Reklama:

Mistrovství jižních a západních Čech v silovém trojboji 2011
- reportáž

Ronnie.cz > Powerlifting > Soutěže

Jak již víte, o uplynulém víkendu se konala oblastní mistrovství v silovém trojboji, o jejichž průběhu Vás postupně informujeme. Výsledky soutěže z jižních a západních Čech už znáte, nyní je tu reportáž a fotogalerie z tohoto klání.

V sobotu 5. února se do Sokolova sjelo celkem 45 závodníků a závodnic, aby se zde utkali o tituly oblastních mistryň a mistrů v silovém trojboji pro rok 2011. Pořádající oddíly Baník Sokolov a Spartak Chodov připravily ve vzpírárně 8. ZŠ opět kvalitní soutěž. Po prezentaci, zvážení a nezbytné kontrole vybavení byli závodníci rozděleni do čtyř skupin. První skupina nastoupila na činku v 10:15, a to na dřep. Čtenářům, kteří nejsou v silovém trojboji příliš zběhlí, jen přidám poznámku, že soutěž pořádají oddíly z pověření ČSST, a tudíž se závodí dle pravidel IPF, která od 1. 1. 2011 doznala docela velkých změn.

V soutěži se představily celkem tři ženy, které startovaly v jediné hmotnostní kategorii - do 72 kg. V nejlepší formě se zde představila ostřílená závodnice Jana Szmigielová ze Sokola Domažlice, která zaznamenala všech devět platných pokusů a nasbírala celkem 400 kg. Na druhém místě skončila Kateřina Türbová ze Sokola Bořislav před Gabrielou Reifovou ze Spartaku Chodov.

42 přítomných mužů se rozdělilo do osmi nově vzniklých hmotnostních kategorií. V kategorii do 59 kg se představil pouze jeden závodník, Petr Kovářík ze Spartaku Chodov, který nazvedal celkem 320 kg. Dva závodníci se představili v kategorii do 66 kg, kde zvítězil Jan Lorenc z Powerliftingu Klatovy, který zaujal především kvalitním mrtvým tahem (205 kg). Druhé, neklasifikované místo obsadil Vojtěch Vyskočil, který nezapsal ani jeden platný pokus ve dřepu. Čtyři závodníci se představili v kategorii do 74 kg, kde zvítězil zkušený Martin Dolejš z Vejprnic. U něj jistě zaujme číslo v kolonce „bench-press“. 152,5 kg je při tělesné hmotnosti 71,7 kg opravdu hodnotný výkon.

Nejpočetnější zastoupení měla kategorie do 83 kg, kde se představilo celkem 12 závodníků. Zde jasně kraloval domácí závodník Petr Hrubý, jehož součet 660 kg je při tělesné hmotnosti 78,3 kg (velice kvalitní muskulatury) více než dobrý. Druhý skončil výkonem 587,5 kg Zdeněk Tuháček z TJ Kralupy před dalším domácím závodníkem Reném Hrubým. Zajímavý souboj o čtvrté místo sváděli do posledního pokusu v mrtvém tahu tři závodníci. Nakonec se z „bramborové medaile“ radoval František Valena z KST Dobříš součtem 515 kg. Sedm závodníků se představilo v kategorii do 93 kg. Zápisem 250 + 175 + 225 zvítězil Jan Švagr z TJ Sokol Vršovice před juniorem Patrikem Navarou a domácím Emilem Baloghem.

Šest závodníků nastoupilo v kategorii do 105 kg. Ani jeden platný pokus nezapsal David Kabyl ze Sedlčan, a tak obsadil poslední neklasifikované místo. Vítězem se stal rozdílem třídy Petr Schmid z TJ Sokol Vršovice, který nasbíral součet 740 kg a zatlačil 205 kg. Druhé místo obsadil Karel Pinkava z Klatov, který se předvedl především ve své nejkvalitnější disciplíně, mrtvém tahu, kde potáhl 285 kg. Bronzovou medaili ze své první soutěže si odvezl Marek Brázda z KST Dobříš výkonem 615 kg. Kategorie do 120 kg, kde nastoupilo šest závodníků, našla svého vítěze v Rostislavu Kvardovi ze Sokola Domažlice, jenž zaznamenal i absolutně nejlepší výkon ve dřepu (290 kg) i v tlaku (210 kg). Na druhém místě se umístil Martin Šafář z TJ Sokol Vršovice, který k soutěži nastoupil RAW (pouze v singletu a opasku). Vezmeme-li v potaz tento fakt, musíme jeho 745kg součet označit minimálně jako hodnotný. Na třetím místě skončil jeho oddílový kolega Vladimír Kadlec výkonem 685 kg. Čtyři zástupce měla supertěžká kategorie nad 120 kg, kde jasně kraloval Pavel Čurda ze Sokola Bořislav, který předvedl nejvyšší výkon v mrtvém tahu - 320 kg. Stříbrný stupínek obsadil Antonín Coufal z TJ Dobřany, který se musel oklepat z pádu 222,5 kg vážící činky na hrudník při tlaku. Zde bych si dovolil vytknout nakladačům určitou nesehranost, díky níž se nepodařilo činku včas zachytit. Nicméně „Tony“ soutěž dokončil slušným součtem 757,5 kg. Uvedené borce na stupně vítězů doprovodil Zdeněk Trnka ze Sokola Bořislav.

Po soutěži, která měla celkem spád, se přistoupilo k vyhlášení výsledků. Kromě vyhlášení vítězů jednotlivých kategorií se vyhlašovalo i absolutní pořadí zúčastněných dorostenců, juniorů a samozřejmě mužů a žen. Ze sedmi zúčastněných dorostenců byl nejúspěšnějším Karel Štork z domácího oddílu výkonem 304,630 Wilksových bodů před Tomášem Svobodou a Petrem Kováříkem. Mezi šesti přítomnými juniory nasbíral nejvíce bodů Patrik Navara ze Sokola Bořislav s počtem 397,819. Na druhém místě skončil Jan Lorenc z Klatov a třetí Matouš Hrubeš z Bořislavi. Dodejme, že pro dorostence a juniory je soutěž nominací na MČR. U žen bylo absolutní pořadí identické jako v kategorii, neboť zde startovaly pouze tři v jedné váhové kategorii. Nejúspěšnějším závodníkem mezi muži se stal Pavel Čurda výkonem 457,755 bodu (o necelý jeden bod před domácím Petrem Hrubým). Díky zkušeným pořadatelům se soutěž podařilo ukončit v relativně rozumném čase. Po předání všech cen paní Hana Takáčová, která byla delegátkou soutěže a zároveň svým hlasem celou soutěží provázela, poděkovala všem přítomným za účast a závodníci se vydali ke svým domovům.


Mistrovství jižních a západních Čech v silovém trojboji 2011 - fotogalerieLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

08.02.18:43alesek - V textu jsem u Martina Šafáře napsal špatně trojboj 740. S..
08.02.13:09alesek - Míra má pravdu.Dík za upozornění. Stačilo by možná dodat `..+1
08.02.12:05Míra Pavlíček - ...znovu se ptam-bez platneho pokusu na drepu??
08.02.11:55Zonaxxx - v tej kategórií súťažili len dvaja preto skončil druhý
08.02.11:49Conan - No jo, Tonda, ten musi pokazdy mit neco `extra` , minule s..+1
08.02.11:36Míra Pavlíček - Tohle pravidlo neznam,vite nekdo vice?+5
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínVýsledky tipovací soutěže: Japan Pro...
Majka (14:09) • *32* *88*
magazínVýsledky tipovací soutěže: Japan Pro...
deiw (13:55) • Jo, to mě mohlo napadnout, že to tak dopadne :) Tak děkuji, i když to nebylo zveřejněno...
magazínVýsledky tipovací soutěže: Japan Pro...
Majka (12:20) • Krásný předvánoční čas přeji... a ze sluchátka se ozvalo: `Ale jistě, žádný problém...`...
magazínVýsledky tipovací soutěže: Japan Pro...
deiw (11:35) • Dobrý den, můžu se zeptat, kdy bude vyhlášení celoročních výsledků? Pokud se nepletu, m...
magazínSauna podporuje svalový růst a zotave...
m_hosnedl (00:06) • Dobrý den, před silovým tréninkem doporučujete dodržet celý saunovací cyklus? Tedy 3x 1...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra