Reklama:

Mistrovství Čech v silovém trojboji 2011 - reportáž

Ronnie.cz > Powerlifting > Soutěže

V sobotu 5. března 2011 se v našem hlavním městě konal 19. ročník Mistrovství Čech v silovém trojboji mužů a žen. O výsledcích letošního ročníku jsme Vás informovali v tomto článku. Pořádající oddíl Sporting APIS Praha sezval všechny účastníky i diváky do tělocvičny Základní školy gen. Peřiny v Praze 6, kde soutěž probíhala.

Celkem 47 závodníků se od osmé hodiny ranní účastnilo prezentace a vážení, následně bylo 8 žen a 39 mužů rozděleno do skupin. Samotná soutěž byla zahájena úderem desáté hodiny dopolední, jak jinak než dřepem. Hlasatelkou a delegátkou Českého svazu silového trojboje byla na letošním ročníku mistrovství Čech Hana Takáčová. Těm, kteří se v oblasti silového trojboje orientují, jistě není třeba tuto dámu přestavovat. Přesto alespoň zmiňme, že jde o úspěšnou závodnicí v powerliftingu a v bench-pressu - je mistryní světa, Evropy a několikanásobnou mistryní České republiky.

A kdo ze závodníků si nechal při dřepu nejvíce naložit na činku? Z žen to byla Barbora Labidi z Dires lift Praha, která dřepla s úctyhodnými 160 kilogramy! A nedá se říct, že by jí tato váha dělala nějaký velký problém. Z žen se při disciplíně k výkonu Barbory žádná závodnice nepřiblížila, snad jen Jana Szmigielová z SO Domažlice, vítězka kategorie žen do 72 kilogramů, jež dřepla se 145 kilogramy. Ale i tak zde byl rozdíl 15 kilogramů. Z mužů si na činku nechal nejvíce naložit Zbyněk Krejča ze Sokola Nymburk, známá tvář na poli powerliftingu. Zbyněk Krejča přijel do Prahy ve velmi dobré formě a sklízel zde jeden úspěch za druhým. Dřepnul s 340 kilogramy a žádným závodníkem nebyl překonán. Druhou největší váhu si zapsal jeho oddílový kolega Pavol Demčák, který zvládl dřepnout s 315 kilogramy.

Poté, co všichni závodníci absolvovali tři pokusy první disciplíny, nastal čas na zaslouženou pauzu, která trvala dvacet minut a při které jste si mohli nejen odpočinout, ale také se občerstvit nějakou z dobrot, které byly na místě k zakoupení. Nebo jste se mohli jít jen tak vyvětrat ven na vzduch, protože sobotní počasí bylo opravdu jarní - slunečné a příjemně teplé.

Ale zpět k trojboji. Po pauze se přešlo k druhé disciplíně, bench-pressu. Největší váhu dokázala zatlačit Jana Hrabalová z klubu Ludvík Praha, též velmi známá a úspěšná závodnice v tomto sportu. Na čince zvládla při druhém pokusu rovných 100 kilogramů. To jí stačilo a na třetí pokus již nenastoupila. Jana Hrabalová skončila na letošním mistrovství na druhém místě v kategorii žen do 72 kilogramů a na místě třetím v absolutním pořadí. Mezi muži opět kraloval Zbyněk Krejča, jenž si nejdříve na činku nechal naložit 260 kilogramů. Ty zvládl a při druhém pokusu váhu zvýšil na 272,5 kg. Tento pokus mu však rozhodčí neuznali. Zadařilo se až při třetím a posledním pokusu, a tak si Zbyněk mohl připsat platný pokus s 272,5 kg a nejvyšší výkon v bench-pressu na letošním ročníku.

Po bench-pressu následovala opět přestávka a v 16:45 se pokračovalo třetí a poslední disciplínou, mrtvým tahem. Z žen se o prvenství v této disciplíně dělí Barbora Labidi a Jana Szmigielová. Obě závodnice shodně utáhly pěkných 160 kilogramů. I u mužů se o prvenství dělí dva závodníci - Zbyněk Krejča a Martin Brabec z domácího oddílu Sporting APIS Praha. Oba utáhli 305 kilogramů.

Vyhlášení výsledků proběhlo krátce po sedmé hodině večerní. Na tvářích závodníků již byla po dlouhém a náročném dni znát únava a i řady diváků již kvečeru značně prořídly. Ale to jistě vítězům neubralo na radosti z ocenění. Závodníci na prvních třech místech byli odměněni medailemi, diplomy a doplňky od firmy Vitalmax. Kdo stanul na stupních vítězů, si můžete přečíst zde.

A kdo byl nejlepší podle absolutního pořadí, tedy podle Wilksových bodů? Jako první zmiňme něžné pohlaví. První místo dle absolutního pořadí mezi ženami obsadila Barbora Labidi z Dires lift Praha, která nazvedala 395 kilogramů v trojboji a získala tak 424,2132 bodů dle Wilkse. Druhá byla Jana Szmigielová z SO Domažlice, jež nazvedala rovných 400 kilogramů v trojboji a získala 395,9981 Wilksových bodů. A na třetím místě stanula již zmíněná Jana Hrabalová s 360 nazvedanými kilogramy a 356,7445 body dle Wilkse.

A jak dopadli muži? Jistě nepřekvapí, že na prvním místě v absolutním pořadí stanul Zbyněk Krejča ze Sokola Nymburk. S 917,5 kg v trojboji a 532,02 body dle Wilkse nechal ostatní závodníky daleko za sebou. Druhé místo patří Martinu Šťastnému z Dires lift Praha (732,5 kg v trojboji, 491,0634 Wilksových bodů) a na třetím místě je Pavol Demčák z TJ Sokol Nymburk (850 kg trojboj, 488,2148 bodů dle Wilkse).


Mistrovství Čech v silovém trojboji 2011 - fotogalerieLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

16.03.20:35Maca92 - Aha..:D tak jsem se nenašel nevadí..:D
16.03.20:23Maca92 - Super..:)
16.03.18:39Markisha - pro všechny, kdo mají zájem, celý záznam Mistrovství Čech ..+1
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínIFBB Elite Pro Czechia 2021 - fotogal...
Paulie02 (15:04) • Naprostá amateřina pořadatelů. Nasvícení s pozadím musel vymyslet idi.t. Obsazení prof...
magazínIFBB Elite Pro Czechia 2021 - fotogal...
PrivateBlueVenusTV (12:49) • Viete koľko krát som ja dal `plusko` niekomu, kto ma hejtí (samozrejme nie plusko prísp...
magazínIFBB Elite Pro Czechia 2021 - fotogal...
PrivateBlueVenusTV (12:47) • Nezrelosť človeka sa prejavuje v tom, že niekomu dáva mínuská LEN PRETO, KTO JE TEN `NI...
magazínIFBB Elite Pro Czechia 2021 - fotogal...
Humanic145 (12:15) • Já to nechtěl psát, abych nevypadal jako hater... Ale představa, že dru jak kůň, abych...
magazínIFBB Elite Pro Czechia 2021 - fotogal...
Marczus (19:36) • Tohle az si precte Standa, tak mu praskne zilka. Pokud sem ovsem chodi...
NOVÉ INZERÁTYseznamka Hledám odvážnou bojovnici, Sparring
Hledám šikovnou holku, ženu, paní na společné fitko. Mám své malé středně vybavené „fitness“ v ob...
bazar Posilovací set
Posilovací set: Multifunkční posilovací stojan -Robustní, stabilní a tuhá konstrukce -Velmi kv...
bazar Prodam vybaveni fitness studia
Prodam vybaveni studia. Vse nove. Trampoliny, bosu, kettlebelly. Idealne vse jednomu zajemci.
služby Osobní Trenér Praha - Adam Špulá...
Chceš se naučit základy boxu, thaiboxu, nabrat svalovou hmotu, zlepšit si kondici anebo už prostě...
práce Osobní trenér pro VIP klientelu
Do týmu BodyBody Home & Office hledáme osobního trenéra se zkušenostmi, vynikajícím přístupem ke klientům a ochotou učit se nové věci. Hledáme trenéra, který bude jezdit za klienty domů nebo do kanceláře.Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie