Reklama:

Ostrovský silák 2011
- reportáž a fotogalerie

Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman

V sobotu 11. června se v areálu Atlantis konal již 13. ročník memoriálu Karla Kunze v soutěži o nejsilnějšího muže Ostrova. Letošní rok zařadili pořadatelé závod do seriálu Českého poháru strongman amatérů. Na startovním poli se proto sešli především zkušení amatérští závodníci a několik místních borců, kteří se závodů účastní každoročně.

Organizace závodu byla v režii Fitness Atlantis a strongmana Františka Bauera.

Herkules Hold

Dalo by se říct, že držení automobilů je letos jednou z nejoblíbenějších disciplín napříč všemi pořadateli. I Ostrovský silák totiž zahajoval touto především psychicky náročnou disciplínou. Pro výkon je zde totiž nutná zásadní míra tolerance bolesti, která se s narůstajícím časem dramaticky stupňuje. Pokud tuto disciplínu někdy uvidíte naživo, jistě si toho všimnete podle výrazu závodníků. Vítěz disciplíny Pavel Zadražil má ovšem jako pravidelně nejlepší recept na odvedení své pozornosti od pálení rukou, bolesti svalů a šlach. V Ostrově to opět dokázal a dva automobily Mazda o hmotnosti 1200 kg udržel v rozpažení 41,5 s. Druhý nejlepší výkon předvedl 2,05 m vysoký Honza Pluháček a s třetím nejlepším časem se před místními blýskl František Bauer.

Conan’s Wheel

Na slovenských pohárových soutěžích již velmi známá disciplína, u nás spíše kuriozita. Pokud si pamatujete na film Barbar Conan v hlavní roli s Arnoldem Schwarzeneggerem, není třeba nic dodávat. Otáčení závaží o hmotnosti 200 kg nejlépe zvládl místní borec František Bauer. Tato velmi silově-vytrvalostní disciplína je Frantovou silnou stránkou, protože dokázal provést 6,25 otáček Conanova kola. Druhým nejlepším vytrvalcem byl nepříliš známý strongman Zdeněk Chuchel (5,75 otáček) a třetím Jan Pluháček (4 kompletní otáčky).

Log Lift

Jako třetí přišla „tlakařská záležitost“. Pozici jednoznačně nejlepšího „tlakaře“ opět potvrdil František Bauer. Se 105kilogramovou kládou provedl za 60 s 9 opakování přemístění a ramenních tlaků. Tímto výkonem se dostal do vedení o 4 body před druhým borcem, profesionálním vojákem Pavlem Zadražilem. Výborným výkonem 8 tlaků předvedl také své kvality Michal Tichý, který se po zranění v minulém roce opět vrátil do solidní formy. Třetí nejlepší výkony jsme mohli vidět od Pavla Zadražila a nováčka Martina Pechmana, kteří předvedli shodně 6 opakování.

Car Wheelbarrow

Disciplína, kterou organizátoři pravidelně v Ostrově zařazují, je tzv. autotrakař. Ostrovskou specialitou pro tuto disciplínou je použití vozu Trabant. Automobil, který nechvalně proslul vysokými emisemi, strongmani zcela ekologicky přemísťovali na vzdálenost 25 m. Velmi rychlý běh bez jediného položení provedl opět Franta Bauer v čase 14 s. Druhý a třetí skončili s malou ztrátou Pavel Zadražil (14,32 s) a Jan Pluháček (15,59 s).

Medley: Tire Flip + Super Yoke + Power Stairs

Ve slunečném sobotním odpoledni byla jako poslední pro závodníky připravena zničující trojkombinace. Opět velmi vytrvalostní záležitostí a posledním úkolem pro závodníky bylo: otáčení obří pneumatiky o hmotnosti 450 kg, běh s 270kilogramovou konstrukcí na zádech a pozved závaží vážícího postupně 130 kg a 140 kg na pět schodů. Nejrychlejší byl v celkovém čase 1 minuta a 10 sekund František Bauer. Pouze o 8 sekund déle trvala kombinace Pavlovi Zadražilovi a třetí nejlepší výkon předvedl Zdeněk Chuchel (1 minuta a 39 sekund).

Exhibiční vystoupení

V průběhu sportovního odpoledne proběhla exhibice mistra republiky v kulturistice do 82,5 kg Davida Plachého. Mohli jsme vidět i skvělou bubenickou show pod vedením pana Zemana a celým kláním provázela kapela Forte band. Na závěr vystoupil známý silák Železný Zekon a korunoval letošního krále ostrovského strongmana Františka Bauera.

Celkové pořadí:

  • 1. místo - František Bauer
  • 2. místo - Pavel Zadražil
  • 3. místo - Jan Pluháček


Ostrovský silák 2011 - výsledky

p.jménobody
1.František Bauer 43,0
2.Pavel Zadražil 36,5
3.Jan Pluháček 32,0
4.Zdeněk Chuchel 29,5
5.Michal Tichý 23,0
6.Martin Pechman 18,5
7.Jiří Dejmal 18,0
8.Jiří Vytiska 16,5
9.Marian Zvrtek 8,0


Ostrovský silák 2011 - fotogalerie


Zdroj foto:
Karel Kunz


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

16.06.09:26Majka - Děkujeme za upozornění, tabulka je již opravena, omlouváme..
15.06.19:08No_pain - měla 105 a M. Pechman byl 6. *33*
15.06.18:38wwwpower - mám ponětí že jsem četl, že kláda bude 115kg a tady se píš..
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra