Reklama:

Mistrovství světa
v bench-pressu mužů, žen, juniorů a dorostu 2010

Ronnie.cz > Powerlifting > Soutěže

Ve dnech 24. - 30. května 2010 se ve městě Killeen v Texasu (USA) konalo mistrovství světa federace IPF v bench-pressu mužů, žen, juniorů a dorostu. Za velkou louži se vydala i česká výprava, a to Hana Takáčová, Milan Špingl a trenér Petr Slanička. Přinášíme Vám obrazové a textové ohlédnutí.

Závod se uskutečnil v místním kongresovém centru, což byla velká luxusní klimatizovaná hala. Závodiště i rozcvičovnu připravili pořadatelé perfektně - všude byl dostatek místa, v rozcvičovně šest stanovišť a dostatek závaží.

Pro českou výpravu začaly závody v pátek ráno, kdy soutěžila Hanka Takáčová ve váze do 82,5 kg. Hanka zatlačila 135 kg, a protože se jí dvakrát nepodařilo dotlačit 147,5 kg, získala nakonec stříbrnou medaili. Kategorii vyhrála Američanka Doan Devan, která až na potřetí zapsala platný pokus s váhou 145 kg.

V sobotu odpoledne přišla na řadu nejtěžší kategorie mužů nad 125 kg. V té Milan Špingl obsadil úspěšné 6. místo a se zvednutými 305 kg vytvořil nový český rekord. Kategorii vyhrál Fin Kenneth Sandvick s výkonem 330 kg.

Šampionátu se zúčastnila i slovenská výprava, kde musím vyzdvihnout úspěch Denise Tangelmayera, který ve váze do 100 kg obsadil čtvrté místo s výkonem 272,5 kg a Stanislava Janeše, který s tlakem 297,5 kg dosáhl ve váze do 125 kg na krásnou třetí příčku. Za zmínku stojí i výkon juniorského mistra světa, 161 kg vážícího Fina Korkia-Aho Tuomas (1987), který vytvořil nový juniorský světový rekord 327,5 kg.

Ostatní výsledky naleznete zde: muži, ženy.
Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

23.06.17:57Míra Pavlíček - ...,ze se tam Hance nenatlacily ze 75ky,hezky vykon,titul ..+1
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ INZERÁTYpráce recepční(obsluha)do fitness-brig...
Olympia Fitness Praha(Opatov,Hostivař) hledá brigádníky do svého týmu - STUDENTKU/STUDENTA na poz...
bazar Sběratel koupí větší sbírku pošt...
Vášnivý sběratel koupí větší sbírku poštovních známek. Solidní jednání a okamžitá platba. 777097...
práce Hledáme instruktory/ky
Nový prémiový fitness klub v nově vznikající čtvrti DOCk na Palmovce hledá spolehlivé instruktory...
seznamka Asiat hledá svalovce na společné posi...
Štíhlý asiat, nepříliš zkušený v posilování, hledá svalovce na společné posilování, který by mi p...
bazar Chodící pás - Walking program
Prodám 11 kusů chodících / běžeckých pásů s 0,5 kg činkami pro Walking program. Vhodné jak pro tr...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra