Reklama:

Prague Open Armwrestling
- reportáž a výsledky

Ronnie.cz > Powerlifting > Ostatní sporty

Dne 4. 9. 2010 se v Praze na Kampě pod Karlovým mostem uskutečnilo první kolo extraligy armwrestlingu, kterou pořádá Česká asociace přetláčení rukou. Byla to zahajovací soutěž sezóny 2010/2011. Soutěž byla poněkud netypická v tom, že se konala pod otevřeným nebem, a navíc ještě na palubě zakotvené lodi přímo v historickém centru naší stověžaté Prahy. Vzhledem k tomu to s ohledem na počasí tedy byla tak trochu loterie. A ačkoli mnozí zápasníci na cestě do Prahy zažili mírný déšť, či dokonce pořádnou průtrž mračen, na místě samém se počasí umoudřilo, a i když nebylo úplně ideální, nemělo na průběh soutěže žádný větší negativní vliv. Soutěžilo se na obě ruce ve 12 různých kategoriích rozdělených podle pohlaví, věku a hmotnosti. Soutěže se zúčastnila bezmála stovka zápasníků včetně naší republikové špičky, ze které chybělo jen minimum jmen. Ještě před samotným zahájením soutěže byl představen reprezentační tým, který nás bude zkraje prosince reprezentovat na mistrovství světa konaném v Las Vegas v USA.

Během samotné soutěže byly k vidění pěkné a velmi různorodé zápasy, a to jak sekundové rychlovky, tak i zápasy trvající několik desítek sekund, což už je v páce opravdu velmi dlouhá doba. Asi nejzajímavější a z diváckého hlediska rozhodně nejatraktivnější souboje se odehrávaly v královské kategorii nad 100 kg. Vyčníval zejména finálový zápas souboje na pravou ruku, kde 200kilový borec Franta Živný po velkém boji udolal Dušana Tesaříka. Tento zápas bohužel natočen nemáme. Co se týká konečných výsledků, bylo trošku překvapením vítězství nováčka Radka Hrdličky v 70 na pravou ruku, ale na druhou stranu je třeba si uvědomit, že nejlepší borci z této kategorie z minulých sezón přešli do 80, čímž vznikl prostor na to, aby se mohly prosadit nové tváře. Dále také výkony některých borců z Hluku určitě neodpovídaly jejich možnostem a sami si asi výsledky představovali trošku jinak. Jinak se dá říct, že výsledky odpovídaly tradičnímu rozložení sil a žádná velká překvapení se nekonala.

Až na několik drobných detailů to byla soutěž určitě povedená a myslím, že jak samotní soutěžící, tak i diváci mohli být s jejím průběhem spokojeni. Extraliga bude pokračovat druhým kolem, které se uskuteční 2. 10. 2010 v Mladějově v Českém Ráji.

Výsledky celé soutěže naleznete na stránkách České asociace přetláčení rukou zde nebo si je můžete stáhnout ve formátu pdf: Prague Open Armwrestling - výsledky.


Prague Open Armwrestling - ženy


Prague Open Armwrestling - muži do 90 a do 100 kg


Prague Open Armwrestling - muži nad 100 kg


Prague Open Armwrestling - fotogalerieLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra