Reklama:

Mistrovství ČR v bench-pressu 2011 -  reportáž

Ronnie.cz > Powerlifting > Soutěže

Dne 9. 4. 2011 se v Ostravě-Vítkovicích konal 19. ročník Mistrovství České republiky mužů a žen v bench-pressu. Výsledky soutěže jsme Vám již přinesli v minulých dnech. Já se Vám teď pokusím v rámci krátké reportáže přiblížit situaci a atmosféru ze závodů, kterého jsem se sám celkem úspěšně zúčastnil. Závod uspořádal oddíl Colbert Club SSK Vítkovice v čele s vedoucím oddílu a ředitelem soutěže Jiřím Foldynou. Závodiště bylo umístněno v tělocvičně pod tribunou v prostorách městského fotbalového stadiónu. Na místě bylo vše perfektně připraveno, tělocvična byla rozdělena a část sloužila jako rozcvičovna, kde byla pro závodníky připravena tři stanoviště na rozcvičení. To se mi líbilo - nikdo nemusel zbytečně čekat a závaží bylo také dost. Závodiště bylo také pěkně připraveno a závodní lavice se záchranami mi celkem vyhovovala. I když byla domácí výroby, splňovala podle mě veškerá kritéria. V rohu tělocvičny byl zřízen i bufet, takže nikdo netrpěl hlady ani žízní.

Teď k samotnému závodu. Prezentace závodníků probíhala od 10:00 do 11:30, samotný závod začínal ve 12:00. Závodu se zúčastnilo celkem 12 žen a 44 mužů, kteří byli rozděleni do čtyř skupin. Závod probíhal ve velmi svižném tempu, a to díky nakladačům, hlasateli Ivanu Karpíškovi a zapisovatelkám. Jako první přišly samozřejmě na řadu ženy. Ty startovaly celkem v šesti kategoriích. V kategorii do 52 kg byla jedna závodnice - Václava Zodererová, která vzepřela 55 kg. Ve váze do 57 kg byly závodnice dvě, vítězkou se stala Daniela Poláková z SK Gymu Olomouc za výkon 90 kg, druhá byla Tereza Bečvaříková s výkonem 60 kg. Ve váze do 63 kg startovala opět jen jedna závodnice - Petra Steinerová. Zde také přišel první rekord závodu, kdy Petra překonala svůj vlastní rekord a povýšila ho na 86 kg. Ve váze do 72 kg startovaly už tři závodnice, vítězkou se za výkon 102,5 kg stala Jana Hrabalová z Fitklubu Ludvík, druhá byla s výkonem 90 kg Iva Drobná z SK Ol. Fit Nový Bor a třetí skončila Miroslava Kurková s výkonem 62,5 kg. Nejpočetnější byla váhová kategorie do 84 kg, kde startovaly čtyři ženy. Vítězkou se stala Jana Szmigielová z TJ Sokol Domažlice za výkon 95 kg, druhá skončila Romana Grómanová z oddílu Colbert Vítkovice za výkon 85 kg. Zde upozorňuji, že tohoto výkonu závodnice dosáhla bez použití podpůrného dresu. Na třetí příčce skončila Lenka Bečvaříková z SK Ol. Fit Nový Bor za výkon 80 kg. V kategorii nad 84 kg startovala jediná žena, a to Petra Bričová, která zatlačila 97,5 kg. Po přepočítání výkonů na Wilksovy body se stala absolutní vítězkou Daniela Poláková, která sice až na třetí pokus zvládla onu váhu 90 kg, ale i tak jí nakonec tento výkon stačil, neboť jí vynesl 107,5 Wilksových bodů. Na druhém místě v absolutním pořadí se umístila vítězka kategorie do 72 kg Jana Hrabalová, která si za výkon 102,5 kg připsala 102,3 Wilksových bodů. Třetí příčka patřila rekordmance Petře Steinerové za 94,42 Wilksových bodů.

Muži startovali v osmi váhových kategoriích. V té nejmenší, do 59 kg startoval jeden závodník - Jan Mikš z oddílu Colbert Vítkovice, který zatlačil 135 kg. Ve váze do 66 kg startoval také jen jeden závodník, a sice Tibor Šalát z SKST Litvínov, který vytlačil 147,5 kg. Ve váze do 74 kg startovali už tři závodníci. Vítězem se stal v novém českém rekordu Štěpán Vondráček z KST FC Příbram, který vytlačil 182,5 kg. Druhý skončil Dušan Šiška z Nymburka s výkonem 170 kg a třetí byl Martin Dolejš ze Sokola Vejprnice s výkonem 150 kg. Další český rekord předvedl vítěz kategorie do 83 kg Jakub Sedláček z TJ Spartak Rokytnice, který vytlačil 217,5 kg. Druhý skončil Aleš Košťál z Lovochemie Lovosice za výkon 215 kg a třetí příčku obsadil Čestmír Wolf z oddílu Colbert Vítkovice za výkon 197,5 kg. Ve váze do 93 kg se tentokrát ve skvělé formě představil Jiří Kati z pořádajícího oddílu Colbert Vítkovice, když divákům předvedl tři platné pokusy zakončené novým českým rekordem - 245 kg. Tímto si samozřejmě vybojoval i vítězství. Na druhém místě skončil Miloš Hýbl z SK Kuřim za výkon 230 kg a třetí příčku obsadil Miroslav Paukert z KST FC Příbram s výkonem 220 kg. Nejobsazenější kategorií byla váha do 105 kg, kde vítězství (opět s novým rekordem) vybojoval Vladislav Havrlík z KST FC Příbram za výkon 242,5 kg. Těsně za ním skončil na druhém místě Jiří Zahraj z oddílu Colbert Vítkovice s výkonem 240 kg a třetí místo vybojoval Tomáš Hejduk z KST FC Příbram za výkon 235 kg. V poslední skupině startovali závodníci kategorií do 120 kg a nad 120 kg. Ve váze do 120 kg si vítězství vybojoval můj týmový kolega, nymburský Zbyněk Krejča za výkon 270 kg. Druhé místo obsadil opět Nymburák Pavol Demčák s výkonem 255 kg a třetí příčku ukořistil Michal Mihály z SK Kuřim za výkon 240 kg. Ve váze nad 120 kg vyhrála moje maličkost Milan Špingl, také z Nymburka, s novým českým rekordem 275 kg. Na paty mi tentokrát pěkně šlapal Jaroslav Šoukal ze Sokola Vejprnice, který výkonem 270 kg získal druhé místo. Třetí místo vybojoval Miroslav Hejda z TJ Olympia Zlín, který naladil svou formu na 240 kg.

Absolutním vítězem se stal Zbyněk Krejča se 157 body, druhé místo v absolutním pořadí obsadil Jiří Kati se 155,2 body a třetí jsem skončil já se 153,8 body. Po skončení závodu v 16:30 proběhlo vyhlášení výsledků. Závodníci na prvních třech místech obdrželi medaile, diplomy, věcné ceny a doplňky výživy od generálního sponzora Českého svazu silového trojboje - firmy Vitalmax. Za sebe mohu říct, že závody byly velmi pěkné, jako závodník jsem si nemohl na nic stěžovat. Na závěr bych jen připojil poděkování za dobrou práci řediteli závodu panu Jiřímu Foldynovi a jeho týmu a sboru rozhodčích v čele se Stanislavem Krčkem. Dále nesmím zapomenout poděkovat za pomoc s fotodokumentací Michaele Píškové, neboť já závodil.


FotogalerieLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

14.04.20:47PetkaB - Musím potvrdit, že závody byly opravdu dobře zorganizované..
14.04.19:57PetkaB - má pozastavenou činnost, takže se zúčastnit mohl jen těžko..+1
14.04.19:51Iva Malá - S reálnou šancí na titul se nezúčastnil.Už je jasné proč...+1
14.04.19:37PetkaB - Zřejmě dobrá...fotografka:-)
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínIFBB Elite Pro Czechia 2021 - fotogal...
Paulie02 (15:04) • Naprostá amateřina pořadatelů. Nasvícení s pozadím musel vymyslet idi.t. Obsazení prof...
magazínIFBB Elite Pro Czechia 2021 - fotogal...
PrivateBlueVenusTV (12:49) • Viete koľko krát som ja dal `plusko` niekomu, kto ma hejtí (samozrejme nie plusko prísp...
magazínIFBB Elite Pro Czechia 2021 - fotogal...
PrivateBlueVenusTV (12:47) • Nezrelosť človeka sa prejavuje v tom, že niekomu dáva mínuská LEN PRETO, KTO JE TEN `NI...
magazínIFBB Elite Pro Czechia 2021 - fotogal...
Humanic145 (12:15) • Já to nechtěl psát, abych nevypadal jako hater... Ale představa, že dru jak kůň, abych...
magazínIFBB Elite Pro Czechia 2021 - fotogal...
Marczus (19:36) • Tohle az si precte Standa, tak mu praskne zilka. Pokud sem ovsem chodi...
NOVÉ INZERÁTYseznamka Hledám odvážnou bojovnici, Sparring
Hledám šikovnou holku, ženu, paní na společné fitko. Mám své malé středně vybavené „fitness“ v ob...
bazar Posilovací set
Posilovací set: Multifunkční posilovací stojan -Robustní, stabilní a tuhá konstrukce -Velmi kv...
bazar Prodam vybaveni fitness studia
Prodam vybaveni studia. Vse nove. Trampoliny, bosu, kettlebelly. Idealne vse jednomu zajemci.
služby Osobní Trenér Praha - Adam Špulá...
Chceš se naučit základy boxu, thaiboxu, nabrat svalovou hmotu, zlepšit si kondici anebo už prostě...
práce Osobní trenér pro VIP klientelu
Do týmu BodyBody Home & Office hledáme osobního trenéra se zkušenostmi, vynikajícím přístupem ke klientům a ochotou učit se nové věci. Hledáme trenéra, který bude jezdit za klienty domů nebo do kanceláře.Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie