Protein Smart Whey v akci 1+1
Ještě 8 příchutí na výběr! Více zde.

Extraliga v silovém trojboji družstev 2010 (2. kolo) - reportáž

Ronnie.cz > Powerlifting > Soutěže

Netradiční prostředí nákupního centra Zlaté jablko Zlín přivítalo v sobotu 20. 11. 2010 elitu našeho silového trojboje. Konalo se zde druhé kolo 18. ročníku extraligy, které navazovalo na kolo první, jež se odehrálo 16. 10. 2010 ve Svitavách. O výsledcích zlínského kola, ve kterém se utkalo osm nejlepších čtyřčlenných družstev, jsme Vás již informovali. O pořadí v těchto soutěžích rozhoduje součet bodů všech členů družstva dle Wilkse.

Na osmé pozici skončilo družstvo z TJ Baníku Dobřany s 1582,84 body. Domácí TJ Olympia Zlín „B“ získala 1597,03 bodů a sedmou příčku. Šesté místo obsadil Sokol Nymburk „B“ s 1672,57 body. Na pátém místě se umístili zástupci týmu SK Power Fitness Mladá Boleslav s 1721,79 body. Těsně pod stupínky vítězů zůstalo s 1774,38 body družstvo TJ Svitavy. Domácí závodníci „A“ Miroslav Hejda, Jiří Gryga, Zoltán Kanát a Marek Žák získali bronz a 1808,68 bodů. Stříbro putovalo to Dětřichova zásluhou Tomáše Šárika, Stanislava Balvína, Marcela Röslera a Jaroslava Jirouta, jejichž celkový výkon měl hodnotu 1935,03 bodů. Výborné družstvo Sokola Nymburk „A“ vybojovalo 2038,87 bodů a zlato v tomto složení: Milan Špingl, Zbyněk Krejča, Pavol Děmčák a Jan Pinc. Při součtu obou kol bylo umístění na medailových pozicích totožné. Bronzoví domácí závodníci získali po součtu obou kol 3734,65 bodů díky nazvedaným 6247,5 kg. Druzí borci z Dětřichova zvládli výkony s hodnotou 6550,00 kg, které jim vynesly 3945,58 bodů. Prvenství nymburských potvrdilo celkových 7115,0 kg a úctyhodných 4085,89 bodů Wilkse.

O tom, že se ve Zlíně představila špička tohoto sportu u nás, svědčí i fakt, že šest soutěžících překonalo hranici magických 500 bodů dle Wilkse. Tím šestým se stal domácí Miroslav Hejda s 500,77 body a 870 kg. Pátým závodníkem, který překonal 500 bodů, byl Lukáš Theuser ze Svitav s 503,32 body a 802,5 kg. Na čtvrté příčce se umístil Stanislav Balvín z Dětřichovic díky 512,31 bodům a nazvedaným 875,0 kg. Ze stejného oddílu je i třetí nejlepší závodník Tomáš Šárik, který podal skvělý výkon s hodnotou 528,08 bodů a 920,0 kg i přesto, že soutěžil se zraněním. Druhá a první příčka patří nymburským borcům Zbyňku Krejčovi s 528,70 body a 907,5 kg a nejlepšímu Milanu Špinglovi s 558,60 body dle Wilkse a rovnými 1000,0 kg v trojboji.

Exhibiční vystoupení - Pavol Jablonický

939

Prostředí nákupního centra bohužel neposkytlo závodníkům zcela ideální zázemí v podobě šatny a rozcvičovny. To se však vykompenzovalo větším počtem diváků z řad nakupujících, kteří by se jinak s tímto sportem neseznámili. Návštěvníci centra se se zájmem a zvědavostí zastavovali a sledovali průběh soutěže. Dobré výkony i pokusy ocenili potleskem. Lví zásluhu na zájmu z řad veřejnosti měl i výborný moderátor Milan Peleška. Závody byly zdařilé také díky perfektnímu výkonu nakladačů, skvěle odvedené práci organizátorů a v neposlední řadě i díky sponzorům, kteří zajistili všem zúčastněným hodnotné ceny. Celá soutěž byla příjemnou a zdařilou tečkou za letošní sezónou, poslední, v níž se soutěžilo dle stávajících pravidel, platných pouze do konce tohoto roku.