
6. Pavol Stančík 23,0
7. Marek Kmoško 22,0
8. Viktor Horeš 17,5
9. Endre Voros 12,0
10. Imrich Antal 9,0


Slovenský pohár silných mužů #2 (Dubnica) - fotogalerieLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

21.06.10:17Kolibr - Děkujeme za upozornění. Opravili jsme.
20.06.22:54Rachela - Kamen na kacaciu chodzu mal 160kg, nie 16. +3
20.06.20:07Turakam - Gratulácia Markušovi, videl som ho neraz trénovať v lv naž..+1
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra