Protein Smart Whey v akci 1+1
Na výběr ještě 6 příchutí, dvě z nich se dnes vyprodají. Více zde.

Ocelový muž - žena 2010

Ronnie.cz > Powerlifting > Ostatní sporty

[Text: Karel Vydra] V sobotu 28. 8. 2010 se v Žebráku konal XII. ročník silově atletického pětiboje Ocelový muž. Pořadatelem této akce je oddíl kulturistiky a fitness TJ SOKOL Žebrák. Závod byl závěrečným závodem ze seriálu závodů, které probíhaly postupně v Tišnově, Jičíně a Bartošovicích.

Do Žebráka přijela opět špička tohoto sportu v České republice, aby získala poslední body do Karlosova poháru (neoficiální MČR). Důkazem toho byl i například výkon pana Ondřeje Ječného z Dolního Bousova, který dokázal udělat s 65 kg těžkou činkou 62 opakování. Mezi ženami kralovala v silových disciplínách opět Václava Zodererová z Prahy, která dokázala udělat s 32,5 kg těžkou činkou 53 opakování a na hrazdě provedla 21 shybů.

Dále přišly na řadu atletické disciplíny Ocelového muže: běh v terénu na 5,25 km a silniční časovka na 38 km. Předpověď počasí nebyla ideální, ale nakonec se běh i cyklistika vešly mezi dešťové přeháňky. Běh byl zahájen ve 13:00 u fotbalového hřiště. Traťové rekordy v běhu a cyklistice nebyly letos překonány, podepsala se na tom zřejmě lehce rozbahněná trať a opět protivítr při cyklistice.

Slavnostní vyhlašování výsledků Žebráka a Karlosova poháru probíhalo v tělocvičně ZŠ. Nejlepším ocelovým mužem se stal opět Josef Křivánek z Troubela, který z maxima 5000 bodů získal 4579 bodů, což je jako získat v desetiboji více než 9000 bodů. Celkem přijelo 60 závodníků, což je druhá nejvyšší účast v historii žebráckého závodu.

• 3. Zuzana Vančíková

Ostatní výsledky, pořadí v jednotlivých věkových kategoriích a všechny informace k Ocelovému muži včetně fotografií jsou k nalezení na stránkách www.ocelovymuz.cz.