Reklama:

Mistrovství ČR v silovém trojboji juniorů a dorostu 2011 - reportáž

Ronnie.cz > Powerlifting > Soutěže

V sobotu 26. 3. 2011 se v Kuřimi odehrál 19. ročník otevřeného Mistrovství ČR v silovém trojboji juniorů a dorostenců, o kterém jsme Vás před časem informovali. Tato soutěž byla netradiční tím, že se poprvé MČR juniorů a dorostenců otevřelo i pro závodníky ze zahraničí. Byl to velmi dobrý tah ze strany ČSST, protože se tím mistrovství velmi zatraktivnilo a zvýšil se počet soutěžících, kteří si mohli změřit své síly se závodníky z jiných zemí. Junioři a dorostenci z ČR se zase mohou zúčastnit otevřeného mistrovství Slovenska v Časté. Tato soutěž byla zároveň nominačním závodem na ME, které se bude konat 7. - 11. 6. 2011 ve Velké Británii.

Příjemné prostředí ZŠ v Kuřimi přivítalo celkem 56 soutěžících, z nichž jich 14 přijelo ze Slovenska a jeden z Kazachstánu. Soutěž začala prezentací závodníků, na které se představily 2 dorostenky a 19 dorostenců v 10 váhových kategoriích, 4 juniorky a 36 juniorů také v 10 váhových kategoriích. Po rozdělení všech závodníků do 6 skupin bylo mistrovství zahájeno naší a slovenskou hymnou. Delegátem a hlasatelem soutěže byl Ivan Karpíšek, hlavním rozhodčím byl Zdeněk Zvonič a postranními sudími byli Tomáš Šárik a Pavel Maixner. Mezi dívkami dosáhla největších úspěchů skvělá Martina Koutňáková reprezentující Sokol Pohořelice. Tato juniorka soutěžící v kategorii do 72 kg získala 401,29 bodů Wilkse za výkon 410 kg v trojboji. Kromě toho je i čerstvou držitelkou 4 rekordů. Na druhé příčce skončila dorostenka Markéta Kovrzková z SK Power Fitness Mladá Boleslav s 372,5 kg v trojboji a 378,579 body Wilkse. V tomto bodování zůstala s 378,577 body těsně na třetím místě slovenská závodnice Iveta Jurčíková.

KST Jihlava přivezl do Kuřimi trojici nejúspěšnějších dorostenců. Kraloval mezi nimi Filip Sobotka (kat. do 93 kg), který si na své konto připsal 3 rekordy, 426,41 bodů Wilkse a 676,0 kg v trojboji. Jeho oddílový kolega Tadeáš Kronovetr (kat. do 83 kg) skončil s 403,18 body a 582,5 kg v trojboji na stříbrné příčce a o bronz se postaral Patrik Přibyl (kat. do 93 kg) s 389,49 body a 612,5 kg v trojboji.

Nejlepším soutěžícím mezi juniory a zároveň jedničkou celého mistrovství se stal Jakub Sedláček z TJ Sp. Rokytnice, který se představil v kategorii do 83 kg. Jako jediný překročil hranici 503, 15 bodů Wilkse, jeho trojboj měl hodnotu 745,0 kg a zároveň je držitelem tří rekordů. Domácí závodník Lukáš Tkadlec, dvojnásobný rekordman, nazvedal v trojboji 662,5 kg a získal 487,08 bodů Wilkse. O třetí nejlepší výkon šampionátu a další české rekordy se postaral David Lupač ze Sokola Jemnice. S 812,5 kg v trojboji získal 476,33 bodů Wilkse.

Již dříve jsme Vám přinesli kompletní výsledky a rekordy.


Mistrovství se zúčastnil také pan Miroslav Vacek, předseda VV ČSST. Zeptala jsem se ho na pár otázek, které by mohly čtenáře zajímat.

Dobrý den, dovolte mi, abych vám pogratulovala k vašemu opětovnému zvolení do funkce předsedy VV ČSST. (Pozn. red.: 19. 3. 2011 se konala v Nymburku volební valná hromada ČSST, na které byl pan Miroslav Vacek opět všemi hlasy zvolen do funkce předsedy.) Zajímalo by mě, proč bylo toto mistrovství zpřístupněno i závodníkům ze zahraničí.

Jedním důvodem bylo určitě to, že jsme chtěli motivovat mládež, aby začala mít zájem o soutěžení, dalším důvodem byl fakt, že se dorosteneckých soutěží neúčastnil větší počet závodníků. Chtěli jsme, aby soutěž byla kvalitně obsazena a aby se jí zúčastnilo více závodníků. Jak se dnes ukázalo, byl to dobrý tah, protože soutěžících je zde dost a mistrovství má nyní opravdu úroveň. Závodníci více bojují, je na nich vidět, že soutěží s chutí a to je dobře.

Jak hodnotíte dnešní soutěž?

Jsem strašně rád, že se letošního mistrovství ujali kuřimští. Letošní ročník je velice důležitý, jistě se od něj budou odvíjet další ročníky a účast mládeže na nich. Pořadatelé se toho ujali opravdu výborně, dnešní soutěž má spád a je příkladem toho, jak by měla vypadat. Výborní nakladači, dodržování časového programu, žádné zbytečné prostoje, skvělé technické vybavení, časomíra, ukazatel hmotnosti činky, excelentní rozcvičovna.

Jaké jsou další plány, co se týká podobných soutěží?

Koncem dubna zase my pojedeme na Slovensko, kde bude totožná soutěž - s otevřenou účastí jako tady. Na podzim se odehrají dvě pohárové soutěže. První bude v říjnu ve Zbýšově, druhá v listopadu v Časté. Je ideální, že dvě soutěže jsou mistrovské a dvě pohárové. Tento počet je optimální. Jsem opravdu přesvědčený o tom, že by to mohlo mladé závodníky motivovat.

Děkuji za rozhovor a přeji vám ve vaší další činnosti mnoho úspěchů.


Vyhlašování výsledků proběhlo dvakrát. Poprvé byli vyhlášeni vítězové mezinárodního klání, podruhé medailisté mistrovství České republiky. Poté byli oceněni i nejlepší soutěžící dle Wilkse. Jedním z nejúspěšnějších závodníků šampionátu byl David Lupač ze Sokola Jemnice, kterému jsem také položila pár otázek:

V první řadě přijmi gratulaci k dnešnímu pěknému výsledku. Jak probíhala tvoje příprava na dnešní mistrovství?

Moje příprava probíhala tak, že jsem dělal sparing partnera Tomáši Šárikovi, a trvala asi sedm týdnů.

Na podzimních soutěžích jsme tě neviděli. Můžeš nám prozradit důvod?

Přesně týden před MS juniorů, na které jsem se připravoval, jsem si zlomil pažní kost. Prodělal jsem operační zákrok a kost mám sešroubovanou.

Jaké máš plány do budoucna?

Odmaturovat!

A mistrovství Evropy?

To určitě ne. Na to nemám výkon a priorita je úspěšně dokončit školu.

A podzimní soutěže?

To se ještě uvidí.

Jak hodnotíš svůj dnešní výkon?

Dřep jsem mohl mít lepší o 10 kg, u tlaku jsem rád, že jsem ho zvládl, ale jinak jsem spokojený.

Děkuji za rozhovor, přeji ti hodně osobních i sportovních úspěchů, hlavně bez dalších zdravotních problémů.


Jak již uvedl Miroslav Vacek, organizační tým v čele s ředitelem soutěže panem Ladislavem Ambrožem a panem Skopalem odvedl bezchybnou práci. Musím ještě jednou ocenit skvělou organizaci, práci nakladačů, perfektní prostředí, projekci v sále i v rozcvičovně, což ocenili diváci i závodníci. Kromě nich si jmenování zaslouží i sponzoři: město Kuřim, ČSST, VITALMAX, TOS Kuřim, ČP INVEST a firma Reakce Kuřim.


Mistrovství ČR v silovém trojboji juniorů a dorostu 2011 - fotogalerieLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

02.04.10:45pekoky - dobre bolo,vyborna atmosfera,proste bez chyby*79* +1
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 44 sekundami?
NOVÉ INZERÁTYpráce recepční(obsluha)do fitness-brig...
Olympia Fitness Praha(Opatov,Hostivař) hledá brigádníky do svého týmu - STUDENTKU/STUDENTA na poz...
bazar Sběratel koupí větší sbírku pošt...
Vášnivý sběratel koupí větší sbírku poštovních známek. Solidní jednání a okamžitá platba. 777097...
práce Hledáme instruktory/ky
Nový prémiový fitness klub v nově vznikající čtvrti DOCk na Palmovce hledá spolehlivé instruktory...
seznamka Asiat hledá svalovce na společné posi...
Štíhlý asiat, nepříliš zkušený v posilování, hledá svalovce na společné posilování, který by mi p...
bazar Chodící pás - Walking program
Prodám 11 kusů chodících / běžeckých pásů s 0,5 kg činkami pro Walking program. Vhodné jak pro tr...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra