Reklama:

Petr Petráš, obr z Podivína

Ronnie.cz > Powerlifting > Osobnosti

Mnozí z Vás jistě zaregistrovali, že se na nedávném oblastním mistrovství severní a jižní Moravy představil neskutečný obr Petr Petráš a ve váze nad 120 kg předvedl výkon větší než loňský mistr světa, a to hned o víc jak 7 kg, když po lehkých pokusech nasbíral v celkovém součtu 1080 kg v trojboji (video a krátký rozhovor bezprostředně po závodech jsme Vám již přinesli zde). Jelikož se takové výkony nevidí každý den, neváhal jsem, Petrovi zavolal a domluvil si s ním schůzku, abych vám mohl tohoto obra z Podivína blíže představit.

S Petrem jsem měl domluvený sraz na úterý 8. 2. v Podivíně na čerpací stanici. Protože jsem přijel o chvilku dříve, rozbalil jsem si svačinu, že se nacpu. V tom se ale na benzinu přiřítilo tmavé BMW řady 7 a z něho vystoupil zatím ten největší chlap, jakého jsem kdy viděl. Bylo hned jasné, že se jedná o Petra. Po domluvě jsme popojeli do města k posilovně Gita Podivín, kam se šel Petr lehce protáhnout po závodech. Na trénink si přivezl i svého sparinga Michala Létala a svou přítelkyni Adrianu. Z tréninku jsem udělal několik fotek a také video, na které se můžete těšit v následujících dnech. Co jsem se od tohoto obra dozvěděl?

Petře, tebe zatím nikdo moc nezná a všichni určitě přemýšlí, kde ses tak najednou vzal. Řekni nám tedy prosím něco blíže o sobě, představ se čtenářům a vezmi to pěkně od začátku.

Petr Petráš při lehkém tréninku krátce po závodech
Narodil jsem se 28. 10. 1984 ve Valticích a s rodiči jsem vyrůstal zde v Podivíně, kde jsem absolvoval i základní školu. Poté jsem nastoupil na učňák, obor autoklempíř. Po škole jsem šel na rok na vojnu do Náměště nad Oslavou a později do Přerova k protiletadlové obraně. Zajímavé je, že při nástupu na vojnu jsem měl 140 kg a po ní jen 98 kg.

V současné době bydlím s přítelkyní Adrianou v Břeclavi, kde pracuji u firmy AVE jako řidič nákladního vozidla. V minulosti jsem zkoušel jezdit i dálkově s kamiónem, ale protože jsem u toho moc hubnul a nemohl jsem cvičit, po 3 měsících jsem toho zanechal, nebylo to nic pro mě. U cvičení jsem byl už od 7 let, kdy mě bral do posilovny můj otec. Později ve 12 letech jsem jezdil motokros, získal jsem titul mistra ČR a mistra Rakouska, ale protože to bylo velmi finančně nákladné, s motokrosem jsem musel skončit. Zkoušel jsem dělat chvilku i jiné sporty, až jsem ve 14 letech začal pravidelně chodit do tohoto fitka, ze začátku se svým dědou. V tomto období mě oslovil náš trenér Láďa Svoboda a přemluvil mě k závodění v silovém trojboji. Pár závodů jsem absolvoval jako dorostenec a pak i jako junior. Tenkrát jsem všechny závody chodil bez dresů.

Co mám rád? Hlavně jídlo, a to hodně jídla, zejména maso - miluju hovězí steaky a z příloh asi rýži. Nepiji žádný alkohol a nekouřím. V hudbě nemám žádný vyhraněný styl, poslouchám skoro vše. Do kina nechodím, protože se nevejdu do sedaček, což mě štve, mají malá křesla. Jako relaxování využívám pouze spánek, zkrátka jen práce, cvičení, jídlo a spánek.

Vraťme se k tvé první soutěži v trojboji. Jak jsi na ní dopadl a jaké byly tvé výkony?

Na mých prvních závodech jsem byl ve Vranovicích v roce 2000 jako člen družstva, vážil jsem 84 kg a nazvedal jsem 465 kg v součtu (dřep 175 kg, benč 110 kg, mrtvý tah 190 kg).

Jak trénuješ v současné době a kdo Ti pomáhá s tréninky?

Stále jedu stejný trénink, tělo mám rozdělené do tří dnů a v disciplínách využívám pyramidového systému zvyšování váhy. Pokud se cítím unavený, v disciplíně nejedu pyramidu, ale uberu váhu a udělám více opakování. Jediné, co měním, jsou doplňkové cviky, kde jeden týden přidám ke dřepům legpress, další týden pak čelní dřepy a tak to stále točím. Na ramena zase střídám jeden týden tlaky s velkou činkou před hlavu, pak za hlavu a následně tlaky s jednoručkami. U doplňkových cviků se počet opakování pohybuje od 8 do 12. A s kým jsem cvičil? Nejprve s dědou, pak se Zbyňkem Juřátkem a od roku 2006 cvičím s Michalem Létalem. Technické zázemí ohledně trojboje zajišťuje předseda oddílu Gita Podivín Ladislav Svoboda. Tréninky s Michalem plánujeme sami.

Trénink

  • pondělí: prsa, triceps, biceps, břicho, lýtka
  • úterý: kardio
  • středa: nohy, mrtvé tahy
  • čtvrtek: kardio
  • pátek: záda, ramena, břicho, lýtka

Pondělí

cviksérieopakovánípoznámka
bench-press612 - 1 pyramida
tlaky s jednoručkami na šikmé lavici4 8 - 12
pullover3 - 48 - 12
kliky na bradlech48 - 12
francouzský tlak48 - 12
stahování kladky38 - 12
bicepsový zdvih s velkou činkou4 8 - 12
bicepsový zdvih nadhmatem4 8 - 12
bicepsový zdvih s jednoručkami4 8 - 12
výpony na lýtka415
břicho 420 horní část

Středa

cviksérieopakovánípoznámka
dřepy612 - 1 pyramida
legpress48 - 12
mrtvý tah3 - 412 - 1 pyramida
zakopávání48 - 12
výpony na lýtka415
břicho 420 spodní část

Pátek

cviksérieopakovánípoznámka
shyby na hrazdě68 - 12
stahování kladky za hlavu3 8 - 12
přítahy T-osy3 - 48 - 12
předklony s velkou činkou4 8 - 12
hyperextenze48 - 12
tlaky na ramena před hlavu5 8 - 12
upažování vestoje48 - 12
upažování v předklonu48 - 12
krčení ramen48 - 12
výpony na lýtka415
břicho 420 šikmé břišní svaly

Petrovo domovské fitko - Gita Podivín
Zajímalo by mě, jak se stravuješ a jak vypadá tvůj běžný jídelníček. Nasytit takové velké tělo není úplně lehké, to znám i podle sebe, používáš nějaké doplňky výživy?

Den začínám snídaní v 5:00 pořádnou porcí müsli s jogurtem, aminokyselinami, proteinem a kloubní výživou, kolem 10:00 mám svačinu - samotnou čtvrtku kuřete, na chuť. V poledne jedu domů na oběd a většinou mám pytlík rýže a tak 300 g masa. Snažím se vše dělat bez soli a omastku. Když jdu na trénink, tak si dávám okolo 15. hodiny aminokyseliny a kofeinové tablety, po cvičení si dávám opět rýži s masem a na noc dávám protein. Když netrénuju, tak místo toho sním další dvě porce jídla. Mezitím ještě jím vejce a mléko, plato vajec mám tak na dva dny. Občas si dám před tréninkem i čokoládu. Za den vypiji kolem 4 litrů vody. Z doplňků tedy používám hovězí aminokyseliny, proteinový 90procentní izolát a kloubní výživu, víc nepotřebuji.

Proč jsi nezávodil pravidelně v minulosti? Teď to byla odmlka 4 roky a naposledy jsi závodil, jestli se nepletu, v roce 2007?

Právě v roce 2007 jsem si při dřepu udělal něco s kolenem, hrozila mi i operace, ale nakonec jsem to rozhýbal při rehabilitaci. Měl jsem potom takové období, kdy jsem si říkal, že závodit nebudu a budu si cvičit sám pro sebe, dokonce jsem přemýšlel i o estetice (kulturistice). Nakonec ale trojboj zase zvítězil a začal jsem se připravovat na rok 2010. Na posledním tréninku před prvními závody mi ale prasklo v zádech při mrtvole na 370 kg, až jsem upadl na zem, celý týden jsem pak ležel, takže zase celá sezóna pryč. Od té doby cvičím mrtvý tah bez pásku a je vše v pohodě. Letos to zatím vše drželo, jen mě trochu zlobí předloktí na levé ruce, ale to už mi ve startu nezabránilo.

Co dresy, jak ses s nimi popral a sehnal jsi vůbec velikost na sebe?

Na dřepy a mrtvý tah používám stejný dres, u mrtvoly ho využívám celkem dobře, na dřepu si myslím, že bych potřeboval větší, moc mi to zatím nesedí. Dres na benč je v pohodě, jen když ho potom sundám, bolí mě dost ramena. Zatím mám problém sehnat větší dres na dřepy.

Jaké máš cíle do budoucna, budeme tě moct ještě někde vidět závodit?

Chtěl bych jít konečně v dubnu na mistrovství republiky do Nymburka, a pokud to zdraví dovolí, závodit i na mistrovství Evropy a světa, které jsou u nás v Čechách. A vzhledem k tomu, že mi závod na oblasti moc nevyšel, chtěl bych se zlepšit a překonat hranici 1100 kg v trojboji a udělat třeba i nějaké rekordy. A nesmím zapomenout, že se těším, až spolu my dva změříme síly.

Na to se těším také, jen škoda, že zatím nejsem v té nejlepší formě, ale pracuji tvrdě na tom. To mě přivádí na jednu zajímavou věc, když už se spolu takhle bavíme, rovnou se tě zeptám, nechtěl by sis se mnou někdy ke konci mé přípravy před mistrovstvím Evropy zatrénovat? Dát společný trénink?

To je výborný nápad, to se mi líbí, určitě se ozvi, rád se toho zúčastním.

Tak to je skvělé, ale teď už zase k tobě. Pochlub se nám, jaké dáváš výkony bez dresů (RAW) v jednotlivých disciplínách nebo cvicích?

Ve dřepu jsem dal jen v bandážích 380 kg jedno opakování, v benči s odrazem od hrudníku lehce 260 kg, čistě 250 kg, mrtvola 350 kg mi nedělá problém nikdy. Z ostatních cviků dám třeba 200 kg na tlak na ramena před hlavu, bicepsové zdvihy jezdím osm opakování se 120 kg a tlaky na prsa jezdím se 70kilovými jednoručkami. Obvod přes biceps mám 56 cm. Můj nejoblíbenější cvik je zrovna ten, který mi nejvíce jde.

Petr Petráš a Milan Špingl
Co sponzoři, máš nějaké?

Sponzory žádné nemám, ale hodně mi pomáhají mí kamarádi, zejména Michal.

Potom, co jsi předvedl takový perfektní výkon, se samozřejmě hned objevily řeči, že jsi toho musel dosáhnout jedině s pomocí anabolik, že takové výkony se bez nich zvednout nedají. Jak reaguješ na podobné řeči, jak je snášíš? Ptám se, protože to samé znám já a dost mě to štve.

Já to neřeším, prostě to pouštím z hlavy. Řeči ostatních mě nezajímají.

Teď jako vždy na závěr, chceš ještě něco k rozhovoru dodat, nebo někomu poděkovat?

Chtěl bych poděkovat Láďovi Svobodovi, že tady už celých 21 let vede tenhle náš oddíl, dále bych poděkovat rodině a přítelkyni Adrianě, že mají se mnou trpělivost. Pak samozřejmě sparingovi, bez kterého bych si už trénink nedokázal představit, a vůbec všem lidem, kteří mě podporují a fandí mi. A vzkaz pro všechny - pořádně jezte a tvrdě trénujte! Bez toho žádné výsledky nejsou.

Petře, díky za rozhovor, přeju pevné zdraví a uvidíme se na republice a na společném tréninku.

Více fotografií a také video z Petrova tréninku Vám přineseme v dalším článku!


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

19.02.12:27reveira - Vše byla nadsázka tak to tak nešlukuj zmrzlinko.
18.02.22:50Koutňa - S tím ogarem ses trochu sekl, to se říká na Valachách a ne..
17.02.17:18Míra Pavlíček - Od Ladína jsem dostal podivínské víno 3x.2005 v Bolce na r..+3
17.02.17:05reveira - Tak to si mě dostal.Je fakt,že jsem byl o tom přesvědcěn.T..
17.02.16:51HaToRi - dobry no.maikfisher i ja jsme z Podivina a vinarska obec n..
17.02.16:46reveira - Já mám v Podivíně kamaráda,kam jezdím pravidelně na hody,n..
15.02.20:23Maiklfisher - Dobrý vtip,dík,dovedu si tu brněnsků roru představit jak t..
15.02.17:12eagle - co to je chlaščeš ti osvětlím na jednom vtipu *22* (Parna..
14.02.20:14Maiklfisher - Jestli je Podívín vinařské město pak se v Praze rube uhlí ..
13.02.14:10reveira - V Podivíně,Velké Bílovice,Valtice atd. to je vinařská o..
11.02.15:31Maiklfisher - ted se někteří z vás napasou,tak si dejte.+1
10.02.14:47Tom.K. - To bylo MČR.;-)
10.02.13:45ygg - ...já mám v paměti fotku, jak jsi na stupních vítězů druhý..
10.02.13:13Tom.K. - Čus Yggu, já jsem na Evrope nikdy nebyl, to sis mě s někým..
10.02.12:16Jan Krch - Spíš chyběla jednoznačná reakce ve smyslu:odmítám a neužív..+2
10.02.11:44Petey - ta otazka ohladne AS bola trosku blba/zbytocna,nie?-1
10.02.11:00Iva Malá - Nevyhrál jste před devíti lety mistrovství Moravy?
10.02.10:49Habartovi - Tak se nech,take zvecnit.
10.02.10:41Maiklfisher - Samo že se s pertem znám cvičíme s polu nějaký ten rok a u..
10.02.10:37bxl.be - na tohle se clovek musi narodit ale take se tomu venovat n..
10.02.10:32ygg - Pokud se osobně neznají, a to docela dobře, tak se omlouvá..
10.02.10:17Habartovi - Jestli se znaji nevim a dokazovat nic nemusi,jen je lepsi,..+2
10.02.10:10ygg - když za tebou přijede Špingl, že by chtěl udělat rozhovor ..
10.02.10:09Habartovi - Mozna to prehodi.A chce to poradnou pametovku,at je hodne ..
10.02.10:06ygg - Omlouvám se, že vám vstupuji do diskuze, ale tak nějak nec..+2
10.02.10:04Culda13 - sraz úterý 8.2 a foto z tréninku . Podle rozpisu jede v ..+1
10.02.09:56Habartovi - Nejake foto,urcite mas.A je daleko lepsi,kdyz clovek podlo..-1
10.02.09:52Maiklfisher - Galerii,to chceš po člověku co se sem v neděli poprvé podí..
10.02.09:39Maiklfisher - z max.daného jednotlivce,kohokoliv
10.02.09:38Habartovi - Ja si myslim,ze 2-3hod trening nemuze byt moc intenzivni.
10.02.09:33crazym - maik, teď vůbec nevím jak to myslíš, říkáš že o váhy nejde..
10.02.09:25Maiklfisher - Nechcu nic překrucovat,ale je fakt málo lidí co jedou poct..
10.02.09:24Habartovi - Myslel jsem tebe,rad bych mel nejakou predstavu. Je lepsi,..
10.02.09:22Maiklfisher - To myslíš mě nebo petra
10.02.09:22crazym - jasný maiku, petr dělá totiž v tréninku tuny negativních o..
10.02.09:18Habartovi - Jidlo je taky dulezite,bylo by super,kdyby psal i o nem,al..
10.02.09:04Maiklfisher - Chlapci chlapci,pořád tady řešíte jeho trénink.Proč.Ono to..
10.02.09:01Habartovi - Jj,jsem Ronnieekonom.*88*
10.02.08:55Peter Ustinov - takze chces vlastne Ronniemu usetrit prachy*24*
10.02.08:51Habartovi - Proto furt loudim,at ho nekdo(moderatori),premluvi na log,..
10.02.08:39Peter Ustinov - ja mam presne polovinu co on (kdyby vedl treningovy denik..
10.02.08:16Habartovi - Doufam,ze to nevyzni,jako falesna skromnost,ale ja si nepr..+1
10.02.07:51Peter Ustinov - no vidis, kazdej mame metu, na kterou se muzeme posunout d..
10.02.07:17Habartovi - Petrase jsem v realu nevydel,ale podle rozmeru,jsem na tom..
09.02.23:13ygg - Super rozhovor a ta společná fotka fakt nemá chybu..tam je..+1
09.02.21:57guruhonza - já hledal fanklub na facebooku hned :D
09.02.21:47Tom.K. - Zakládám Fanclub! :-) Super článek! Zhltnul jsem ho jed..
09.02.21:20vitez.7 - Skoro si říkam, že by mohl být aj Strongmanem *79* ostudu ..
09.02.21:11Peter Ustinov - nekterym by stacilo jako motivaci, aby si sem pravidelne p..+1
09.02.21:09Jan Krch - Wilks je nepodstatný,vyhrát absolutku a prohrát váhu by ne..+2
09.02.21:06Habartovi - Jestli nekdo muze,tak ho premluvte,at vede log s fotkama a..
09.02.20:57Boban123 - těším se na fotky:)) 120 kg na bicepsy 8 opakovaní sakra t..
09.02.20:40bxl.be - Nebyl bych si tou matematikou tak jisty Milanovo vaha je ..+1
09.02.20:19HaToRi - petr ma takovych 188cm.O neco malo min jak ja..
09.02.20:08BeBeMan - ten musi bastit maly deti, jinak to nemuze jit *32* +1
09.02.20:06ťuťuňuňu - tak clovek s takovou postavou si muze slusne privydelavat ..+4
09.02.20:05HaToRi - kamo ale to jeho BMW rady 7 je taky prez 15roku stare!+1
09.02.19:01Pažout - Kolik vůbec Petr měří? Jinak fitko se mi taky hodně líbí.
09.02.18:49Culda13 - Robot2037:- líto ? v kinech jsou sedačky pro dva . Já se z..-1
09.02.18:46Jan Krch - To je jako s tím soubojem.Pokud Petr neudělá tech. chyby n..+3
09.02.18:42maxpoint97 - Je to monstrum*79* *1* Takovejhle chlap se prostě pro si..
09.02.18:40Robot2037 - tohohle hromotluka bych nerad potkal v tmavem prujezdu *1*..+1
09.02.18:34ťuťuňuňu - to ja nemuzu vedet, proste pisu co vidim na fotce...+2
09.02.18:24Jan Krch - Až nabere na závodní maximum,tak takovou blbost nikdo nepl..+2
09.02.18:20ťuťuňuňu - vedle neho vypada Spingl jako decko a to je poradnej chlap..
09.02.18:07Orbb - snad mu to klapne na mistrovství Evropy/světa
09.02.17:42s.sman - Borec, klobouk dolů.
09.02.17:00mysH - nektery pasaze rozhovoru vtipny, strasti velkych lidi :) a..
09.02.16:54guruhonza - wow, tak za tenhle článek moc děkuju! Tenhle borec vypa..
09.02.16:37haino - Golem obživnul+1
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 29 sekundami?
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínZapojte se do studie a získejte zdarm...
malex (12:45) • nové kolo! www.docs.google.com/forms/d/1inqkSbXR3tfDT2_JTyHYL0VvpPc5s_tkIroOI7D4Agc/ed...
magazínPavel Vacek - záda a břicho 3 týdny p...
PavelV (14:46) • Děkuju, budu se snažit.
magazínRadikální změna (XVI.): Ze dne na den...
Blizard3 (11:19) • Ahoj Jáne, děkuji za reakci. Vůle se změnit, je v podstatě to, co na začátek potřebuješ...
magazínPavel Vacek - záda a břicho 3 týdny p...
Zodiak411 (22:03) • Super videolog. Osobně bych s Pavlem uvítal další a kdyby to bylo i s Radkem Loncem, ta...
magazínRadikální změna (XVI.): Ze dne na den...
Ján Černák (15:33) • Zdravím premena je to parádna klobuk dole. Taky sa o to pokušam ale nemam pevnu volu na...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra