Reklama:

Mistrovství Slovenska silných mužů 2011 - reportáž

Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman

Marek Kmoško při převracení 600kg pneumatiky
[Text: Pavol Guga] Prvního května jsme v Malackách poznali mistra Slovenska pro rok 2011. O titul přišlo bojovat za podpory více než 3500 diváků celkem jedenáct závodníků z celého Slovenska. V areálu zámeckého parku na fotbalovém stadiónu závodníci změřili síly v pěti disciplínách, aby z klání jako vítěz vzešel nečekaně, ale rozhodně zaslouženě Pavel Jambor, který se na stupně vítězů vrátil po vleklém zranění.

První disciplínou byl zdvih klády, a jelikož chyběl specialista na tuto disciplínu František Piroš, který se nešťastně zranil pouhé čtyři dny před soutěží, skvěle ho podle očekávání zastoupil Peter Puzser, který se 140kilovou kládou předvedl 5 opakování, což pro něj znamenalo vítězství v úvodní disciplíně. Zajímavostí je, že s tak těžkou kládou si dokázali poradit jen čtyři závodníci.

Druhá disciplína - přenášení dvou 150kg kufrů - už byla lepší pro Braňa Goliera, který si v první disciplíně nezapsal ani jedno opakování a musel tak dobíhat první příčky v celkovém pořadí. Braňo podle očekávání vyhrál a s kufry proběhl trasu 20 metrů za 10,60 vteřiny. Průběžné vedení si kvalitním výkonem držel Puzser, který kufry donesl v čase 14,18 s a umístil se čtvrtý. Na druhém místě se umístil Hryhorovsky a na třetím Jambor.

Třetí náročnou zkouškou síly byl mrtvý tah s autem na maximální počet opakování v limitu jedné minuty. Tady příjemně překvapil Gabriel Tóth, který disciplínu s 11 platnými opakováními vyhrál. Druhý skončil Jambor (10 opakování) a o třetí příčku se dělili Golier a Puzser, kteří oba zvládli po devíti opakováních.

Pavol Jambor při zdvihu 140kg klády
Napínavé závody na chvíli přerušily divácké disciplíny, při kterých se role rozhodčího ujal mistr SR a slovenský rekordman v bench-pressu Denis Tangelmayer.

Po krátké pauze následovala čtvrtá disciplína - přitahování šestitunového auta odtahové služby vsedě. Heroický výkon Braňa znamenal výsledný čas 20,90 vteřiny a druhou vyhranou disciplínu. Druhé místo patřilo loňskému vítězi Michalu Petríkovi (22,85 s) a třetí se umístil Pavol Jambor (23,77 s).

Poslední zkouškou síly bylo převracení 600kilové pneumatiky a stejně jako u mrtvého tahu, i tady se závodníci pokoušeli o maximální počet opakování v limitu jedné minuty. Před touto disciplínou už bylo o vítězi zdánlivě rozhodnuto, ale Pavol Jambor zabojoval a nakonec se pořadí změnilo. Třetí vítězství v disciplíně si připsal Braňo Golier, který s gigantickou pneumatikou předvedl 5 opakování. Peter Puzser, nováček na mistrovství Slovenska, který byl až do této chvíle lídrem závodu, disciplínu technicky nezvládl a zapsal si pouze jedno opakování. Pneumatiku si doslova vychutnal Pavol Jambor, který během závodu podával vyrovnaný výkon a neudělal žádnou chybu. Předvedl čtyři opakování, zaslouženě tak zvítězil a odvážel si titul slovenského šampióna do Trenčína. Druhý skončil Braňo Golier, který dosáhl stejného bodového zisku jako Peter Puzser, ale v jeho prospěch rozhodly tři vyhrané disciplíny.

Děkujeme divákům za skvělou atmosféru, která závodníkům dodávala síly, strongmanům, kteří bojovali až do konce, a velké poděkování patří také sponzorům, městu Malacky a panu primátorovi RNDr. Jozefovi Ondrejkovi. Uvidíme se opět za rok na dalším mistrovství Slovenska silných mužů.

Konečné pořadí Mistrovství Slovenska silných mužů 2011:

p. jménobody
1.Pavol Jambor43,5 b.
2.Branislav Golier41,5 b.
3.Peter Puzser41,5 b.
4.Michal Petrík34,0 b.
5.Imrich Haver30,0 b.
6.Gabriel Tóth24,0 b.
7. Ivan Hryhorovsky 20,0 b.
8.Alexander Szoboslay 19,5 b.
9.Andrej Dropa 10,0 b.
10. Marek Kmoško 9,0 b.
11.Marek Markuš 8,0 b.

Vítězná trojice - zleva: Golier, Jambor, Puzser


Braňo Golier - mrtvé tahy

Peter Puzser - farmářská chůze

Pavol Jambor - převracení pneumatiky

Braňo Golier - převracení pneumatikyLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra