Reklama:

Národní liga v silovém trojboji družstev (Čechy) - výsledky
a reportáž

Ronnie.cz > Powerlifting > Soutěže

Tyršův dům v Mělníce přivítal v sobotu 25. září 28 soutěžících tvořících sedm českých družstev, aby zde poměřili své síly a utkali se o titul vítěze národní ligy v silovém trojboji. Po prezentaci, zvážení a nezbytné kontrole vybavení rozdělili rozhodčí soutěžící do dvou skupin.

Kolem půl jedenácté nechal hlavní rozhodčí Ivan Veselý nastoupit prvního soutěžícího, jímž byla Lenka Goliášová, na první disciplínu - dřep. Kromě ostřílených borců zde kvalitní výkony předváděli i junioři. Ve velmi dobré formě se předvedl například Jakub Hesoun z vítězného oddílu Sporting Apis Praha, který dřepl 270 kg. Všem přítomným zatrnulo, když pokles s činkou vážící 277,5 kg technicky nezvládl Antonín Coufal a činka velice rychle zamířila k zemi, zatímco závodník padal směrem dopředu. Naštěstí se tato událost obešla bez zranění. Nejvyšší hmotnost ve dřepu nakonec předvedl Martin Brabec, a to rovných 300 kg.

Po krátké přestávce nastoupili závodníci na bench-press. Hned 6 borců zde pokořilo uznávanou metu 200 kg. Za zmínku jistě stojí výkon Martina Guni z družstva Sporting Apis Praha B, který 200 kg hravě zvládl bez speciálního benčového trika. Dodejme, že tento 131,8 kg vážící závodník byl bezpochyby mužem s nejrozvinutější muskulaturou mezi všemi přítomnými. Nejkvalitnější výkon vzhledem k tělesné hmotnosti podal Karel Válek startující za Sporting Apis Praha, který dvoustovku zdolal s tělesnou vahou rovných 90 kg.

Po bench-pressu následovala druhá přestávka a nastoupilo se na poslední disciplínu trojboje, kterou je mrtvý tah. Jako první opět nastoupila Lenka Goliášová, jež předvedla sumo stylem 130 kg. Pěkný tah předvedl František Šindelář z TJ Dobřany, neboť při tělesné hmotnosti 76,8 kg potáhl 220 kg. Stejně tak Zdeněk Čuban z TJ Autoškoda Mladá Boleslav, který při hmotnosti 85,7 kg zvedl 255 kg. Do poslední chvíle sváděli o pomyslný titul v jednotlivcích souboj Martin Brabec a Jaroslav Mikulanda. Nakonec se v lepší formě představil prvně jmenovaný, který zatáhl 290 kg a jen o kousek nedotáhl 300 kg. Rovnou třístovku jako jediný ze všech závodníků zdolal Pavel Čurda z TJ Sokol Bořislav.

Po mrtvém tahu se rozhodčí a zapisovatelé pustili do sčítání výsledků a přistoupilo se k jejich vyhlášení. Nakonec se z vítězství radovalo družstvo Sporting Apis Praha, všichni jeho závodníci totiž hravě překonali hranici 400 Wilksových bodů a celkem nasbírali 1771,40 bodů. Na druhém místě stanuli závodníci Sokola Vršovice a na příčce třetí se umístil oddíl TJ Autoškoda Mladá Boleslav. Na závěr delegát svazu Pavel Hase, který soutěží provázel jako hlasatel, poděkoval všem soutěžícím za předvedené výkony a týmu pořadatelů a nakladačů za kvalitně odvedenou práci. Zde dovolte malou poznámku. Shodli jsme se s rozhodčími, že v Mělníce bylo bezpochyby nejkrásnější zařízení na zobrazení naložené váhy. Kdo byl na místě, nebo si prohlédne fotogalerii, jistě pochopí proč.

Závěrem dodejme, že nejúspěšnějším závodníkem se stal Martin Brabec z vítězného oddílu, který při tělesné hmotnosti 99,6 kg nasbíral v trojboji 775 kg a svému družstvu tak přispěl kvalitním bodovým „přídělem“ 472,44 bodů.

Níže přinášíme kompletní výsledky soutěže a fotogalerii z místa konání.


Výsledky


FotogalerieLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínVirtuální šílenství pokračuje: NPC za...
Marczus (16:47) • No konecne, ze tohle nekoho napadlo!!! Kdyz uz mame online trenery, vyzivove poradce, t...
magazínTutoriál: Jak ušít fitness roušku
eSko (13:27) • Dle ochlupení rukou bych tipoval, že krok č. 4 zabere úplně nejvíc času z celého proces...
magazínArnold Schwarzenegger: "Zůstaňte fit!...
ygg (11:07) • Nejen ... třeba min týmy NBA mají zakázáno využívat svá vlastní tréninková zařízení. Re...
magazínArnold Schwarzenegger: "Zůstaňte fit!...
Arnold Strong (10:18) • A oni jsou zavřené posilovny po celých usa?
magazínBlessing Awodibu: virtuální profesion...
LeToucan (18:38) • Tak, je to v podstatě jeho práce, youtube/kulturistika. Spousta lidí ze sebe na netu dě...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra