Reklama:

Souboje českých strongmanů ve II. kole Česko-slovensko-polského poháru

Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman

V sobotu 5. 6. se v Polsku ve městě Sroda Wielkopolska konalo letošní druhé kolo Česko-slovensko-polského poháru strongmanů. Za Českou republiku startovali tři závodníci, kteří se zúčastnili i prvního kola poháru v Čáslavi - loňský vítěz Česko-slovenského poháru Jan Šalata, Petr Mrkvica, který letos zahájil svoji první sezónu v profi divizi, a Lukáš Svoboda. Slovensko reprezentovala trojice Branislav Golier, Michal Petrik a Imrich Haver.

Závody probíhaly ve znamení vyrovnaného souboje Honzy Šalaty s elitním polským strongmanem Salwomirem Toczekem, který po odchodu Mariuse Pudzianowského ze scény patří společně s Robertem Szczepanskim a Jarekem Dymekem k trojici nejlepších závodníků, kteří reprezentují polsko na mezinárodních soutěžích. Disciplíny se za vydatné podpory početného publika konaly na prosluněné písečné pláži, což je pro strongman soutěž poměrně netradiční prostředí a znamenalo to mnohem náročnější podmínky.

První disciplínou byla Farmers Walk - přenášení dvou 140 kg kufrů na vzdálenost 40 metrů. Chůze v písku se rozhodně nedá srovnat s chůzí po rovném pevném povrchu, a tak většina závodníků zvolila spíše pomalejší tempo "na jistotu". Nejlepšího času dosáhl Toczek - 24,75 s, následovaný Šalatou, který ztrácel 2 vteřiny. Velmi dobře si vedl také Petr Mrkvica, který si zapsal 4. místo.

Také zdvih 130kilové klády na maximální počet opakování se na písku ukázal jako velmi náročný a chybějící stabilita potrápila hodně závodníků. Nejméně si s nestabilním podložím lámal hlavu Honza Šalata, který s přehledem zvládl 5 opakování a zapsal si v disciplíně první místo, následován Toczekem a Jarockim se čtyřmi, resp. třemi platnými pokusy. Druhá disciplína bohužel znamenala konec soutěže pro Lukáše Svobodu, který si při odhození klády vážně poranil kotník a musel ze soutěže odstoupit.

Vzájemné soupeření Honzy a polského závodníka Toczeka, kterým zdatně sekundoval s vyrovnanými výkony Petr Mrkvica, trvalo i v dalších dvou disciplínách - přitahování zátěže na laně a převracení pneumatiky. Na "lámání chleba" došlo až v posledních dvou disciplínách - zvedání pěti betonových koulí o váze 120 - 180 kg a přenášení sudů ve vodě. Honza Šalata jako jediný zvládl na podstavec dopravit i nejtěžší kouli, druhé místo vybojoval Toczek a třetí Braňo Golier. V poslední disciplíně nakonec strhl vítězství na svoji stranu Toczek, mohutně podporovaný domácím publikem. O čtyři vteřiny překonal Honzu Šalatu a rozdílem dvou bodů v celkovém součtu zvítězil. Třetí místo obsadil Petr Mrkvica.


Česko-slovensko-polský pohár

Konečné pořadí 2. kola poháru ve Sroda Wielkopolska
1. Toczek50,0 b.
2. Šalata48,0 b.
3. Mrkvica37,5 b.
4. Pa­cio­rek29,0 b.
5. Ja­rocki26,0 b.
6. Pe­trik 25,5 b.
7. Go­lier 20,0 b.
8. Ha­ver 17,5 b.
9. Svo­boda 7,5 b. (odstoupil)
Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

09.06.12:09CIZOPASNIK - Koukni Lukasovi do logu, snad bude brzy v poradku, ma zlom..-1
09.06.12:04Holy - Lukáš Svoboda zraněn? Co se stalo? Doufám, že budeš brzo O..-1
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra