Reklama:

Mistrovství severních
a východních Čech v silovém trojboji 2011 - reportáž

Ronnie.cz > Powerlifting > Soutěže

V sobotu 5. února 2011 se milovníci silového trojboje ze severních a východních Čech opět sjeli do Litvínova, kde se v nákupním středisku Máj konal 19. ročník Mistrovství oblasti severních a východních Čech v silovém trojboji pro rok 2011. Výsledky jsme Vám bezprostředně přinesli v tomto článku, dnes je tu pro Vás reportáž a fotogalerie.

Na letošním mistrovství, které opět pořádal oddíl SKST Litvínov, se sešli jak zkušení powerlifteři, tak i nové tváře, o nichž jistě ještě v powerliftingu uslyšíme. Celkem se letošního oblastního mistrovství zúčastnilo 36 závodníků, z toho šest žen a třicet mužů. Ti byli dle své váhy rozděleni do 11 hmotnostních kategorií, již změněných od 1. ledna 2011 dle pravidel IPF. Více o změnách technických pravidel v silovém trojboji se dočtete v zde.

Silový trojboj v obchodním centru Máj přilákal i značné množství diváků, mezi nimiž jste mohli zahlédnout i velké osobnosti českého powerliftingu, jako jsou Petr Theuser nebo Milan Špingl.

Prezentace a vážení účastníků závodu probíhalo od osmé hodiny ranní. Následně byli závodníci rozděleni do tří skupin a v 10 hodin dopoledne začala soutěž. První disciplínou byl dřep. V této disciplíně se ze zástupkyň něžného pohlaví nejlépe předvedla Barbora Labidi z oddílu Dires lift Praha, která si na činku nechala naložit 140 kilogramů, které také úspěšně zvládla. Barbora Labidi také z žen nazvedala nejvíce kilogramů celkově (355 kg). Z můžu dřepnul nejvíce (305 kg) Jaroslav Jirout z týmu Vitalmax Dětřichov. Jako jediný závodník tak na letošním mistrovství překonal hranici 300 kilogramů.

Po dřepu a dvacetiminutové pauze následovala druhá disciplína, kterou byl bench-press. Z žen dokázala nejvíce zatlačit 18letá závodnice z SK Power Fitness Mladá Boleslav Markéta Kovrzková, která zvládla 75 kilogramů, což byl při jejím věku a tělesné váze necelých 63 kilogramů opravdu pěkný výkon. Markéta Kovrzková také z žen vybojovala nejvíce Wilksových bodů (378,63). Mezi muži kraloval v druhé disciplíně Pavol Demčák z TJ Sokol Nymburk. Ten si na činku nechal naložit 245 kilogramů, které zvládl, a nebyl nikým překonán. Pavol Demčák také vybojoval nejvíce Wilksových bodů (486,53) a napříč disciplínami nazvedal i nejvíce kilogramů (840 kg).

Třetí a poslední disciplínou byl mrtvý tah. Zde z žen opět zářila Barbora Labidi, která utáhla velmi pěkných 150 kg. Z mužů si v třetí disciplíně nejlépe vedl Pavol Demčák, který při posledním pokusu odlepil od země 295 kilogramů. Po skončení poslední disciplíny se přešlo k vyhlášení výsledků. Závodníci na prvních třech místech obdrželi medaile, diplomy a doplňky od firmy Vitalmax.

Nejvíce závodníků se sešlo ve váhové kategorií mužů do 105 kilogramů, kde soutěžilo celkem sedm borců. Již tradičně byly nejméně obsazené kategorie žen. Letos se jich v Litvínově sešlo šest - po dvou v každé váhové kategorii. Nejmladšími účastníky mistrovství byli Michaela Chotovinská z oddílu TJ Sokol Vršovice (dřepla 65 kg, zatlačila 42,5 kg a utáhla 80 kg) a Radek Limon ml. ze stejného oddílu (dřep 135 kg, bench-press 95 kg, mrtvý tah 165 kg), jenž závodil i se svým otcem Radkem Limonem st. Nejstarším závodníkem byl Miroslav Pavlíček ze Sokola Mělník, který závodil v nejtěžší váhové kategorii, a jeho výkony byly 220 kg na dřep, 140 kg na bench-press a 220 kg mrtvý tah.


Mistrovství severních a východních Čech v silovém trojboji 2011 - fotogalerieLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

08.02.10:55drlift_ - Nepiste to sem, pak se bude v posilovne naparovat a nevydr..
07.02.22:54ABSINTH - jí všichni napište, bude mít radost, takové pozornosti :D
07.02.20:14Koutňa - ne třeba, ale určitě ... *2*
07.02.19:50maxpoint97 - Třeba má i fejsbuk *2* *2* Ne, sranda :)
07.02.18:31Koutňa - je Kača Hýblerová z Nymburka ... pro zajímavost *22*
07.02.17:36maxpoint97 - Jj, té slečně na třetí to fotce to sluší, i takový milý ús..
07.02.17:25DoG - Pěkná zrzečka na dřepu:o) Já bych se rozhodně v roli zadní..
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínIFBB Elite Pro Czechia 2021 - fotogal...
Paulie02 (15:04) • Naprostá amateřina pořadatelů. Nasvícení s pozadím musel vymyslet idi.t. Obsazení prof...
magazínIFBB Elite Pro Czechia 2021 - fotogal...
PrivateBlueVenusTV (12:49) • Viete koľko krát som ja dal `plusko` niekomu, kto ma hejtí (samozrejme nie plusko prísp...
magazínIFBB Elite Pro Czechia 2021 - fotogal...
PrivateBlueVenusTV (12:47) • Nezrelosť človeka sa prejavuje v tom, že niekomu dáva mínuská LEN PRETO, KTO JE TEN `NI...
magazínIFBB Elite Pro Czechia 2021 - fotogal...
Humanic145 (12:15) • Já to nechtěl psát, abych nevypadal jako hater... Ale představa, že dru jak kůň, abych...
magazínIFBB Elite Pro Czechia 2021 - fotogal...
Marczus (19:36) • Tohle az si precte Standa, tak mu praskne zilka. Pokud sem ovsem chodi...
NOVÉ INZERÁTYseznamka Hledám odvážnou bojovnici, Sparring
Hledám šikovnou holku, ženu, paní na společné fitko. Mám své malé středně vybavené „fitness“ v ob...
bazar Posilovací set
Posilovací set: Multifunkční posilovací stojan -Robustní, stabilní a tuhá konstrukce -Velmi kv...
bazar Prodam vybaveni fitness studia
Prodam vybaveni studia. Vse nove. Trampoliny, bosu, kettlebelly. Idealne vse jednomu zajemci.
služby Osobní Trenér Praha - Adam Špulá...
Chceš se naučit základy boxu, thaiboxu, nabrat svalovou hmotu, zlepšit si kondici anebo už prostě...
práce Osobní trenér pro VIP klientelu
Do týmu BodyBody Home & Office hledáme osobního trenéra se zkušenostmi, vynikajícím přístupem ke klientům a ochotou učit se nové věci. Hledáme trenéra, který bude jezdit za klienty domů nebo do kanceláře.Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie