Reklama:

Dieta pro powerliftery

Ronnie.cz > Powerlifting > Výživa

Většina z Vás si řekne, jestli něco takového vůbec existuje. Mezi liftery, a především mezi těžšími kategoriemi, se obecně na výživu příliš nedbá. Ctí se především zásada čím více, tím lépe. Když se na způsob stravování zeptáte amerických supertěžkých borců, většinou uslyšíte populární: „I´m on see food diet.“ Ne, neptejte se, jestli mají radši ančovičky, nebo chobotnice. To „e“ jsem napsal správně a prostě to znamená: „Zblajznu, co vidím.“ Tento systém může do určité míry fungovat, ale do budoucna může přinést jistá zdravotní rizika. Ten, kdo nechá svoji tělesnou hmotnost nekontrolovaně vystoupat do astronomických výšin, sice může po určitý čas těžit z výhodných proporčních poměrů především u dřepů a bench-pressu, ale kdo ví, jak na tom bude zdravotně ve vyšším věku. Není žádným tajemstvím, že s rostoucí tělesnou hmotností roste riziko vzniku kardiovaskulárních nemocí. Kardiovaskulární nemoci jsou mimochodem nejčastější příčinou úmrtí v ČR. V USA se odhaduje, že až 25 % obyvatel trpí nějakou formou kardiovaskulárních onemocnění. Ne, nechci tady někoho strašit, jen chci poznamenat, že někteří lifteři by nemuseli být až tak vykrmení, jak jsou. Velké váhy se dají zvedat i bez tukové pneumatiky kolem pasu.

Potřebují lifteři dietu?

Většina z Vás odpoví, že asi pouze tehdy, když potřebují shodit nějaké to „kilčo“ do své váhové kategorie. Nemyslím si, že by pro powerliftery bylo nutné dodržovat striktně nějakou drastickou dietu, ale určitě mohou všichni těžit ze správně sestaveného jídelníčku. Vyvážená strava může člověku prospět nejen co se týče zdraví, ale i výkonu. V tomto článku bych chtěl zhruba nastínit základní pojmy a pravidla výživy pro silové sportovce. Ti zkušenější a opravdoví odborníci na sportovní výživu zřejmě ani nemusí číst dále, stejně jako soutěžní kulturisté, z jejichž strany čas od času můžeme na adresu lifterů zaslechnout nějakou tu uštěpačnou poznámku ohledně životosprávy či estetiky postavy. Tento článek by měl spíše shrnout obecné zásady a vyzvat čtenáře (liftery) k diskuzi na toto téma. V některém z dalších článků bychom se chtěli věnovat problematice výživy přímo při soutěži, tedy spíše v přestávkách mezi jednotlivými disciplínami.

Základní složky potravy

Myslím, že nikdo ze čtenářů tohoto webu se nedozví nic nového, když zde uvedu, že základními složkami potravy jsou tuky, sacharidy a bílkoviny. Každá z těchto složek má svůj význam a podíl těchto složek v potravě by měl být vyvážený. Někde se uvádí poměr v procentech: 30 %, 60 %, 10 % (bílkoviny, sacharidy, tuky), jinde se můžeme setkat s poměrem gramů na kilogram tělesné hmotnosti, což je zřejmě praktičtější, protože samotný poměr Vám neurčí množství, které byste měli přijmout. Je jasné, že 130kg borec bude mít, co se týče množství potravy, trošku jiné potřeby než 50kg dorostenec. A jaké poměry jsou doporučovány pro trénující sportovce? 2 g bílkovin na 1 kg tělesné hmotnosti denně, sacharidy kolem 5 g na kg a tuky 1g na 1 kg. Dále je třeba vědět, že není tuk jako tuk a sacharid jako sacharid. Rozeberme si trochu podrobněji jednotlivé složky.

Bílkoviny

Doufám, že každému je jasné, že bez dostatku kvalitních bílkovin nikdo svalovou hmotu a sílu nezíská. Bílkoviny se skládají z aminokyselin, které mají v různých zdrojích bílkovin různé zastoupení. Nebudeme z toho dělat žádnou velkou vědu a řekneme si, že bílkoviny by měly být přijímány z vícero zdrojů. Jedná se především o kvalitní libové maso: kuřecí, krůtí, hovězí, ryby, méně pak vepřové. Dále vejce (nejlépe bílky), mléko, tvaroh, sýry. Velmi vhodné je „dohnat“ příjem bílkovin proteinovými a aminokyselinovými preparáty. Osvědčený je například syrovátkový protein a BCAA.

Sacharidy

Palivo pro svaly. Rozeznáváme sacharidy s vysokým a nízkým glykemickým indexem. Sacharidy s vysokým glykemickým indexem se v krvi rychle mění na cukr a dodávají rychle energii. Pokud tato energie není co nejdříve využita, dochází k ukládání této energie ve formě tukových zásob. Sacharidy s nízkým glykemickým indexem dodávají energii pozvolna. Jsou z hlediska zdravé výživy vhodnější. „Rychlé“ sacharidy je možno využívat před a po tréninku - v čase, kdy tělo energii využívá. Kdo si potřebuje hlídat váhu, musí mít příjem sacharidů pod kontrolou. Nechci tím říct, že by se lifteři měli držet nízkosacharidové diety. Bez dostatečného příjmu cukrů se moc tvrdě s váhami trénovat ani nedá. Samozřejmě sacharidy doplňujeme z různých zdrojů - ovesné vločky, brambory, rýže, těstoviny, celozrnné pečivo, zelenina, ovoce. Potřebné hodnoty a glykemický index vyhledáme v tabulkách výživových hodnot.

Tuky

Tuky jsou nedílnou součástí potravy. Hodně tuku v potravě není dobré, a žádný tuk také ne, ani pro sportovce. Lidské tělo tuk využívá nejen jako zdroj energie, ale je také nezbytný pro hormonální rovnováhu. Je prokázáno, že některé „zdravé“ tuky podporují produkci testosteronu. A jaké to jsou „zdravé“ tuky? Olivový olej, rybí tuk, avokádo, ořechy. Určitě to není přepálený olej v hranolkách nebo uzený špek. Příjem tuků je určitě také dobré mít pod kontrolou.

Další složky potravy

Mezi tyto složky zařadíme především vitamíny, minerály a vodu! Je jisté, že s vyšším výkonem než u průměrné populace je u sportovců nutný i vyšší příjem vitamínů a minerálů. Pokud bychom měli úplně vyváženou stravu, měli bychom mít i dostatek všech minerálů a vitamínů, ale myslím, že není od věci se „posichrovat“ dodatečným příjmem pomocí preparátů, při tréninku pak iontových nápojů. Pocením tělo mimo vody ztrácí i minerály, jejichž nedostatek může způsobit drobné, v případě dlouhotrvajícího nedostatku i vážnější problémy. Nakonec se dostáváme k tomu nejzákladnějšímu, k vodě. Voda je bez jakýchkoli diskuzí nezbytnou složkou potravy. Její příjem je u běžné populace doporučován někde mezi 2 - 3 litry. Se zátěží a okolní teplotou její potřeba roste. Pro tvrdě trénujícího 120 kg vážícího sportovce budou 4 litry málo. Vodu je nejlépe doplňovat čistou neperlivou, neslazenou. Slazené limonády a minerálky obsahují velké množství cukru, často i konzervantů, stabilizátorů, barviv. Tekutiny určitě není vhodné doplňovat formou alkoholických nápojů, a už vůbec ne při tréninku.

Závěrem

V článku jsme shrnuli základní pojmy z oblasti sportovní výživy. Určitě to neměl být článek, který by přinesl nějaké nové poznatky z této oblasti, ale spíše podnět k zamyšlení pro liftery. Jak vypadá Váš jídelníček mimo sezónu a jak těsně před závody? Dáváte si mezi disciplínami rýži s banánem a minerálku, nebo klobásu s hořčicí a plzeňskou dvanáctku? S obojím se na soutěži určitě setkáte. Očekáváme Vaše příspěvky do diskuze.


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Diskuse byla ukončena.
14.11.16:29dunnoWayne - Nechci se přehadovat ale žádal jsem duvod. Lidi tady píšou..+3
14.11.15:52kulíšek - Víš, cílem cvičení (a už vůbec ne silovky) není se totálně..+1
14.11.15:46kulíšek - No podle přezdívky opravdu nepoznám...:-D Tak se omlouvám...+1
14.11.15:29ygg - Když máš shůry dáno, tak to nepotřebuješ:-)))))...navíc kd..
14.11.15:28El - Ty mě neznáš? *1* Naposled jsme spolu závodili a viděli se..
14.11.15:26popshoit - `Nebude to pravé ořechové` *2* Ano pokračuj ve stejném..-1
14.11.15:26kulíšek - Podsekni si základy a hoď tam jednu z těch silovek, co jse..
14.11.15:22El - Tak to nebude to pravé ořechové.Jen mě zajímalo,co mi napí..
14.11.15:21BMW-fan - Vzpíral jsi někdy ty půlmozku????+1
14.11.15:19kulíšek - Je to opravdu marná snaha...*4* +1
14.11.15:19BMW-fan - jak může panic někomu radit jak se souloží????????????+2
14.11.15:18popshoit - Ano jednou za pět dní
14.11.15:17El - Takže to chápu,že v jednom tréninku 20 serií + rozcvičovací?
14.11.15:13popshoit - Do selhání jezdit přestaneš..Budeš si nechávat rezervu, ja..-2
14.11.15:12ygg - To PetkaB ... a máš cos chtěla *88*. Tak si podle toho cvi..+1
14.11.15:04El - Ve vrcholných seriích většinou do selhání.
14.11.15:00popshoit - Cvičíš to do selhání nebo si necháváš rezervu?
14.11.14:59popshoit - Váhá nesmí být malá ani moc velká...Alespoň na tom bench p..-1
14.11.14:44kulíšek - Snažím se stále uvěřit tomu, že to vlastně myslíš dobře.....
14.11.14:43El - Omlouvám se-pyramidy.
14.11.14:42El - Teď dřepuju asi 8serií formou piramidy,kde na vrcholu pira..
14.11.14:41kulíšek - Sorry, 30x60% byl nadhoz, ale jinak je to stejné... btw..
14.11.14:38popshoit - Však to bylo mířené spíše na na dotazy od Petku... Já v..-1
14.11.14:33kulíšek - není silovka.. naopak u něj jde síla zásadně vždycky dolu...
14.11.14:32kulíšek - Kurník.. já svátečně trénuju desetkrát týdně... A ty si mi..+1
14.11.14:31popshoit - 5 opakování je moc, taky jde o to jakým způsobem (techniko..-1
14.11.14:29Peter Ustinov - neprpomina vam tohle schema Beara ? je tam 10-15x5x70% a..
14.11.14:28popshoit - Holky..Tak chcete velké změny a to znamená extra práci... ..-1
14.11.14:24kulíšek - Kurník... jak chceš po člověku, který nikdy nedřepoval udě..+1
14.11.14:22kulíšek - k tomu tréninku na vzpírání se vyjadřovat raději nebudu.....+1
14.11.14:22popshoit - Jak ten dřep trénuješ v poslední době? Napiš mi nějaký r..-1
14.11.14:19Koutňa - Od stagnace ve dřepu mi dost pomohl pan Ivanov *22* +1
14.11.14:17El - Zajímá mě,co mi poradí.
14.11.14:12BMW-fan - tak se hlavně neptej Popshoita, protože líp už ti poradí s..
14.11.14:11BMW-fan - Tipuju, že se ptala protože se chystá závodit v dresu, kde..+1
14.11.14:11El - Já bych potřeboval pomoct ve dřepu,začal jsem stagnovat ve..
14.11.13:51popshoit - Petra se mě zaptala na `Cíl - mistrovství Čech v benčpresu..
14.11.13:38magistr - Dělám to, protože mě to baví..Sportovat, trénovat lidi, vi..+2
14.11.13:21popshoit - Dělám to, protože mě to baví..Sportovat, trénovat lidi, vi..-1
14.11.13:03magistr - Popshoite, můžeš mi vysvětlit, o co Ti jde? Proč to děl..+2
14.11.12:32popshoit - U tebe jsem pochopil jen to že si přečteš pár článků na ro..-1
14.11.12:24BMW-fan - Ty jsi primitivní půlmozek, argumentovat neumíš a argument..+2
14.11.12:10Míra Pavlíček - ...jsem zhubl 16 kg a trojboj zlepsil o 30kg,jde to.+1
14.11.12:02popshoit - Udělal jsem pouze to samé co autor článku..Dal jsem jeden ..
14.11.11:59BMW-fan - Problematiku nevysvětluje ani vzdáleně? No hlavně, že ty j..+1
14.11.11:55Lunreal - Skoda, dopadlo to tak jak sme vsichni cekali, zase jen rec..+1
14.11.11:54popshoit - Ano já vím výsledky prostě nebudou.. Hlavně kvůli menta..-1
14.11.11:47PetkaB - No, nebudu to tady dál zasírat..pokud je to, cos napsal, c..+1
14.11.11:40popshoit - Článek vlastně popisuje jen Prilepina v rozložení na 3x tý..-1
14.11.11:39BMW-fan - myslíš celkovou tonáž? O té v článku není ani slovo.
14.11.11:35popshoit - *celkové zatížení v tréninku
14.11.11:33popshoit - Některé článku tu jsou velice nekomplexní..Článek vlastně ..-1
14.11.11:28popshoit - pak pochopíš, že 15 sérií po 3 opakováním se 70% určitě ne..
14.11.11:24BMW-fan - Doporučuji nastudovat https://powerlifting.ronnie.cz/c-38..+1
14.11.11:16popshoit - K té jedničce... Tohle je nejmírnější varianta....-1
14.11.11:14popshoit - 1) Vycházím ze základních principů...Pokud neznáš nevíš ni..
14.11.10:06El - Já bych taky potřeboval poradit s tréninkem.Bylo by to mož..
14.11.09:29PetkaB - No, tak jsem si přečetla tvůj trénink a mám několik dotazů..
14.11.00:00elrubio - jsem hodinu života tím, že jsem přečetl všechny tyhle bláb..+1
13.11.23:47popshoit - Na to musíš znát rozdíl slova coach od slova trenér..Ale t..
13.11.23:35BMW-fan - Ty vejškrabku, opravdu si myslíš, že můžeš někomu napsat r..
13.11.23:33popshoit - Kdykoli je se mnou možné jít na trénink, případně na konzu..+1
13.11.23:29popshoit - Něco jsem ti stvořil.. Na bench pressu zapomeň na pomal..
13.11.23:22torturer - 234
13.11.23:02dunnoWayne - ..mi jistě omluví velkou hladinu testosteronu ale s ní si ..
13.11.22:54ygg - ...jak jsem psal, s tebou to bylo čistě v nadsázce, šlo mi..
13.11.22:54Jájíček - To si tedka ,ale udělala panu Pavlíčkoci životní trouma*88*
13.11.22:52PetkaB - smekat netřeba.V té době mě silové výkony nezajímaly a ani..
13.11.22:48dunnoWayne - Kdyby se to tady zvrhlo tak mě není nutný budit *88* K..
13.11.22:46PetkaB - Jasně, tyhle výkony se nepočítají, to byly takový ty čísla..
13.11.22:40popshoit - http://fitness.dobris.net/galerie/14/petra-briov Silové..
13.11.22:40Míra Pavlíček - ...od moji osoby vas to asi nepotesi,ale hluboce pred vami..
13.11.22:37PetkaB - máš pravdu, já se totiž rozhodla, že nebudu závodit proto,..
13.11.22:32PetkaB - To leda by ti vyplivlo můj neofiko osobák z nelifterského ..
13.11.22:12ygg - Já myslím, že by Ronnie měl u té své školy zvýšit školné ...+1
13.11.22:03Míra Pavlíček - ...ostatni pravda.Uz davno me to nezajima.
13.11.22:01popshoit - Kulíšku, trošku ti to zjednoduším... Nesnaž se si tréni..-1
13.11.21:58Jájíček - a pozor teďka to převracíme ,jelikož máme starch,že? a co..
13.11.21:54kulíšek - V klidu... já mám mezi liftery spousty přátel, takže se ke..+1
13.11.21:46Míra Pavlíček - A ta cestina...
13.11.21:37Jájíček - Važený pane Pavlíčku od této chvíle vám pouze vykám a byla..+1
13.11.21:27Lunreal - Problem bude spis v tom ze kazdej trener (nerikam ze pop j..
13.11.21:15kulíšek - Mě zajímá, co vyplodí... když má odvahu kritizovat můj tré..
13.11.21:07Lunreal - Myslim ze zbytecne blbnete, stejne vsichni kdo tady rezign..
13.11.20:56kulíšek - Mám tu log, tak jukni... Po, Ut, St, Pa mám dvě fáze, Č..
13.11.20:49popshoit - Kulíšku tak mi ten trénink 10x týdně co si ted jela trošku..-1
13.11.20:45kulíšek - Když on mi tu asi třicetkrát napsal, jak moc na prd trénuj..
13.11.20:41ygg - Hele Kulichu, ty moc neriskuj. Petka je matka od rodiny v ..
13.11.20:30kulíšek - Já bych prosila trh 120 a nadhoz tak alespoň 150... jak to..
13.11.20:25popshoit - Vyplivlo mi to 110kg ? Pokud jsi nějak výrazně klesla p..
13.11.20:18popshoit - Tedy pokud Admin Cizo nepromaže... Petko trénink promýš..-1
13.11.20:17popshoit - Plán mna mrtvolu jsem ti dal...Tak si nestěžuj..*2* On..-1
13.11.20:12CIZOPASNIK - Tohle už jsme tu měli, popshoit si na fóru založil poradnu..+2
13.11.20:08PetkaB - se neunavuju, se bavím:-)
13.11.20:07PetkaB - Hele, zadej si do vyhledávače Petra Bričová, ono ti to max..+1
13.11.19:56Míra Pavlíček - ...,ktere jsem otravil,hlavne Lence.Snad to splatim malou ..+2
13.11.19:56ygg - Směl bych zejména pro zdejší dámy jednu osobní otázku? Pro..
13.11.19:48Koutňa - M.Pavlciek: díky za poslední příspěvek, končit vážně nehod..+3
13.11.19:43gollenka - už mě to unavuje.. pokusim se sem už nic nepřispívat.. mě ..+1
13.11.19:40popshoit - Dívky v těchto sportech velice podporu a fandím jim, jejic..+1
13.11.19:37Míra Pavlíček - ...ty prosim neprestavej,mas opravdu potencial,beze srandy..+5
13.11.19:36popshoit - Některé výkony opravdu nemohu doložit.. Protože to Cizo n..
13.11.19:27Koutňa - Já bych ženským závodit zakázala. Beztak mě to štve, jak m..
13.11.19:25dunnoWayne - ..tyyy wole napiš jí tu přípravu a nekeceeeej. 200 příspěv..+2
13.11.19:25Míra Pavlíček - ...by tu misto bludu mel spis banovat sproste urazky,napr...+4
13.11.19:21gollenka - koukam že vy ženy opravdu podporujete.. je jich málo v lif..
13.11.19:16popshoit - Jasně na 100 kg to bude snadné.. 4x5/47,5kg.. Kolik si ..
13.11.19:14CIZOPASNIK - Čím dál tím víc mě fascinuje to, jak někteří lidé naprosto..
13.11.19:12PetkaB - pokud hodnotíte výkonnostdruhých, měl byste počítat i s tí..+1
13.11.19:06Míra Pavlíček - ...pro mou osobu to nema vysku.Zavodim hlavne pro medaile,..-1
13.11.19:01PetkaB - Neee, chtěla jsem říct, že při benči ti zabírá méně svalů ..
13.11.18:59PetkaB - Hele, nedá mi to..pokud si myslíš, že fakt umíš sestavit t..
13.11.18:49popshoit - Petka napsala: `dle mého selského rozumu regenerace po těž..
13.11.18:41PetkaB - ale má to načtené:-)+1
13.11.18:39PetkaB - pokud mluvíte o ženském současném liftu a tom, že žádná že..
13.11.18:36popshoit - Myslíš že jsem to nikdy necvičil?
13.11.18:33CIZOPASNIK - ...říká popshoit, který s tréninkem dřepu a tahu nemá žádn..-1
13.11.18:31popshoit - `ona dle mého selského rozumu regenerace po těžkém dřepu n..
13.11.18:28Míra Pavlíček - ...rec je o soucasnem liftu.Zminene damy jiz nezavodi,ale ..-2
13.11.18:16popshoit - Petko, hovořím o tom co dělám (když zkouším maximálku na b..-1
13.11.18:15PetkaB - A ještě jsem zapomněla na Petru Stehlíkovou...prostě fakt ..-1
13.11.18:09PetkaB - `Aspoň bench press ne`..:-) Aspoň? Ani....ona dle mého se..
13.11.18:04PetkaB - Pěkné zbytky, kterých se ( kromě Hanky Takáčové, tu jste z..-1
13.11.17:58popshoit - `týden po závodech toho moc nenazvedá a týden před ladí.....-1
13.11.17:47Míra Pavlíček - ...predstavovat se nemusis,ani byt ublizena.Tvoje poznamky..+1
13.11.17:41PetkaB - Oba jste mě pobavili, děkuji:-) 1) citace: `Jde vlastně j..
13.11.17:09Jájíček - Tak podívej se Miroslave...hnedka na začátku si to tedy pě..
13.11.16:48Míra Pavlíček - ...2009 melo nejakou VT asi 300 muzu a necela dvacitka zen..+1
13.11.16:05popshoit - Když trénuji zvedání činek ať už je to trh, dřep či bench ..-1
13.11.15:44gollenka - jak je libo.. Jana Szmigielová, Pavla Kladivová, Jana Hrab..+2
13.11.15:35Jájíček - víš pope, možná je to dáno tím,že obě jsme si s kuliškem t..-1
13.11.15:17kulíšek - Já hubnout před závody nepotřebuju a i kdybych musela, urč..
13.11.15:16kulíšek - vzpírání samo...
13.11.15:15kulíšek - V čr je ve zpírání liga žen i liga juniorek. MČR je na dva..
13.11.13:09popshoit - Vypiš...Jsem veliký fanda..*22* Ale ani 20 není mnoho..-2
13.11.12:58Kadd - Kde ses vyskytl? Protože normálně s něčeho vylíhnout si se..
13.11.12:50gollenka - mimochodem hned tři ti tady píšou =)... na vyžádání ti ty ..+1
13.11.12:46gollenka - tak jsem si dala mezi polívkou a hlavním jídlem tu práci ž..
13.11.12:30Míra Pavlíček - ...no vidis.Je to nachlup 75 procent toho,co na tech zavod..-1
13.11.12:14Míra Pavlíček - ...nikdo nemuze za to,ze je v kategorii sam.Je malo zen,bu..+2
13.11.12:14popshoit - Cizo ale to je celý svět *1* Ale je tam přesně to o če..-1
13.11.12:11CIZOPASNIK - Popshoit trenérem oddílu vzpěraček? Ježišmarjááááááááá *89* +2
13.11.12:08CIZOPASNIK - Ale popi, zase přeháníš :) Znáš osobně stovky vzpěračů a l..+1
13.11.12:07popshoit - Jak jsem řekl neznám ani jednu dívku co by měla podobné am..-3
13.11.12:00Jájíček - já teda vůbec nechápu na co opět zase narážiš ...to ,že je..-2
13.11.11:50popshoit - Do Zuzany na cardio bych šel...*79* Na střední škole j..-2
13.11.11:46Jájíček - Čoveče neblázni...je fakt ,že mi Milda hodně pomáhá a mysl..-1
13.11.11:39CIZOPASNIK - Hele, popi, nemyslíš že s tím co všechno už ta slečna vyhr..+1
13.11.11:37popshoit - Líbí se mi tvůj přístup. Přijdeš do fitka..Najdeš si nejv..-4
13.11.11:32Jájíček - ááááááááááá děcka Tomáš Šárik v neskutečné konkurenci je b..
13.11.11:30Peter Ustinov - nemas na tu zuzanku telefonni cislo? rad bych si u ni dom..+1
13.11.11:28popshoit - Pokud bys chtěla shodit před závody.. Ty používáš na zá..-3
13.11.11:17CIZOPASNIK - Ty jsi fakt bourák, teď už jen zbývá abys poradil Billu Ga..
13.11.11:15popshoit - Však vy nevypadáte na to že byste potřebovali hubnout...Vá..-1
13.11.11:13kulíšek - Pope ty si fakt úplně mimo... Ty vůbec nevíš o čem mlu..
13.11.11:06popshoit - To že několikrát týdně máš trénink v posilovně a jinak sed..
13.11.10:57Jájíček - ..Čoveče tak to by mě zajímalo...vzhledem k tomu ,že jsem ..
13.11.10:54Los Bumerangos - Míra Pavlíček? Jak bez dopingu? Vždyť ten to tam taky sází..-1
13.11.10:47Míra Pavlíček - ...vymluvy jsem cetl jinde,ty byly legracni.Legrace je i n..
13.11.10:46BMW-fan - a jsou to opravdu šampióni? Co kdyby sis založil svoji fed..
13.11.10:45popshoit - Hubnout se musí pomalu, když chceš zároveň sílit.. Nesmíš..-1
13.11.10:43Lifting - ty si vážně nevidíš do huby....
13.11.10:41Míra Pavlíček - ...veril by jsi,ze jsou i sampioni,kteri vylezou s necelym..+1
13.11.10:40Lifting - Ty tu permanentně shazuješ výkony jiných a sám máš plnou h..
13.11.10:37Míra Pavlíček - ...30 da bezne novy dres.V 5 let starem inzeru letos na M..+1
13.11.10:31BMW-fan - Tak koukám Mirdo, že ty seš takovej Eddie Edwards českého ..+3
13.11.10:21Lifting - Čechy: Pavlíček: TH: 136,5 benč: 145,0 - 30 kil..+4
13.11.10:11kulíšek - No uznávám, že benč vždycky byla má nejslabší disciplína....
13.11.10:10Míra Pavlíček - ...at vedome ci ne-nemluvis pravdu ohledne vykonu.Navic ro..
13.11.10:07BMW-fan - Deset kilo? Co jsem viděl tak by to spravilo tak 25.
13.11.09:56CIZOPASNIK - Neni ti blbý psát o směšnym bench-pressu u žen, když Pavla..+4
13.11.09:54gollenka - to jo vždycky když benčuju bez dresu tak se směju až se za..
13.11.09:50kulíšek - Já o hubnutí nic nepsala...*32*
13.11.09:46popshoit - Shodit pár kg je velice snadné..Teď hubnu a sílím zároveň...-1
13.11.09:39kulíšek - To by mě opravdu zajímalo, co je to ta směšná váha u žen....+1
13.11.09:39popshoit - Trošku se prohne, je to vidět.. Ale jdi si to zkusit, s n..-1
13.11.08:55BMW-fan - u žen se výkon smrskne na úroveň Mirdy Pavlíčka*79* +2
13.11.08:48Míra Pavlíček - ...pravda je,ze bencovy dres da bezne 30kg,bez nej se vyko..-2
13.11.07:29BMW-fan - Dá si nohy nahoru, aby se o ně zapřel, udělal most a odraz..
12.11.23:44popshoit - Mluvíš o legdrive asi...Jenže nechci váhy cheatovat techni..
12.11.23:41Johncreasy - S tvým posledním příspěvkem souhlasím, jen by mne nenaplňo..
12.11.23:38kulíšek - Děkuji... máš pravdu, je na čase to zabalit... Všem příto..
12.11.23:36kulíšek - Ježiš cvičíš ty vůbec něco jiného než přítahy a benč??? ..+1
12.11.23:34Johncreasy - Kulíšku ty máš ok ramena, bříško, zadeček, culíky ...všech..+2
12.11.23:33popshoit - Tlaky v sedě na ramena necvičím. Tento cvik je na přední d..+2
12.11.23:32kulíšek - Jo a jen tak mimochodem... já mám myslím genetiku docela f..+1
12.11.23:28kulíšek - Já myslím, že ramena mám ok... A Janča má benč taky dob..+1
12.11.23:26Jájíček - tak já jdu na kutě upřímně tahle diskuze mě úlně vyčerpala..+1
12.11.23:23Johncreasy - Když kladeš na vyvinutá ramena takový důraz pope, tak koli..+2
12.11.23:18popshoit - Ty mi tvrdíš že na bench press jdeš radši se zaostalými za..
12.11.23:18kulíšek - Jani nic si z toho nedělej... já zas nemám ty bicepsy... n..+1
12.11.23:17MOOG - Beztak si z vas dela prdel, to nemuze byz pravda*88* -1
12.11.23:16Jájíček - tak co se týče mých deltů má pán pravdu ,jsou mojí slabino..+1
12.11.23:13kulíšek - A Janča má doma našeho nejlepšího liftera posledních let....+1
12.11.23:11kulíšek - Teď to prosím nikdo neberte, obvykle to nevytahuju, ale.....+1
12.11.23:09gollenka - tak já se taky můžu najíst před tréninkem když pak půjdu m..+1
12.11.23:09popshoit - Vyvinutá ramena (přední i zadní deltové svaly) jsou základ..-3
12.11.23:04kulíšek - Ty by ses měl zaměřit na sebe... zaostává ti úplně všechno..
12.11.22:57popshoit - Přijde mi že ti trošku zaostávají zadní delty. Ale s tím n..
12.11.22:42Jájíček - nespěchej na mě se jen blonďatá lifterka mě to tak nemyslí..
12.11.22:33popshoit - Poslední dva měsíce trošku rýsuju.. Čim víc pohybu tím lí..-3
12.11.22:31Jájíček - dej si čokošku:*2* nejlépe 70% hořkou ,naposledy jsem po n..
12.11.22:27Jájíček - *88* tak to je mazec...popshoite tak ve vlastním zájmu dop..
12.11.22:27popshoit - Takže když se najím a vezmu činku..tak bude všechna krev v..
12.11.22:22kulíšek - Jdu blinkat a ani ty bublinky nepotřebuju... *5* +2
12.11.22:17popshoit - Jasně případně i nějaké výkony po tréninku když bude zájem..
12.11.22:15kulíšek - A co s ním chceš cvičit... on nic nemůže, bo ho bolí nožič..
12.11.22:12Jájíček - a co takhle nějakou pořádnou bouchárničku pokuť ovšem nena..+2
12.11.22:07kulíšek - Když on nemůže dřepovat a tahy ho nebaví...*24* Pope: ..+2
12.11.22:06popshoit - Pondělí nebo středa dopoledne, jinak sem ve škole, o víken..-1
12.11.22:01Jájíček - si statečná a já si toho cenim nicméně mě tato osoba začín..-2
12.11.21:50popshoit - TO jestli se ti dělá špatně..Je otázka toho jak je tělo zv..-1
12.11.21:45kulíšek - Je vidět, že si nikdy těžké dřepy nešel... Zbytek už ne..+1
12.11.21:43popshoit - Čistě teoreticky...Ta Coca cola by ti měla uklidnit zažívá..-1
12.11.21:39Jájíček - přesně..hlavně klid kulišáku*22* +1
12.11.21:30kulíšek - Máš pravdu Jani, je to boj s větrnými mlýny... A proto ..
12.11.21:26Jájíček - autor tohodle článku ,tu sice píše o tom ,že by rád nějak..+1
12.11.21:12popshoit - Soustředíš se moc na rozpis, musíš přemýšlet více o samotn..+1
12.11.20:43popshoit - Já nevím, říkali mi že to umím *2* Tlapák měl docela hez..+2
12.11.20:28kulíšek - Možná by sis měl přečíst nějaký úvod do posilování a silov..+2
12.11.20:15BMW-fan - Míra Pavlíček a Popshoit - proč spolu nejdete v pátek veče..+4
12.11.20:02popshoit - Komplexní cviky? Myslíš trh, trh a zase trh? Dřepuji j..-1
12.11.20:01Míra Pavlíček - ...jestli das ve svych letech raw benc 170 a je to nacisto..-3
12.11.19:39kulíšek - Fakt už se přestávám smát... začíná to být spíše k pláči....+4
12.11.19:38ygg - To pop .... jednak, ať si honíš ... triko*24* ... jak chce..+3
12.11.19:32BMW-fan - S tebou bych chtěl mít dvojdomek, to ti povím čoveče.+6
12.11.18:54popshoit - Tedy pořádně na bench press cvičím jen několik měsíců..Pře..-1
12.11.18:47popshoit - To víš správnej program...To je tak když se trénuje jak má..-2
12.11.18:30CIZOPASNIK - Popi, netlač tolik na pilu, ony ty tvoje příspěvky ve fóru..-1
12.11.17:49popshoit - Praxe...Máš pravdu trénuji jen necelých 10 let... Necvičí..-2
12.11.16:07ygg - `musí to ale být z přesvědčení` ... a hlavně by to mělo bý..+3
12.11.15:51Peter Ustinov - sice souhlasim s vetsinou, ale stejne mi to neda, rikas, z..-1
12.11.12:56Johncreasy - Pardon....`abych si osvěžil pocity.` zapomněl jsem CH.-3
12.11.12:52Johncreasy - Pope, založ si tu tréningový log a piš tam tréningy a ne r..+1
12.11.12:31drlift_ - Ale ono se trenuje do posledniho dne. Jen je to uz takovy ..+3
12.11.10:00popshoit - Pokud jde o maximální silové výkony. Chce se to hlavně poř..-3
12.11.09:54Rambo - Vsichni jste opravdu pekne hnusni, ze se tady tak navazite..+2
12.11.08:00CIZOPASNIK - Kdopak to tu radí? Snad to není ten popshoit, který si mys..+6
12.11.06:51drlift_ - Hele, ber ty BCAA zkratka jako fakt, ktery ma ozkouseno X..+2
12.11.01:57popshoit - Kdo se srovnává..Dělám jiný sport.. Sváteční cvičenec...M..-4
12.11.01:53popshoit - Kdo se srovnává..Dělám jiný sport.. Sváteční cvičenec...M..-1
12.11.01:18bikon - pope, kulisek jeste jako junior byla na vykonostni urovni,..+3
12.11.01:06popshoit - Informace beru všude kde se dá...Protože mě to baví..Myslí..-1
12.11.01:00popshoit - Informace beru všude kde se dá...Protože mě to baví..Myslí..-3
12.11.00:51kulíšek - A stále si mi neodpověděl, kde bereš ty informace... Vl..+4
12.11.00:48popshoit - Já si myslím to samé, že můj trénink je pro tebe těžko pře..-4
12.11.00:44kulíšek - Tak za prvé... můj trenér byl svého času jeden z nejlepšíc..+5
12.11.00:32popshoit - Do tvého tréninku opravdu nevidím a ani mě to nezajímá... ..-4
12.11.00:24kulíšek - a vůbec... já tu nechci řešit svůj trénink... myslím, že p..+2
12.11.00:14kulíšek - před závody samozřejmě chodím na technice do max (někdy i ..+2
12.11.00:07Majesty - Kdy konecne pochopis ze tady nejsi kvuli svym nesmyslnym r..
12.11.00:00popshoit - Neřekla si nic o intenzitě a tvrdosti jednoho tréninku.. ..-3
11.11.23:56popshoit - Jak dlouho?...Záleží v jaké to děláš intenzitě...Jestli je..-3
11.11.22:51kulíšek - Hej... tak to je fakt prdel...*24* Pope, ty si megaexot..+4
11.11.21:19kubaz - hele pope , uzavreme to a se vsemi se zhodnem na jednom -..+1
11.11.21:19Majesty - Je zvlastni ze vsichni krom Popa maji minusove hodnoceni. ..
11.11.21:15ygg - To pop ... hele, přiznej se, že tě Ronnie platí jako šaška..+1
11.11.21:03popshoit - Závodím jen sám se sebou...Vrcholově...*22* Pokud tvrdíš..-3
11.11.16:11Peter Ustinov - taky bych to tak delal,a le potreboval bych sponzoring mu..-3
11.11.15:02kulíšek - Tak to je přesně ta situace... Jsem ve škole, nemám nic mo..+2
11.11.14:49Peter Ustinov - jak rika klasik, kdyz je hlad je i kureci stejk(tatranka) ..-2
11.11.14:40kulíšek - Já za celý život snědla tak dvě tatranky... mě ty sušenky ..+1
11.11.14:33Peter Ustinov - zavidis, v tom to je jsem jeden z mala kdo do sebe tu tat..-1
11.11.14:31kulíšek - promiň, moc se omlouvám... nechtěla jsem se Tě nějak dotkn..
11.11.14:28Peter Ustinov - ted jsi me ranila co se tyce pojidani tatranek na cas, ta..-1
11.11.14:01kulíšek - Ne... je to o tom, že na rozdíl od tebe vím, co je opravdu..+4
11.11.11:45Los Bumerangos - A jako protiklad k A,B,C a D tu máme anonymního neznámého ..
11.11.11:44mysH - Pokud budes u BCAA dodrzovat davkovani na krabicce (tzn. p..+1
11.11.11:24popshoit - Algoritmus trošku upravíme... Článek A napíše o produktu ..-3
11.11.11:23ygg - Pop mi tu chyběl, kde je on, tam je rázem veselo .... *88*..+4
11.11.11:11Los Bumerangos - Tak jestli jsi ani tohle nepochopil tak to pak už nemám co..+1
11.11.11:06popshoit - Ano asi jsem ze zvláštní ŠKOLI.....*2* -4
11.11.10:54mysH - Ne, ja pockam az mi to schvali nakej noname odbornik typu ..
11.11.10:52Los Bumerangos - Kluku ty jsi snad ze zvláštný školi, ne? Než něco sežeru, ..+2
11.11.10:46popshoit - Tedy když ti článek X napíše o výrobku Y a kulturista Z se..-2
11.11.10:39Los Bumerangos - Moc ti to nemyslí koukám... já si zajdu do řeznictví a dám..-1
11.11.10:33popshoit - Dříve se říkalo že to nejde bez AS... Teď že to nejde bez..-2
11.11.10:27Los Bumerangos - Chasníku, jestli nevíš jak vypadá činka, tak ti budou BCAA..
11.11.09:56Majesty - Proboha, DRZ HUBU! (btw to si ty lidi platis aby ti dav..-1
10.11.23:18popshoit - ***-5
10.11.09:35drlift_ - Tak ze by byly BCAA vyhozeny penize si nemyslim. Zrovna BC..+8
09.11.12:16kulíšek - Nerozčiluj se, to nemá cenu... Každému, kdo si přečte jaký..+4
09.11.11:18Majesty - Ty nejsi zadnej lifter, jsi obycejnej noob z fitka kterej ..+2
09.11.09:18Ari - Zajímavý článek k zamyšlení. Pro ty co tu křičí o tom, že ..
07.11.02:13rzl - tak kdo teda jsi?
05.11.19:35popshoit - Pokud říkáš lifterům tlustá prasata... Kdyby mi to řekl k..+2
05.11.11:56Turakam - DAYMOONE on nie je ani jedno ani druhé, to si si nevšimol,..+5
05.11.09:26daymoon - Kdyz pises o vlastni zkusenosti. Ty jsi lifter nebo kultur..+7
05.11.00:22popshoit - ***-6
05.11.00:10grogy - Dobrej článek k zamyšlení.... Doufám že se brzo bude nějak..+1
04.11.23:49digitalm - vysokoglykemicke sacahridy v inu dobu ako po treningu? nac..+3
04.11.23:20mysH - po proteinovych pripravcich se pribira na tuku? ok :)+6
04.11.21:45popshoit - ***-10
04.11.20:50Lifter750 - Na 2.stranu jsem si hned vzpomněl na rozhovor s Michalem Š..+2
04.11.20:28Lifter750 - Tak to je delší téma. Je na mém webu, dá se postnout do lo..+2
04.11.19:09Koutňa - Souhlasím s Tebou, článek k zamyšlení mi přišel právě vhod..+2
04.11.18:48Patokras - Moc dobrý téma o kterym se toho moc nedozvíte,celkem pěkný..+2
04.11.16:58Jájíček - Já naprosto s redaktorem souhlasím,akorát,že si mohl tento..+1
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra