Reklama:

Slovenský pohár silných mužů #1 (Prievidza) 2011 - reportáž

Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman

[Text: Pavol Guga] Prievidza byla v loňském roce svědkem Mistrovství Slovenska silných mužů a strongmani do tohoto města zavítali i tento rok. V sobotu 14. května se zde konalo úvodní kolo Slovenského poháru silných mužů.

Před OC Korzo se sešlo deset závodníků z celého Slovenska a čekalo na ně pět náročných disciplín.

První přišlo na řadu zvedání klády nad hlavu. V časovém limitu jedné minuty měli závodníci udělat co nejvíce opakovaní. To se podařilo Viktorovi Horešovi, který předvedl se stokilovým břemenem jedenáct opakovaní. O druhou příčku se dělili Jaroslav Daňo a Marek Markuš, kteří předvedli shodně deset opakovaní. Už v úvodu bylo jasné, že závod bude napínavý až do konce.

Druhou disciplínou bylo nošení 120kilových kufrů na vzdálenost dvaceti metrů - tradiční disciplína závodů, která prověří sílu úchopu a rychlost závodníků. Za nejkratší čas odnesl tyto dva betonové kufry ve tvaru tablety do cíle opět Viktor Horeš (16,31 s), který si tak připsal druhou vyhranou disciplínu.

Třetí zkouškou siláků bylo převracení 400kilogramové pneumatiky. V časovém limitu jedné minuty ji měli strongmani převrátit 4x. V této disciplíně se předvedl s vynikajícím časem závodník z Komárna Martin Dulai, který ji stihl převrátit v čase 29,36 s a připsal si v tomto závodě první vítěznou disciplínu. Doposud vedoucí Horeš skončil na třetím místě. Jaroslav Daňo skončil už potřetí v disciplíně na druhém místě a zatím vyčkával na svou chvíli...

Předposlední disciplínou bylo zvedání tří betonových koulí. První kouli (100 kg) závodníci nesli na vzdálenost 3 metrů, druhá (130 kg) a třetí (150 kg) se už „jen“ vykládala na sud. Druhé vítězství v disciplíně si zapsal Martin Dulai a skvělému 1000člennému publiku ukázal, jak se mají koule vyhazovat.

Jak se říká, to nejtěžší na konec, a tak tomu bylo i nyní. Devítitunové nákladní auto dalo zabrat a původní tahání kamiónu se muselo pozměnit na tahání pomocí lana. Tady si první vítězství zapsal závodník Jaro Daňo, který přitáhl nákladní auto do cíle v nejrychlejším čase. Až v celkovém hodnocení se ukázalo, jaký význam pro něj tato vítězná disciplína měla.

Po skončení závodů se siláci i diváci ve skvělé náladě přesunuli do OC Korza, kde následovalo vyhodnocení. Nejprve byla pro nejmenší diváky autogramiáda, které se nevyhnuli ani členové organizačního štábu. Po podpisech následovalo vyhodnocení. Vítězem prvního, úvodního kola Slovenského poháru silných mužů se stal Jaroslav Daňo, který během závodu předváděl vyrovnané výkony a bez většího zaváhání si připisoval body za disciplíny. Druhý skončil Viktor Horeš, třetí Martin Dulai.

Jsme velmi rádi, že i rok po první soutěži v Prievidzi si našli příznivci tohoto sportu čas a přišli povzbudit závodníky, kteří se jim za to odvděčili krásnými souboji. Za pomoc děkujeme panu Matejovičovi ze společnosti Mega Team, který zabezpečil tuto krásnou akci, a pevně věříme, že se v tomto krásném městě, ve městě Prievidza setkáme i za rok.

Mistrovství Slovenska silných mužů 2011 - výsledky

p.jménobody
1. Jaro Daňo 43,5
2. Viktor Horeš 41,0
3. Martin Dulai 39,0
4. Marek Markuš 31,5
5. Fridrich Berezc 30,5
6. Marek Kmoško 29,5
7. Pavol Stančík 21,0
8. Imrich Antal 16,0
9. Ondrej Márk 15,5
10. Michal Kuča 12,0


Mistrovství Slovenska silných mužů 2011 - videa


Mistrovství Slovenska silných mužů 2011 - fotogalerieLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 97 sekundami?Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra