Reklama:

Vánoční cena v silovém
trojboji - reportáž

Ronnie.cz > Powerlifting > Soutěže

V sobotu 11. 12. 2010 se konala u našich sousedů na Slovensku mezinárodní soutěž družstev v silovém trojboji. Soutěže se zúčastnilo 5 družstev - dvě ze Slovenska a po jednom z Maďarska, Rakouska a Česka. Družstva byla tříčlenná a Českou republiku reprezentovali Milan Špingl, Jan Pinc a jediná závodnice celé soutěže Jana Hrabalová, jako pomocníci s námi jeli Lukáš Doubek (trenér mládeže) a Honzova přítelkyně Lucka. Soutěž se jako obvykle uskutečnila v Bánovcíchh nad Bebravou ve sportovní hale spojené s restaurací a fitness Hari. Tento závod byl dokonce jubilejní, konal se totiž už 20. ročník Vánoční ceny v silovém trojboji. Závody zastřešuje sám prezident Slovenského svazu kulturistiky a silového trojboje Michal Čapla>, který i tentokrát osobně dohlížel na organizaci soutěže, a jak sám tvrdí, jedná se o přátelské rozloučení se závodní sezónou, i tak se ale dodržují veškerá pravidla IPF.

Pro českou výpravu začala cesta v pátek v podvečerních hodinách, vzdálenost cíle cca 400 km a nepříliš příznivé povětrnostní podmínky nechávaly tušit, že cesta bude dlouhá a nepříjemná, ale stal se zázrak, nikde se nevyskytly žádné komplikace, a tak jsme všichni ve zdraví dorazili na místo určení před 22. hodinou. Vzhledem k tomu, že já a Honza už na tento závod jezdíme pravidelně od roku 2004, víme, že po příjezdu se musíme osobně nahlásit prezidentovi Čaplovi, který na nás už netrpělivě čekal v restauraci Hari. Po zdravicích jsme dostali večeři a domluvili se na podrobnostech ohledně závodu, pak jsme se jeli ubytovat do nedalekého penzionu Dalas. Ubytování v penzionu je vždy luxusní a hlavně je vzdáleno od haly jen 5 minut chůze.

Začátek závodu byl domluven na 9:30, takže jsme se všichni sešli ráno v osm hodin na snídani a poté společně vyrazili do haly. Zde už probíhalo vážení, a protože bylo závodníků jen patnáct, všichni už byli odváženi a čekalo se jen na nás. V rychlosti jsme skočili na váhu - Honza navážil pěkných 118,3 kg, Jana se jen taktak dopila na 75,1 kg do kategorie 82,5 kg, já jsem opět nechtěně zhubl na 135,4 kg (jó, práce je neřád, nedoporučuji při vrcholovém sportu) - a šli jsme se pomalu rozcvičovat. Vzhledem k nízkému počtu závodníků byla pouze jedna skupina, a protože v rozvičovně byli jen dvě stanoviště, nastal boj o činku. Pro našeho pomocníka a trenéra Lukáše Doubka to byla celkem hoňka, hlavně později při motání bandáží před dřepy, kdy jsem pokusy uzavíral a Jana po mně hned začínala nové, ale Lukáš to zvládl perfektně a za to mu patří velká pochvala.

Takže po rozcvičení se šlo na věc, protože byl konec sezóny a únava už byla znát na každém, všichni zvolili celkem rozumné základy. První z našeho týmu šla na řadu Jana, základem zvládla slušně 170 kg, a tak si na druhý pokus nahlásila 182,5 kg, což byl nový český rekord. Jana zabojovala a pokořila jej. (Mimochodem, tento rekord jí už nikdo nesebere, neboť od roku 2011 budou vzhledem k novým váhovým kategoriím ty staré rekordy zmrazeny.) Po domluvě jsme Janě nahlásili na třetí pokus 190 kg, pokus nevypadal špatně, ale rozhodčí ho pro malou hloubku neuznali. Druhý na řadě byl Honza, začal na váze 300 kg, po jejím bezproblémovém překonání pokořil v druhém pokusu 320 kg a na třetí pokus si nahlásil 335 kg, což by byl jeho osobní rekord, váhu zvedl, ale opět nebyl pokus pro hloubku uznán.

Jako poslední z našeho týmu, i celkově, jsem byl na řadě já, vzhledem k dalšímu úbytku mé hmotnosti jsem začal opatrně a nahlásil si první pokus 350 kg, což jsem zvládl celkem lehce, a tak jsem druhým pokusem šel na 375 kg - i ten jsem zvládl, takže jsem na třetí pokus nahlásil 390 kg, abych se aspoň trochu přiblížil čtyřstovce. Pokus byl platný, ale už to bylo opravdu těžké. Po dřepech byla delší pauza, neboť proběhla soutěž v benči zdravotně postižených. Smekám a všem těmto soutěžícím patří můj obdiv, neboť někteří i přes velký hendikep podávali opravdu pěkné výkony. Nejen s ohledem na výkony jim patří obdiv, ale hlavně proto, že nepodlehli svým zraněním a nevzdali se sportu.

Po soutěži zdravotně postižených se pokračovalo v závodě, v benči jsme si všichni tři vedli skvěle, Honza zapsal 220 kg, Jana 110 kg a já 282,5 kg. To se však už nedalo říct o mrtvém tahu, který následoval, zde jsme všichni tři celkem pohořeli, Jana druhým pokusem zapsala 170 kg, což bylo ten den evidentně její maximum, a tak třetí pokus už vynechala, podobně na tom byl i Honza, který zapsal druhým pokusem 280 kg a pro bolest zad také třetí pokus vynechal. Já na tom nebyl o nic lépe, dres, který mi byl před měsícem tak těsný, že jsem se neohnul pro činku, na mně teď plandal, takže jsem začal prvním pokusem 280 kg, druhým 305 kg. Na třetí jsem nahlásil 320 kg, ale to už byl marný boj, činku jsem zvedl ke kolenům a konec, takže po přepočtu výkonů všech závodníků bylo pořadí týmů následující: 5. Maďarsko, 4. Rakousko, 3. Slovensko „B“, 2. Česko a konečně asi po pěti letech se podařilo slovenskému družstvu „A“ vybojovat zlato.

Po skončení závodu ve 14:00 proběhlo vyhlášení jednotlivců, kde byl po odehrání slovenské hymny prvním deseti předán pohár a diplom. Jana skončila na 13. místě z čehož vyplývá, že v přepočtu kil porazila dva chlapy, Honza byl šestý a já si z Bánovců odvážel již počtvrté pohár pro absolutního vítěze. Na tomto závodě je krásné, že je rychlý a v jeho celém průběhu panuje pohodová a přátelská atmosféra. Po klání čekal na všechny závodníky i doprovod v restauraci výborný kotlíkový gulášek. Kdo chtěl, ten mohl i po závodech využít služby nedalekého bazénu s teplou vířivkou. V 18:00 začal závěrečný raut, na kterém byl předán pohár vítěznému slovenskému družstvu a pamětní medaile všem týmům. Poté už přišla na řadu volná zábava s živou muzikou a neskutečným množstvím výborného jídla a pití.
Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 60 sekundami?Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra