Reklama:

Slovenský pohár silných mužů #1 (Prievidza) 2011 - pozvánka

Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman

V sobotu 14. května 2011 od 15:00 začíná před obchodním domem Korzo v Prievidzi další ročník Slovenského poháru silných mužů. Zakladatelem tohoto seriálu závodů pro strongmany amatéry je bývalý československý, ale také slovenský reprezentant Milan Gabrhel. Loni začínala sezóna strongmanů právě v Prievidzi, letos zde začíná Slovenský pohár. Na co se mohou diváci a fanoušci sportu těšit?

První disciplínou, která prověří závodníky, bude zdvihání 100kg klády. Vždy je v úvodu klání takováto zahřívací disciplína, která je velmi zajímavá nejen pro soutěžící, ale i pro diváky. Uvidíme, kdo zvládne nejvíc opakování a zapíše si vítězství.

p.disciplínaváha
1.kláda100 kg
2.kufry120 kg
3.pneumatika400 kg
4.koule100 kg, 130 kg, 150 kg
5.kamión

Coby druhá disciplína je pro siláky připraven pár 120kg kufrů přenášených na vzdálenost. Disciplína, ve které rozhoduje čas a síla úchopu - není až tak jednoduché tyto kufry udržet, ač to tak vypadá. Síla zad, úchopu a rychlé nohy určí vítěze.

Velmi zajímavá je i třetí disciplína, kterou bude převracení 400kg pneumatiky. V Malackách siláci zdvihali šestsetkilovou pneumatiku, která dala určitě zabrat nejednomu závodníkovi. V Prievidzi diváci uvidí, jak se převrací o něco lehčí, ale stále ještě obrovská pneumatika.

Zdvihání koulí ve čtvrté disciplíně bude jako za starých časů. Koule se nebudou vyhazovat na stůl, ale na pivní sudy. První přijde na řadu 100kg koule, která se i určitý úsek ponese, 130kg a 150kg koule už se bude jen vykládat na sud. Čas bude velmi důležitý.

Pro diváky bude asi nejatraktivnější tahání kamiónu na popruzích. Tato disciplína je umístěna na závěr klání, po ní se dozvíme vítěze prvního, slavnostního a zahajovacího kola Slovenského poháru silných mužů.

Diváci se mohou těšit na zajímavé ceny v diváckých disciplínách, množství emocí, soubojů a samozřejmě na skvělý sportovní zážitek. Obrovským lákadlem bude i pokus siláka Marka Kmoška, který se pokusí překonat slovenský rekord v točení 100kg koule okolo krku! Všechny srdečně zveme!
Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 1 sekundami?
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínMichael Toscano ladí formu na profi d...
moab (08:38) • Nešlo by zobrazování fotek v galerii vrátit do původní verze? Ta byla sice hrozná (okno...
magazínFit Parade Pro Grand Prix 2019: výsle...
ja.va (00:41) • Přiznám se bez mučení, že diskuze pod články na ronnie.cz navštěvuji jen kvůli radám mí...
magazínFit Parade Pro Grand Prix 2019: výsle...
Jay32 (22:39) • já to vidím možná trochu jinak. Za prvé nechápu, proč jsou záběry na fotkách a videí po...
magazínFit Parade Pro Grand Prix 2019: výsle...
eraZ (20:40) • Už pri prvotnom pohľade na fotky som mal ten pocit, že Lukáš mal najlepšiu formu. Teraz...
magazínFit Parade Pro Grand Prix 2019: výsle...
Patrick (12:31) • Ja som len preletel vysledky diky MiroErasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra