Reklama:

Milan Špingl: příprava
na ME 2011 bez cenzury (I.)

Ronnie.cz > Powerlifting > Osobnosti

Už tady byla spousta článků o soutěžních přípravách kulturistů, závodníků a závodnic fitness a jiných, internet je plný videí o aktuálních formách profesionálních kulturistů a kulturistek, ale podrobně zdokumentovaných příprav silového trojbojaře na mezinárodní závody, těch na internetu moc nenajdete. Z toho důvodu jsem se rozhodl, že se o takovýto kousek pokusím a zmonitoruji celou svou přípravu na letošní mistrovství Evropy, které se bude konat tentokrát v České republice v době od 3. do 7. května v krásném městě Plzni. K tomuto kroku mě také vedlo to, že jsem na konci roku přišel o svou výkonnost, neboť jsem nechtěně shodil 17 kg vlivem těžké práce a výdeje velkého množství energie a na tréninky už moc sil nezbývalo. Navíc jsem byl dost často nemocný a dostal jsem zánět do karpálních tunelů v obou rukách. A protože se budu v přípravě pokoušet o co nejrychlejší návrat na původní výkonnost, mohlo by to být zajímavé. Abyste vůbec věděli, s kým tento počin vlastně absolvujete, zkusím se Vám v krátkosti představit a přiblížit mou sportovní kariéru.

Jmenuji se Milan Špingl, pocházím z Jindřichova Hradce, v současné době bydlím i pracuji v Praze. Do roku 2009 jsem pracoval v Praze jako policista a od roku 2010 pracuji na živnost, v současné době jako montér (plastová okna atd.). Sportu se věnuji od mládí, od 14 let cvičím v posilovně. Silový trojboj dělám závodně od roku 2004, od roku 2007 jsem v české reprezentaci. Od začátku závodím v supertěžké váze nad 125 kg, podle nových pravidel nad 120 kg. Svůj první větší úspěch jsem předvedl na MS v Rakousku v roce 2007, kde jsem poprvé zdolal hranici 400 kg v dřepu a v celkovém součtu 1000 kg. Mé největší úspěchy jsou: 4x mistr České republiky, 2. místo na ME ve Švédsku z roku 2010 s celkovým výkonem 1062,5 kg, 3. místo na MS v Indii z roku 2009, 6. místo téhož roku na světových hrách (World Games 2009), které se konaly na Taiwanu, a pak dvě 3. místa z ME z roku 2008 a 2009. Jsem držitelem českých rekordů v dřepu s výkonem 435 kg, v bench-pressu s váhou 307,5 kg a s celkovým součtem již zmiňovaných 1062,5 kg. Věnuji se rovněž trenérství silového trojboje, kde spolupracuji a pomáhám připravovat Janu Hrabalovou, Jana Pince, Josefa Mášku, Slávka Grobaře a jiné.

Svou přípravu jsem zahájil dne 29. 1., tedy poslední víkend v lednu. Do ME mám přesně 14 týdnů a v tomto časovém úseku bych Vám chtěl ukázat celou přípravu v českých podmínkách, a to bez cenzury, tak jak to skutečně dělám. Budu Vám pravidelně přinášet videozáznamy a fotky z mých tréninků, přesný týdenní jídelníček a samozřejmě doplňky výživy a jejich přesné dávkování. Jak jsem již uvedl, podzimní příprava mi nevyšla dle představ; mým cílem bude opět přibrat na 150 kg a připravit se na ME tak, abych se opět mohl měřit s nejlepšími, třeba se pokusit překonat hranici 1100 kg a získat konečně vysněný titul ME. V současné době se bude tvořit nová historie celého sportu, protože byly změněny váhové kategorie, a tak by se mi mohl splnit další můj sen, a to vytvořit nějaké evropské, potažmo světové rekordy. Cesta to nebude lehká, to vím už dnes, ale Vy můžete být při tom a doufám, že to pro Vás bude zajímavé a třeba pro někoho i poučné. Pokud budete mít zájem, v průběhu celé mé přípravy mi můžete posílat své dotazy či jiné podněty - kontakt naleznete na mých stránkách www.milanspingl.cz. V přípravě mi bude jako generální sponzor pomáhat firma Nutrend, která mi bude dodávat potřebné suplementy, server Ronnie.cz, Fitness Hard Core, kde absolvuji většinu svých tréninků, a Český svaz silového trojboje. Dále mě podpoří firma Pavel Šniager a Petr Kostka, prodej a servis zemědělských strojů.

Teď k samotné přípravě. Mám stanoveny následující cíle:

 • zvýšení osobní hmotnosti min. o 10 kg v co nejvyšší kvalitě
 • zvýšení síly zádových svalů, zejména mezilopatkových a trapézových svalů
 • zaměření pozornosti na cviky zvyšující efektivitu využití dresů
 • posílení kardio systému (srdce, TK)

Trénink

Rozhodl jsem se připravovat podle ruského tréninkového programu Fomin (s panem Fominem jsem měl tu možnost se osobně seznámit), přičemž trénink bude upravený podle mých tréninkových možností. Většina trojbojařů cvičí třikrát týdně, vždy v pondělí, ve středu a v pátek. Já bych trénink v týdnu kvůli práci časově ani fyzicky nezvládal, takže budu cvičit hlavně o víkendu. V týdnu budu cvičit ve středu a pokud budu mít dostatek sil, přidám ještě trénink v pátek a zaměřím se na doplňkové cviky a protahování zkrácených svalů. Cvičit budu ve Fitness Hard Core v pražských Vysočanech, kde se připravuje také Zbyněk Krejča, protože zde máme vybavení jako na závodech. Fominův trénink se úspěšně osvědčil při přípravě Jany Hrabalové a Jana Pince, kterým jsem tento trénink také upravoval.

Trénink bude rozdělen do čtyř částí:

 • silově objemový cyklus bez dresů (6 týdnů)
 • regenerační cyklus (1 týden)
 • silově objemový cyklus s dresy (4 týdny)
 • předsoutěžní příprava (poslední 3 týdny)

Fominův princip tréninku spočívá v tom, že je rozdělen na dvě fáze a každá fáze pak do tří dnů. V každém dnu cvičíte všechny tři disciplíny (dřep, bench-press a mrtvý tah), ale pokaždé s jinou intenzitou a zátěží. Jednoduše řečeno, jeden týden jedete hlavní disciplínu dne s lehčí váhou a 6 opakováními a druhý týden ji cvičíte s velkou váhou, ale jen 3 opakování. Tímto dochází ke kompletnímu rozvoji svalstva a zároveň má tělo čas se zregenerovat po těžkých váhách ze silové fáze. Cyklus tak můžete jet stále dokola, jen váhy se ve vrcholných sériích jednotlivých tréninků zvyšují v každém cyklu o 5 kg u dřepu a mrtvého tahu, u bench-pressu jen o 2,5 kg. Váhy jsou vypočítávány procentuálně z maximální váhy, kterou je daný jedinec schopen zvládnout v každé disciplíně před zahájením tréninku, a jsou zaokrouhleny směrem dolů. (Princip lépe pochopíte z tabulek níže.) Pro mě jsou to zatím tyto váhy: dřep 290 kg, bench-press 180 kg, mrtvý tah 290 kg. Protože mám do závodů 14 týdnů, rozdělil jsem tréninkové cykly takto, abych získal zpět co nejvíce svalové hmoty a síly a aby se přizpůsobily klouby, vazy a šlachy, cvičím prvních 6 týdnů bez dresů. Níže najdete rozpis pro první období, tedy silově objemový cyklus bez dresů, rozdělený přehledně v tabulkách zvlášť pro objemové a pro silové týdny. Následující cykly popíšu podrobně v dalších článcích vždy před jejich započetím.

Tabulky představují rozpis pro prvních 14 dní, které se ovšem znovu opakují, střídá se vždy ob týden objemová a silová část cyklu.

Objemová část cyklu bez dresů

Tuto část cyklu bez dresů stihnu v šestitýdenním období celkově třikrát. Cviky jsou uvedeny v tabulce v pořadí, jak jsou cvičeny za sebou v tréninku.

Moje úprava je, že v této části navíc používám kontrastní techniku, takže v objemovém tréninku v konečných sériích měním váhy a střídám pomalá opakování s dynamickými - to znamená, že nejprve provedu jednu sérii s 6 opakováními s 80% váhou, poté je odpočinek a následuje série opět s 6 opakováními, ale s 50% váhou a opakování musí být dynamická (pohyb dolů kontrolovaný, jen rychlejší a nahoru výbuch) a tak stále dokola, až provedu celkově 6 sérií. Protože půjdu dva dny hned za sebou, v prvních dvou dnech neprocvičím všechny tři disciplíny, ale jen dvě, aby nedošlo k přetrénování. V tomto prvním cyklu jsou do tréninku zařazeny doplňkové cviky, kterými chci zvýšit sílu v jednotlivých disciplínách a posílit zaostávající partie. Poučen z minulých chyb, jsem zařadil na posílení rotátorů páteře vytáčení s tyčí a vytáčení nohou ve visu - tímto posílím rotátory po celé délce páteře. Protože mám oslabené mezilopatkové svaly, přidal jsem cvik vsedě na lavičce mezi protisměrnými kladkami a upažování v předklonu. Na zvýšení síly v horní části bench-pressu a mrtvého tahu, kde už nepomáhá dres, jsou zařazeny dotlaky, což je bench-press, při kterém se provádí částečná opakování v horní části pohybu, kde se činka pokládá na dřevěný špalek různé velikosti, jenž se položí na hrudník. Dotahy z bloků jsou mrtvé tahy, opět v částečném pohybu v horní části, kde je činka položena kotouči na dřevěné bloky různých velikostí.

Sobota

cvikysérieopakováníváhapoznámka
rotace s tyčí420jako rozcvičení
dřepy6650 - 80 % 230 kgstřídat pomalá opakování s dynamickými
předkopávání310
mrtvý tah4560 % 170 kg
zakopávání410
bench-press36110 kg
výpony na lýtka415
břicho spodní část420

Neděle

cvikysérieopakováníváhapoznámka
bench-press6650 - 80 % 145 kg střídat pomalá opakování s dynamickými
dotlaky malý špalek 7 cm3 3
pullover38
protisměrné kladky310
mrtvý tah3470 % 210 kg
upažování v předklonu410
upažování vestoje310
biceps jednoruč510
břicho celé420

Středa

cvikysérieopakováníváhapoznámka
rotace ve visu420jako rozcvičení
mrtvý tah6650 - 80 % 230 kg střídat pomalá opakování s dynamickými
dotahy ze špalků33270 - 290 kgdle pocitu
dřepy3550 - 60 %170 kg
stahování horní kladky410
obrácený peck deck410
bench-press na úzko54 - 8
triceps. kladka jednoruč podhm.3 10
břicho spodní část420

Silová část cyklu bez dresů

I tato část se cvičí celkově 3 týdny a pořadí cviků se opět zachovává podle tabulky.

Hmotnosti uvedené v tabulkách jsou pouze ilustrační, protože váhy se budou měnit podle toho, jak tělo bude na trénink reagovat. Doufám, že i mně bude fungovat svalová paměť a půjdu s váhami výše rychleji, než jak mám předepsáno. Přesná čísla pak uvidíte až při zpětném pohledu na trénink v týdenní rekapitulaci.

Sobota

cvikysérieopakováníváhapoznámka
rotace s tyčí420jako rozcvičení
dřepy3385 - 90 % 245 - 260 kglehké bandáže
čelní dřepy36
mrtvý tah4560 % 170 kg
zakopávání410
bench-press36110 kg
výpony na lýtka415
břicho spodní část420

Neděle

cvikysérieopakováníváhapoznámka
bench-press3385 - 90 % 150 - 160 kg
dotlaky velký špalek 15 cm3 3180 - 200 kgdle pocitu
pullover38
protisměrné kladky310
mrtvý tah3470 % 210 kg
upažování v předklonu410
upažování vestoje310
biceps jednoruč510
břicho celé420

Středa

cvikysérieopakováníváhapoznámka
rotace ve visu420jako rozcvičení
mrtvé tahy3385 - 90 % 245 - 260 kg
dotahy ze špalků33280 - 300 kgdle pocitu
dřepy3550 - 60 %170 kg
stahování horní kladky410
obrácený peck deck410
bench-press na úzko54 - 8
triceps. kladka jednoruč podhm.3 10
břicho spodní část420

Krátce k dalším třem cyklům

Ve 2. cyklu, což je pouze jeden týden, dávám tělu aktivní odpočinek, aby se stačilo zregenerovat na ještě těžší 3. cyklus. V tomto týdnu zařadím cviky, na které nebyl čas, a hlavně vynechám disciplíny a nahradím je jinými cviky, snížím váhy a zvednu opakování na 10 v každé sérii (takový kulturistický trénink).

Ve 3. cyklu začnu používat v silové části pomocné dresy a váhy se tak začnou pohybovat už okolo 90 % závodních maxim, v pomocných cvicích, jako jsou dotlaky na špalík, polodřepy v kleci a tahy ze špalků, se váhy vyšplhají i na 120 až 130 % maxima. V této části také dojde k redukci doplňkových cviků, aby nedocházelo k zbytečnému přetížení. Procenta pro tento cyklus se budou vypočítávat z maximálních vah, které budu schopen zvládnout v dresu po dokončení šestitýdenního cyklu bez dresů.

Ve 4. cyklu jsou přesně spočítaná procenta u každé disciplíny v každém opakování a dochází k doladění formy před závody. Zde slouží k výpočtu procent maximální váhy, kterých dosáhnu v dresu v 3. cyklu. Z doplňkových cviků zůstanou pouze dotlaky, polodřepy, dotahy a po jednom cviku na biceps a triceps.

Výživa a suplementy

Se skladbou stravy si nebudu dělat velkou hlavu, ale přesto si budu tentokrát hlídat, abych za den přijal 2 g bílkovin na kilogram tělesné hmotnosti, což znamená v současné době přijmout okolo 300 g bílkovin. Cukry se budu snažit přijímat v množství 600 g v den tréninku a až 800 g v den volna. Tukům se vyhýbat nebudu, ale budu se snažit, abych volil hlavně nenasycené mastné kyseliny. Přesný jídelníček s hodnotami zveřejním každý týden. A protože dostat do těla takové množství energie a bílkovin při práci není snadné, budu využívat doplňky výživy značek Nutrend a Compress Expand. Na začátek jsem zvolil tyto výrobky:

 • Compress B. I. G.
 • Creatine Ethyl Ester
 • Flexit Liquid
 • Amino Liquid
 • Carnitin 60000
 • Compress D. T.
 • Compress VolcaNO

Upozorňuji dopředu, že dávkování, která budu později uvádět u jednotlivých doplňků,
několikanásobně překračují doporučená dávkování od výrobců a užívání takovýchto dávek
nemusí každému dělat dobře. Zkoušení takového dávkování je pouze na vlastní riziko.

Míry

V dnešním článku, tedy na začátku přípravy, uvádím mou váhu a hodnoty obvodů jednotlivých partií. Tuto tabulku budu každý měsíc doplňovat o aktuální míry.

Moje výška je 187 cm.

datum měřeníváhakrkhrudníkpažepředloktípasstehnolýtko
29. 1. 2011133,7 kg 52 cm137 cm48 cm39 cm 120 cm72 cm48 cm


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

09.02.19:19Jan Krch - Pokud se Milan chce pokusit být 1,tak tenhle seriál utne,z..
07.02.11:30Jan Krch - Pokud pojede na republiku,bude to zázrak,dejte na můj čuch..+1
06.02.16:46herza - ***
06.02.16:35sendman2 - dřep 300kg jde čistě, ale to je ta hrana a navíc ten člově..+2
06.02.11:59Iva Malá - ...na Moravě Petráš 1080!!!+3
06.02.10:24drlift_ - Na drepu 300kg bez sypacky ve vybaveni nevidim nic extra s..+4
06.02.09:55PavelV - ***+2
05.02.21:50ygg - Kua, diskuze jak ve zvláštní škole .... jen pevně doufám, ..
05.02.17:42Ronnie - Prosím o ukončení diskuse směrem, jakým jste se ubrali. Dě..+5
05.02.17:34herza - ***+1
05.02.17:34PetkaB - ***-2
05.02.17:32Peter Ustinov - proc kazda druha debata ohledne sily konci u dopingu? kde..-1
05.02.17:30herza - ***+2
05.02.17:28herza - ***+2
05.02.17:26CIZOPASNIK - Právě. Jednoduše jsi nikdy nic takového neviděl, tak tomu ..-4
05.02.17:23PetkaB - je hodně slušné číslo i s vybavením, pro lehčí váhovky je ..-3
05.02.17:21AniCitronAniBanan - mít 900 RAW trojboj bude mít jen opravdu málo lidí, nasypa..
05.02.17:18PetkaB - nenapadlo tě, že ten důvod je třeba jinde - možná se dostá..-2
05.02.17:18Peter Ustinov - zajimalo by me, kolik se teda da drepnout ciste? dvojnaso..
05.02.17:17haino - mimo protože je mi to úplně jedno.Diskuze o steroidech nik..-2
05.02.17:12herza - Už se asi neposunou, já skončil :-)
05.02.17:11herza - ***+1
05.02.17:10CIZOPASNIK - Celé je to absurdní především v tom, že ty se tu pereš za ..-2
05.02.17:05herza - ***-1
05.02.17:04PetkaB - lidi na ulici toho ví o vrcholovém trojboji asi ještě méně..+2
05.02.17:04kulíšek - Jsou lidé, pro které to urážka je! Já jsem hrdá, že se dok..+1
05.02.16:58AniCitronAniBanan - S tím Theuserem to byla jaksi trefa mimo, páč jak dopadl T..+4
05.02.16:57herza - Říct o někom, že někdo sype, není žádná urážka. Schválně j..
05.02.16:57kulíšek - Možná by ses nad tím měl zamyslet, proč jsem to napsala.....-2
05.02.16:54Habartovi - Me taky dostava,ze podle ,odbornika` musi vsichni silnejsi..-1
05.02.16:51PetkaB - nazvat někoho ubožákem možná není úplně slušné, ale úplně ..-2
05.02.16:46herza - Nazvat někoho ubožákem není urážka? :-) Podle mého slabiká..+1
05.02.16:46PetkaB - Nebudu se vyjadřovat k jednotlivým nesmyslům a neochvějným..-1
05.02.16:43kulíšek - Ale já neobhajuju sebe (o mě snad nikdo nepochybuje), ale ..+1
05.02.16:36herza - Ano, všichni slabí zákonitě závidí těm silným, to může nap..
05.02.16:34herza - Tak teď ses ponížila, protože jsem si o Tobě nikdy nemysle..+1
05.02.16:33haino - jednou za 3roky se ti pitomci z Ruska nechají načapat a do..-4
05.02.16:32herza - Jirku neznám a na pivo jsem s ním taky nechodil :-) Ber to..+1
05.02.16:29kulíšek - Tak to by mě opravdu zajímalo... když máš ty přesné inform..+1
05.02.16:29Habartovi - To je tak,kdyz drobny a slaby clovicek zacne zavidet. A za..-4
05.02.16:24herza - ***-1
05.02.16:19kulíšek - žádný můj soused, ale reální lidí, co závodí a jsou testov..-2
05.02.16:15herza - Já se obávám, že jediný, kdo se tu snaží někoho přesvědčov..
05.02.16:12CIZOPASNIK - 300 dřep v dresu a bandážích bych teď s prominutím dal i b..
05.02.16:10kulíšek - Já do Milana nevidím... ale tvrdím, že dřepnout 400 v dres..-2
05.02.16:01herza - SI laskavě už uvědom, že Milan je asi tak natural, jako Ty..+2
05.02.15:59herza - Souhlasím, můj bývalý sparing byl hodně blízko 240 kg bez ..+3
05.02.15:56kulíšek - Nerozumíš a tak buď tak laskavý a tyhle kecy si odpust... ..-2
05.02.15:55bikon - .. pri 100kg-1
05.02.15:53bikon - musim tady souhlasit s cizem, ze 300kg drep ve vybaveni ne..-2
05.02.15:48herza - Tomu já nerozumím, tomu rozumíš asi jen Ty :-) +3
05.02.15:45kulíšek - Není dřep, jako dřep.... 400 kg dává v dresu a bandážích a..-2
05.02.15:37herza - a sakra Ty jsi vlastně s Jasmem chodila :-)+6
05.02.15:36herza - To nevím, nerozumím tomu, jako Ty, ale 400 kg dřep naturál..+6
05.02.14:57kulíšek - Prosím tě, mohl by si mi prozradit, kde přesně že je ta hr..
05.02.14:24herza - Moje nezkušenost mně absolutně nezabraňuje v tom, si mysle..+3
05.02.10:12kulíšek - Tak to jsou ty Tvé troškuzkušenosti asi opravdu nedostateč..
04.02.23:05Koutňa - Že je někdo lepší než ty, ještě neznamená, že není čistej ..-1
04.02.21:06sendman2 - nerikam ze jsem odbornik ale trosku zkusenosti mam, a prot..
03.02.18:55haino - Milan ale píše,že 17kg neplánovaně shodil.ME 146kg 1062,5 ..+3
03.02.17:24kulíšek - Haino, já myslím, že on nechodí teď váhy, které by byly je..+1
03.02.16:39haino - váhou a raw výkonama mu do formy z ME chybí asi tak 100kg ..
03.02.15:07alesek - Od Milana velmi zajímavý projekt. Určitě budu sledovat dál..
03.02.13:13Jan Tomášek - Tak to gratuluji! Nedovedu si představit výkony až Ti bude..-3
03.02.13:07rafaelo - jj forma asi o 5kg těžší.. můžeš si mě najít na youtube, ..
03.02.12:48Jan Tomášek - ***-6
03.02.12:06kulíšek - vzhledem k tomu, že má tyhle výkony uznané na závodech, ta..
03.02.11:58Jan Tomášek - rozumím správně,že Tvoje foto na profilu je aktuální a v t..
03.02.11:46rafaelo - Oprava 300kg na dřep bez dresu a bandáží by mě pohřbilo! R..+1
03.02.10:46Ambrose - Doufám, že tady tu diskusi nebude Milan Špingl číst, proto..+6
03.02.10:46dunnoWayne - V závěru té přípravy si `nanečisto` zkusí dát ty výkony pr..+4
03.02.10:45CIZOPASNIK - Přesně jak řekl bikon, takhle mu prokazuješ medvědí službu..+3
03.02.10:35bikon - no zas neprehanej :). jirka je neskutecnej talent. mrtvej ..+1
03.02.07:38Smile04 - achjo to sou mi experti...:( muj dobry kamarad jiří tka..+3
03.02.07:25PetkaB - V pohodě, s těmi úzkými kotouči jde naložit balík a tyče d..
02.02.23:11ygg - Koukám, že vám v HC neohnutý zbyde už jen akorát charakter..
02.02.22:44kulíšek - Sendman2, ty si asi nějaký super odborník, aby sis mohl do..+4
02.02.22:16sendman2 - hmm no myslim si ze par lidi je tu trosku naivnich... psa..-4
02.02.20:26Smile04 - tím se myslí...že odhalil detailně svůj trénink...což je d..+3
02.02.19:10BeBeMan - ale musi bastit jak nemeckej zajezd *22* +5
02.02.18:36idoktor - Držim palce ať to všechno dobře dopadne. A hlavně bez zran..+2
02.02.16:59Culda13 - Místo toho ,aby se tu psalo jak je to super ,že se něco mů..+3
02.02.16:27PetkaB - Trojbojaři nejsou ochotní nacpat do přípravy prachy, za kt..+1
02.02.16:19AniCitronAniBanan - ***-7
02.02.16:14Al Buffon - Když jsem přestal pít a začal jsem se věnovat cvičení napl..
02.02.16:07PetkaB - Naprosto jistá bych si nebyla skoro ničím:-) Ovšem když s..-1
02.02.16:04protein - Tak na tuhle sérii se těšim. Jestli to správně počítám,..+4
02.02.15:59AniCitronAniBanan - powerlift je jeden z mala sportu, kde se da doping nahradi..+3
02.02.15:15Tom.K. - *79* +5
02.02.14:57CIZOPASNIK - I 100kg naturál se může s dobrým tréninkem dostat na 300 k..+5
02.02.14:51Octopuss - No zázraky se sice dějí, ale mám trochu pochybnosti, že se..+2
02.02.14:47PetkaB - Nevím, jak co přesně je myšleno tím bez cenzury, ale stero..+2
02.02.14:27Kulsud - *79* +4
02.02.14:16Octopuss - Moc nechápu co nebylo cenzurováno. Bez cenzury jako znamen..+1
02.02.13:58El - Držím palce...+1
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 4 sekundami?
NOVÉ INZERÁTYpráce recepční(obsluha)do fitness-brig...
Olympia Fitness Praha(Opatov,Hostivař) hledá brigádníky do svého týmu - STUDENTKU/STUDENTA na poz...
bazar Sběratel koupí větší sbírku pošt...
Vášnivý sběratel koupí větší sbírku poštovních známek. Solidní jednání a okamžitá platba. 777097...
práce Hledáme instruktory/ky
Nový prémiový fitness klub v nově vznikající čtvrti DOCk na Palmovce hledá spolehlivé instruktory...
seznamka Asiat hledá svalovce na společné posi...
Štíhlý asiat, nepříliš zkušený v posilování, hledá svalovce na společné posilování, který by mi p...
bazar Chodící pás - Walking program
Prodám 11 kusů chodících / běžeckých pásů s 0,5 kg činkami pro Walking program. Vhodné jak pro tr...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra