Reklama:

Zápasy bez pravidel (MMA),
Česká Kamenice - reportáž

Ronnie.cz > Powerlifting > Bojové sporty

Přinášíme Vám reportážní ohlédnutí z pátku 4. 6. 2010, kdy se v České Kamenici v prostorách restaurace Starý Klub konaly zápasy bez pravidel - MMA (Mixed Martial Arts = smíšená bojová umění). Ti, co se přijeli podívat, však mohli zhlédnout také grappling a box v podání ženského pohlaví, box mužů a dvě exhibiční vystoupení. A bylo se na co dívat. Tyto zápasy jsou opravdu tvrdé, a tak diváci měli možnost vidět nejen krev z rozbitých nosů, ale i zranění či omdlení borce přímo při zápase. Jelikož tým Ronnie.cz byl samozřejmě v centru dění, přinášíme Vám kromě této reportáže i bohatou fotogalerii, kterou můžete zhlédnout níže.

Kolem šesté hodiny večerní se do severočeského města Česká Kamenice začali sjíždět nadšenci bojových sportů. Že jich je opravdu hodně, dokazoval fakt, že prostory restaurace Starý Klub doslova praskaly ve švech! V půl sedmé byli moderátorem představeni rozhodčí a akce mohla začít. První dva borci tedy nastoupili na svoje utkání, které dle pravidel MMA trvá 2x 5 minut. Byli jimi Adam Šindelář a Pavel Dufka, pro něhož to byla v ringu premiéra. Zápas vyhrál zkušenější Adam.

Po dvou zápasech MMA přišel na řadu grappling žen. Pro vysvětlení, grappling spočívá převážně v boji na zemi, kde zápasník pomocí různých chvatů získává převahu nad soupeřem. Nepoužívají se zde kopy ani údery, ale je povoleno škrcení. V grapplingu se mezi sebou utkaly Alena Korejzová z UFT Mladá Boleslav a Laura Turková z DSC Gym Třebovice. Vítězkou se stala Alena.

Nejdelším a také nejkrvavějším zápasem byl duel Filipa Macka z UFT Mladá Boleslav a Davida Dvořáka z UFC Hradec Králové. Jejich boj trval dvě kola, což u těchto zápasů není moc obvyklé. O vítězi nakonec rozhodly body, a to ve prospěch Filipa Macka. Za zmínku stojí i souboj mezi Pavlem Bechtoldem (Penta gym Praha) a Michalem Merkulovem. Tento zápas byl předčasně ukončen ve druhém kole, kdy Michal Merkulov nešťastnou náhodou udeřil soupeře do intimních partií, a ten tudíž již nebyl schopen pokračovat v boji. Toto bylo rozhodčími posouzeno jako použití nedovolené techniky, Michal byl diskvalifikován a vítězství bylo přiřazeno Pavlu Bechtoldovi.

Také se boxovalo. Z žen nastoupily proti sobě Petra Zoglauerová z Box klubu Mladá Boleslav a Kateřina Ježečková ze Schejbal Gym Lovosice, která dokázala o 8 kg těžší Petru porazit. Z mužů si to mezi sebou v ringu rozdali Lukáš Skirca ze Schejbal Gym Lovosice a Tomáš Bezvoda z boxerského klubu v Ústí nad Labem. Jejich zápas skončil remízou.

Zajímavostmi večera byly kromě zápasů i dvě exibiční vystoupení. Prvním byla exibice Romana Maršálka - mistra České republiky roku 2009 v kulturistice federace NABBA a mistra České republiky roku 2009 v silovém trojboji federace GPC. Dalším vystoupením byla exibice bojového sportu Combat Sambo. Sambo (= sebeobrana beze zbraně) je sovětský bojový systém založený na základě mnoha národních stylů. Combat Sambo je systém fungující na velmi agresivním reakčním základě.

Zápasy skončily v půl desáté večer, kdy dobojovala poslední, dvanáctá, dvojice. V té byli Jan Vyskočil (UFC Hradec Králové) a Pavel Kratochvíl (Penta gym Praha). Pavel po několika minutách zuřivého boje ztratil v sevření soupeře vědomí, a tudíž zápas skončil vítězně pro Jana Vyskočila.

Videa z této akce budou k vidění na www.stream.cz.


Fight card - MMA

p. jméno klub/město pozn.
1. Adam Šindelář TKBC
2. Pavel Dufka MMA Ostrava

p. jméno klub/město pozn.
1. Vít Mrákota Aranha team Nový Bor
2. Dušan Pála DSC GYM Třebovice

p. jméno klub/město pozn.
1. Tomáš Jeníček Pretorian Pardubice
2. Josef Kotyza Týniště nad Orlicí

p. jméno klub/město pozn.
1. Walter Harazím MMA Ostrava remíza
1. Václav Šťastný Freefight Jihlava

p. jméno klub/město pozn.
1. Josef Kvasnička KSTO Praha
2. Lukáš Trávníček Penta gym Praha

p. jméno klub/město pozn.
1. Marek Pilař Pretorian Pardubice
2. Josef Krula DSC GYM Třebovice

p. jméno klub/město pozn.
1. Filip Macek UFT Mladá Boleslav
2. David Dvořák UFC Hradec Králové

p. jméno klub/město pozn.
1. Pavel Bechtold Penta gym Praha
2. Michal Merkulov diskv.

p. jméno klub/město pozn.
1. Jan Vyskočil UFC Hradec Králové
2. Pavel Kratochvíl Penta gym


Grappling ženy

p. jméno klub pozn.
1. Alena Korejzová UFT Mladá Boleslav
2. Laura Turková DSC GYM Třebovice


Box muži

p. jméno klub pozn.
1. Lukáš Skirca Schejbal Gym Lovosice remíza
1. Tomáš Bezvoda Boxerský klub Ústí nad Labem


Box ženy

p. jméno klub pozn.
1. Kateřina Ježečková Schejbal Gym Lovosice
2. Petra Zoglauerová Box club Mladá Boleslav


MMA


Grappling ženy


Exibice - Roman Maršálek


Box muži


Box ženyLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra