Reklama:
PRODLOUŽENO! Celkem 12 akcí Extrifit 1+1!
Ve čtvrtek definitivně končíme, poslední šance k nákupu! Více zde.

Mistrovství Čech v silovém trojboji 2011 - reportáž

Ronnie.cz > Powerlifting > Soutěže

V sobotu 5. března 2011 se v našem hlavním městě konal 19. ročník Mistrovství Čech v silovém trojboji mužů a žen. O výsledcích letošního ročníku jsme Vás informovali v tomto článku. Pořádající oddíl Sporting APIS Praha sezval všechny účastníky i diváky do tělocvičny Základní školy gen. Peřiny v Praze 6, kde soutěž probíhala.

Celkem 47 závodníků se od osmé hodiny ranní účastnilo prezentace a vážení, následně bylo 8 žen a 39 mužů rozděleno do skupin. Samotná soutěž byla zahájena úderem desáté hodiny dopolední, jak jinak než dřepem. Hlasatelkou a delegátkou Českého svazu silového trojboje byla na letošním ročníku mistrovství Čech Hana Takáčová. Těm, kteří se v oblasti silového trojboje orientují, jistě není třeba tuto dámu přestavovat. Přesto alespoň zmiňme, že jde o úspěšnou závodnicí v powerliftingu a v bench-pressu - je mistryní světa, Evropy a několikanásobnou mistryní České republiky.

A kdo ze závodníků si nechal při dřepu nejvíce naložit na činku? Z žen to byla Barbora Labidi z Dires lift Praha, která dřepla s úctyhodnými 160 kilogramy! A nedá se říct, že by jí tato váha dělala nějaký velký problém. Z žen se při disciplíně k výkonu Barbory žádná závodnice nepřiblížila, snad jen Jana Szmigielová z SO Domažlice, vítězka kategorie žen do 72 kilogramů, jež dřepla se 145 kilogramy. Ale i tak zde byl rozdíl 15 kilogramů. Z mužů si na činku nechal nejvíce naložit Zbyněk Krejča ze Sokola Nymburk, známá tvář na poli powerliftingu. Zbyněk Krejča přijel do Prahy ve velmi dobré formě a sklízel zde jeden úspěch za druhým. Dřepnul s 340 kilogramy a žádným závodníkem nebyl překonán. Druhou největší váhu si zapsal jeho oddílový kolega Pavol Demčák, který zvládl dřepnout s 315 kilogramy.

Poté, co všichni závodníci absolvovali tři pokusy první disciplíny, nastal čas na zaslouženou pauzu, která trvala dvacet minut a při které jste si mohli nejen odpočinout, ale také se občerstvit nějakou z dobrot, které byly na místě k zakoupení. Nebo jste se mohli jít jen tak vyvětrat ven na vzduch, protože sobotní počasí bylo opravdu jarní - slunečné a příjemně teplé.

Ale zpět k trojboji. Po pauze se přešlo k druhé disciplíně, bench-pressu. Největší váhu dokázala zatlačit Jana Hrabalová z klubu Ludvík Praha, též velmi známá a úspěšná závodnice v tomto sportu. Na čince zvládla při druhém pokusu rovných 100 kilogramů. To jí stačilo a na třetí pokus již nenastoupila. Jana Hrabalová skončila na letošním mistrovství na druhém místě v kategorii žen do 72 kilogramů a na místě třetím v absolutním pořadí. Mezi muži opět kraloval Zbyněk Krejča, jenž si nejdříve na činku nechal naložit 260 kilogramů. Ty zvládl a při druhém pokusu váhu zvýšil na 272,5 kg. Tento pokus mu však rozhodčí neuznali. Zadařilo se až při třetím a posledním pokusu, a tak si Zbyněk mohl připsat platný pokus s 272,5 kg a nejvyšší výkon v bench-pressu na letošním ročníku.

Po bench-pressu následovala opět přestávka a v 16:45 se pokračovalo třetí a poslední disciplínou, mrtvým tahem. Z žen se o prvenství v této disciplíně dělí Barbora Labidi a Jana Szmigielová. Obě závodnice shodně utáhly pěkných 160 kilogramů. I u mužů se o prvenství dělí dva závodníci - Zbyněk Krejča a Martin Brabec z domácího oddílu Sporting APIS Praha. Oba utáhli 305 kilogramů.

Vyhlášení výsledků proběhlo krátce po sedmé hodině večerní. Na tvářích závodníků již byla po dlouhém a náročném dni znát únava a i řady diváků již kvečeru značně prořídly. Ale to jistě vítězům neubralo na radosti z ocenění. Závodníci na prvních třech místech byli odměněni medailemi, diplomy a doplňky od firmy Vitalmax. Kdo stanul na stupních vítězů, si můžete přečíst zde.

A kdo byl nejlepší podle absolutního pořadí, tedy podle Wilksových bodů? Jako první zmiňme něžné pohlaví. První místo dle absolutního pořadí mezi ženami obsadila Barbora Labidi z Dires lift Praha, která nazvedala 395 kilogramů v trojboji a získala tak 424,2132 bodů dle Wilkse. Druhá byla Jana Szmigielová z SO Domažlice, jež nazvedala rovných 400 kilogramů v trojboji a získala 395,9981 Wilksových bodů. A na třetím místě stanula již zmíněná Jana Hrabalová s 360 nazvedanými kilogramy a 356,7445 body dle Wilkse.

A jak dopadli muži? Jistě nepřekvapí, že na prvním místě v absolutním pořadí stanul Zbyněk Krejča ze Sokola Nymburk. S 917,5 kg v trojboji a 532,02 body dle Wilkse nechal ostatní závodníky daleko za sebou. Druhé místo patří Martinu Šťastnému z Dires lift Praha (732,5 kg v trojboji, 491,0634 Wilksových bodů) a na třetím místě je Pavol Demčák z TJ Sokol Nymburk (850 kg trojboj, 488,2148 bodů dle Wilkse).


Mistrovství Čech v silovém trojboji 2011 - fotogalerieLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

16.03.20:35Maca92 - Aha..:D tak jsem se nenašel nevadí..:D
16.03.20:23Maca92 - Super..:)
16.03.18:39Markisha - pro všechny, kdo mají zájem, celý záznam Mistrovství Čech ..+1
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 14 sekundami?
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínSissy dřepy - ideální cvik pro domácí...
DAVID.KOVACIK96 (16:29) • Já jsem například sissy dřepy zařadil a naopak mi to pomohlo (y) a žádný poškození nepo...
magazínSissy dřepy - ideální cvik pro domácí...
AxelX1 (14:51) • A taky je mnoho videí od trenérů, kteří varuji, že právě tento cvik je horší jak předko...
magazínWorld Fit Model Championship 2020 - k...
moab (12:02) • Ženský pěkný. Chlapi... No...
magazínWings of Strength Chicago 2020 - výsl...
KralByciaZlaza (17:53) • *** [admin] Tak jo, Rando, stačilo. Šanci „vrátit se a zůstat“ jsi dostal, zahodil j...
magazínWings of Strength Chicago 2020 - výsl...
PavelV (16:23) • To je fantastickej komentář...`vypadat jak oni a videt to na fotkach, tak si to priste...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra