Reklama:

Česko-slovensko-polský pohár strongmanů v Žilině - reportáž

Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman

V pátek 27. srpna se v Žilině konal druhý ročník strongman soutěže Žilinský silák. Společně s domácími slovenskými závodníky se představili také čeští strongmani Jan Šalata a Jiří Žaloudek a do celkového počtu 14 závodníků doplnili stav reprezentanti Slovinska, Polska a Maďarska.

Závody se od začátku do konce konaly v režii Honzy Šalaty, který si po Evropském strongman šampionátu dopřál pouze pět dní volna a vyrazil do Žiliny posbírat vítězství ve všech šesti soutěžních disciplínách. S náskokem patnácti bodů suverénně zvítězil. Zdatně mu sekundoval slovenský závodník Michal Petrík, který v celkovém pořadí vybojoval druhé místo, a bronz si ze Žiliny odvezl rovněž velmi dobře připravený Jirka Žaloudek.

V úvodní disciplíně - zvedání 130kg soukolí ze země nad hlavu pro maximální počet opakování v limitu jedné minuty - se ještě musel Honza podělit o první místo s polským závodníkem Gabrielem Kowalskim výkonem sedmi opakování (Honza sice zvládl i osmé, ale už jej neudržel v propnutých pažích dostatečně dlouho, aby rozhodčí pokus uznali). Shodným výkonem šesti opakování se o body dělili hned čtyři závodníci - Masaryk, Piroš, Haver a Žaloudek. Zejména výkon Jozefa Masaryka pak určitě stojí za zmínku, protože tento závodník sám váží pouze kolem 100 kg. To je oproti ostatním mohutným strongmanům značný handicap, který ale Masaryk kompenzuje vynikající vzpěračskou technikou.

Ve druhé disciplíně Honza v převracení pneumatiky "nadělil" druhému Kovalskému a třetímu Petríkovi pět, resp. sedm vteřin a nejrychlejší byl i při nošení 300kg dřevěné ohrady na vzdálenost 40 metrů.

Ve čtvrté disciplíně si Honza neodpustil malý žertík, když na zvedání betonových koulí o váze 130, 150, 170 a 190 kg nastupoval ve dvojici s Michalem Petríkem a oba si po prvním neúspěšném pokusu na nejtěžší váze prohodili stanoviště. Ani to však nepomohlo, nejtěžší koule zůstala tentokrát nepřekonána a o vítězi tak rozhodl čas potřebný ke zdolání 170kg zátěže.

Na dvě finálové disciplíny nastoupila už jen desítka nejlepších závodníků, na které čekaly hned dvě varianty tahání auta - nejprve dvoutunového Citroënu Jumper přes dvojici zpomalovačů a na závěr přitahování 6,5t kamiónu vsedě. První z těchto dvou disciplín strongmanům znepříjemnil hustý déšť a druhá disciplína se ukázala jako velice náročná díky malé setrvačnosti kamiónu. V obou disciplínách Honza Šalata zvítězil a potvrdil tak vynikající formu, kterou se chystá zúročit i v nejnáročnějším závodu této sezóny v Teplicích

Další videa a fotografie z této soutěže si můžete prohlédnout na stránkách magazínu Muscle&Fitness.


Konečné pořadí Žilinského siláka 2010:

1. Jan Šalata75,5 b.
2. Michal Petrík60,5 b.
3. Jiří Žaloudek48,5 b.
4. Igor Petrík48,5 b.
5. Gabriel Kovalsky46,5 b.
6. Szolt Szabo42,5 b.
7. Imrich Haver 37,5 b.
8. František Piroš36,5 b.
9. Istvan Sarai 34,0 b.
10. Alexander Szoboslai 25,5 b.
11. Josef Masaryk 19,5 b.
12. Sandi Ivancic 19,0 b.
13. Gabriel Toth 18,0 b.
14. Adam Zmyslovsky 16,0 b.


Jan Šalata jako vítěz Žilinského siláka 2010

658Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 25 sekundami?Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra